Massachusetts

poleć serwis drukuj
Renowacja parku...

Nowe oblicze Boston Common Park

02-10-2019

Boston Common to najstarszy park publiczny w Stanach Zjednoczonych. Park powstał w 1634 roku i jest nie tylko miejscem rekreacji dla mieszkańców miasta, ale również stanowi atrakcję turystyczną, często też odbywają się w nim zgromadzenia publiczne i imprezy plenerowe.

W styczniu władze miasta ogłosiły, że park przejdzie renowację, której koszt szacowany jest na 28 milionów dolarów. Burmistrz Bostonu Marty Walsh podkreślił jednak, że renowacja pozwoli na zabezpieczenie parku przed trudnymi warunkami atmosferycznymi, upływem czasu, a także pozwoli go lepiej przystosować do dużej liczby odwiedzających.

Remont zostanie sfinansowany ze środków pozyskanych ze sprzedaży garażu Winthrop Square.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Ponad trzy tysiące wiernych przybyło pieszo do Amerykańskiej Częstochowy w niedzielę 11 sierpnia przed uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Pielgrzymi mieszkający w różnych stanach USA przybyli do Domu Matki w Doylestown, PA w 3 pielgrzymkach: z Great Meadows, NJ, z Trenton, NJ oraz z Filadelfii, PA. Fot. Christopher Anc, o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com