Massachusetts

poleć serwis drukuj
Uroczystą mszę św....

Relikwie św. Jana Vianneya w Sanktuarium św. Jana Pawła II Bożego Miłosierdzia w Salem

05-05-2019

Jan Chrzciciel Maria Vianney, znany też jako proboszcz z Ars, to francuski ksiądz, który żył na przełomie XVIII i XIX wieku. Czczony jako wzór kapłańskiej hojności, czystości i rozmodlenia jest patronem katolickich proboszczów.

W Stanach Zjednoczonych trwa obecnie ogólnokrajowa peregrynacja relikwii św. Jana Vianneya – nieulegające rozkładowi serce świętego, umieszczone w specjalnej osłonie, jest widoczne dla wiernych. Wydarzeniu nadano nazwę „Serce kapłana”, odnosząc się zarówno do fizycznego serca świętego, które nie uległo rozkładowi przez ponad 150 lat, jak i do dobrego charakteru, który powinien charakteryzować wszystkich kapłanów.

Także wierni, którzy 1 maja br. przybyli do Sanktuarium św. Jana Pawła II Bożego Miłosierdzia w Salem podczas uroczystej mszy św. sprawowanej przez bp. Marka O’Connella mieli możliwość bezpośredniego uczczenia relikwii.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Recital w Polskim Centrum w Clearwater

29 kwietnia 2019 r. w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater odbył się recital uczniów polskiego nauczyciela Fryderyka Koziaka. Swoje muzyczne talenty zaprezentował muzyk grający na gitarze elektrycznej i piętnastu pianistów. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com