Massachusetts

poleć serwis drukuj
Polskie festiwale w...

46. doroczny Polski Festiwal w Webster

04-30-2019

Polska muzyka, która sprawia, że nogi same rwą się do tańca, ciekawe folklorystyczne występy artystyczne i smaczne jedzenie to atrakcje, które co roku przyciągają do Webster wiele osób spragnionych rozrywki w typowo polskim stylu.

Tegoroczny Polski Festiwal w Webster odbędzie się w dniach 14, 15 i 16 czerwca. Polskie festiwale w Webster odbywają się niemal od pół wieku – w tym roku odbędzie się już 46. edycja tej imprezy. Zabawa jak zwykle potrwa aż trzy dni! O oprawę muzyczną zadbają takie zespoły jak Maestro Men, Vademecum i Windstar, przed festiwalową publicznością zaprezentuje się też dziecięcy zespół folklorystyczny PIAST. Uczestnicy będą mogli spróbować szczęścia w loterii, a na dzieci czekać będą liczne konkursy, zabawy, gry i dmuchany zamek. Warto już dziś zarezerwować sobie tę datę w kalendarzu.

opr. JS

wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Ponad trzy tysiące wiernych przybyło pieszo do Amerykańskiej Częstochowy w niedzielę 11 sierpnia przed uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Pielgrzymi mieszkający w różnych stanach USA przybyli do Domu Matki w Doylestown, PA w 3 pielgrzymkach: z Great Meadows, NJ, z Trenton, NJ oraz z Filadelfii, PA. Fot. Christopher Anc, o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com