Massachusetts

poleć serwis drukuj
Gdzie można zjeść...

Boston Eater podpowiada, gdzie w Massachusetts warto wybrać się na pierogi

02-10-2019

Pierogi jako antidotum na zimową chandrę? Nawet amerykańscy naukowcy chyba jeszcze nie przeprowadzili badań na ten temat, ale cóż szkodzi spróbować? A gdzie można zjeść najlepsze pierogi w Massachusetts, podpowiada portal Boston Eater, publikując listę dziewięciu miejsc, w których można skosztować tej typowo polskiej potrawy.

Listę otwiera firma cateringowa Spoko, której pierogi można znaleźć w lokalnych barach (np. Night Shift Brewing w Everett czy Lamplighter Brewing w Cambridge), często też są serwowane jako przystawki na firmowych imprezach. Następnie wymienione są: Jaju Pierogi z siedzibą w Somerville – wyroby sygnowane tą marką można znaleźć w wielu lokalnych sklepach w całym Massachusetts, restauracja Bronwyn w Somerville, firma cateringowa Wild Fox Pierogi z Cambridge, Mei Mei przy 506 Park Dr (pierogi może niezupełnie tradycyjne, ale podobno bardzo smaczne).

Na liście nie mogło zabraknąć również zlokalizowanej w Polskim Trójkącie w Bostonie Cafe Polonia. Kolejne pozycje zajmują Millie's Pierogi w Chicopee, Janik's Pierogi Cafe w Westfield i Patti's Pierogis w Fall River. Jest w czym wybierać, więc jeśli ktoś właśnie nabrał apetytu na polskie pierogi i nie ma babci pod ręką, warto wypróbować te miejsca.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Ponad trzy tysiące wiernych przybyło pieszo do Amerykańskiej Częstochowy w niedzielę 11 sierpnia przed uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Pielgrzymi mieszkający w różnych stanach USA przybyli do Domu Matki w Doylestown, PA w 3 pielgrzymkach: z Great Meadows, NJ, z Trenton, NJ oraz z Filadelfii, PA. Fot. Christopher Anc, o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com