Massachusetts

poleć serwis drukuj
Poprzedni protest...

Kolejny protest Polonii: NIE! dla ustawy S.447

04-30-2019

11 maja po raz kolejny Polonia w Bostonie oraz w innych amerykańskich miastach, m.in. w Nowym Jorku, Waszyngtonie i Hartford, CT, będzie protestować przeciwko ustawie S. 447, uchwalonej w roku ubiegłym przez Izbę Reprezentantów Kongresu USA i podpisanej przez prezydenta Donalda Trumpa. 

Poprzedni protest odbył się 31 marca br. i zgromadził łącznie kilka tysięcy uczestników, którzy swoją obecnością chcieli pokazać amerykańskim władzom, że nie zgadzają się na to, w jaki sposób traktowany jest nasz kraj, oraz wyrazić zdecydowany sprzeciw przeciwko prawu, które nie tylko jest niesprawiedliwe w stosunku do Polski i pozwala na nieuzasadnione żądanie od niej wypłacania odszkodowań związanych z Holokaustem, ale także nie jest zgodne z Konstytucją Stanów Zjednoczonych, gdyż wg nich ustawa S.447 łamie zasadę równości i takiego samego traktowania wszystkich, niezależnie od pochodzenia oraz przynależności etnicznej i religijnej.

Manifestacja w Bostonie odbędzie się 11 maja o godz. 2:00 pm przed budynkiem Massachusetts State House (24 Beacon Street). Spotkanie będzie też okazją do podpisania petycji przeciwko ustawie S. 447. Więcej informacji: 617-678-5662 i .

JLS

wróć
~Ksiadz Robak
2019-05-13 14:51:06
Zgłoś do moderacji
10 osob to nie Polonia... . szafowanie tutaj okresleniem "Polonia" to jakies zlosliwe kuriozum... .

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Ponad trzy tysiące wiernych przybyło pieszo do Amerykańskiej Częstochowy w niedzielę 11 sierpnia przed uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Pielgrzymi mieszkający w różnych stanach USA przybyli do Domu Matki w Doylestown, PA w 3 pielgrzymkach: z Great Meadows, NJ, z Trenton, NJ oraz z Filadelfii, PA. Fot. Christopher Anc, o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com