Massachusetts

poleć serwis drukuj

Nieopowiedziane – młoda Polka z Bostonu chce w postaci muzyki utrwalić wspomnienia osób, które przeżyły II wojnę światową

04-30-2019

Pan Klimczak – 104...
Pani Barbara...
Siostra Józefa –...

Ideą projektu „Nieopowiedziane 39-45” jest utrwalenie historii osób walczących i żyjących podczas II wojny światowej w formie 8 piosenek napisanych na podstawie ich historii i wspomnień.

Jest to projekt i album muzyczny, który skupia się na pokazaniu tego, że gdyby wojna wybuchła dzisiaj – to my moglibyśmy być jej uczestnikami; pokazaniu, że osoby żyjące w 1939 roku miały takie same uczucia, emocje, marzenia jak my – wyjaśnia Basia Gałaj, pomysłodawczyni projektu.

Basia Gałaj mieszka w Bostonie i studiuje na Berklee College Of Music na wydziale Contemporary Writing and Production with a minor in Creative Entrepreneurship. Jest też parafianką polskiego kościoła Matki Bożej Częstochowskiej w Bostonie i aktywnie uczestniczy w życiu parafialnej i polonijnej wspólnoty.

Od sierpnia 2018 roku spotykałam się z żywymi świadkami II wojny światowej, rozmawiałam z nimi i na podstawie ich wspomnień, emocji – pisałam utwory – opowiada Basia. – Nie możemy o tych osobach zapomnieć i chciałabym pokazać tym, którzy nadal są wśród nas, że są dla nas ważni i że o nich pamiętamy – dodaje. Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie www.nieopowiedziane.com.

opr. JS

wróć

Fotorelacje

Recital w Polskim Centrum w Clearwater

29 kwietnia 2019 r. w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater odbył się recital uczniów polskiego nauczyciela Fryderyka Koziaka. Swoje muzyczne talenty zaprezentował muzyk grający na gitarze elektrycznej i piętnastu pianistów. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com