Massachusetts

poleć serwis drukuj

Dochód z Polskiego Festiwalu w Bostonie zasili konto fundacji Polish American Heritage and Community Foundation

03-31-2019

5 maja w Bostonie odbędzie się kolejna edycja Polskiego Festiwalu. Impreza ta co roku przyciąga do Bostonu osoby zafascynowane polską kulturą, lubiące dobrą zabawę i smaczne, polskie jedzenie. To okazja, by pokazać to, z czego jako Polonia jesteśmy dumni i we wspólnym gronie cieszyć się naszym polskim dziedzictwem.

Organizatorem dorocznej imprezy jest Polski Klub w Bostonie, który w tym roku obchodzi 80-lecie istnienia. Wstęp na festiwal jest bezpłatny, a organizatorzy pracują na zasadzie wolontariatu. Osoby i organizacje zainteresowane partycypacją w kosztach organizacyjnych jako sponsorzy więcej informacji mogą znaleźć na www.polishfestboston.com/sponsorship. Istnieje też możliwość wsparcia festiwalu bezpośrednią donacją na www.gofundme.com/polishfestboston.

Mile widziane są też osoby, które chciałyby zaangażować się w przygotowania do festiwalu jako wolontariusze. Jeśli ktoś jest zainteresowany tą opcją, proszony jest o kontakt z organizatorami poprzez facebook.com/PolishFestBoston.

Dochód z tegorocznego festiwalu zasili konto założonej w 2018 r. Polish American Heritage and Community Foundation, która za cel stawia sobie większe angażowanie w polonijne życie społeczności polskiej i polsko-amerykańskiej w Bostonie. Poprzez wydarzenia kulturalne, edukacyjne i wspierające społeczność PAHCF dąży do rozwoju silniejszej polsko-amerykańskiej społeczności w metropolii bostońskiej. Darowizny na rzecz PAHCF można odliczyć od podatku. Więcej informacji o PAHCF można znaleźć na stronie: www.thepahcf.org.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Fala protestów i zamieszek po śmierci George’a Floyda w Bostonie

W całych Stanach Zjednoczonych trwają protesty, których zarzewiem stała się śmierć podczas aresztowania 46-letniego czarnoskórego George'a Floyda w Minneapolis. Demonstracje odbywają się również w Bostonie, niestety w wielu przypadkach przeradzając się w zamieszki, którym towarzyszą akty wandalizmu i kradzieże. Miejsce mają też starcia z policją, funkcjonariusze zostali obrzuceni m.in. zamrożonymi butelkami z wodą, cegłami i kamieniami. Fot. Facebook.com, screenshots

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Czerwiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com