Massachusetts

poleć serwis drukuj

John Skibiski zostanie wyróżniony podczas dorocznej gali Fundacji Kościuszkowskiej w Nowej Anglii

03-06-2019

W niedzielę, 24 marca, w Willets-Hallowell Center na Mount Holyoke College w South Hadley odbędzie się doroczna gala oddziału Fundacji Kościuszkowskiej w Nowej Anglii. Głównym punktem eleganckiego bankietu będzie wręczenie nagrody „Wybitnego Polonusa” (Distinguished Polish-American Award).

W tym roku tytułem tym uhonorowany zostanie John Skibiski, wieloletni działacz polonijny zaangażowany m.in. w działalność Polskiego Towarzystwa Genealogicznego, Stowarzyszenia Genealogów Polskich w Massachusetts (PGSMA), Fundacji Kościuszkowskiej w Nowej Anglii oraz Polskiego Centrum Naukowego w Chicopee, a także członek Komitetu Dziedzictwa Polskiego w Northampton, które co roku – już od ponad 30 lat – organizuje w tym mieście Parady Pułaskiego.

Podczas gali ogłoszone zostaną też oficjalnie nazwiska tegorocznych stypendystów i beneficjentów grantów.

Gala rozpocznie się o godz. 11:30. Po uroczystym lunchu przewidziany jest koncert w wykonaniu Claire Huangci, który odbędzie się w Abbey Chapel o godz. 15:00. Pianistka wykona utwory Fryderyka Chopina.

Bilety na lunch oraz koncert można nabyć w cenie 60 dolarów od osoby. Koszt samego lunchu wynosi 50 dolarów, natomiast wstęp tylko na koncert kosztuje 15 dolarów.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Recital w Polskim Centrum w Clearwater

29 kwietnia 2019 r. w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater odbył się recital uczniów polskiego nauczyciela Fryderyka Koziaka. Swoje muzyczne talenty zaprezentował muzyk grający na gitarze elektrycznej i piętnastu pianistów. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com