Massachusetts

poleć serwis drukuj
Renowacja parku...

Nowe oblicze Boston Common Park

02-10-2019

Boston Common to najstarszy park publiczny w Stanach Zjednoczonych. Park powstał w 1634 roku i jest nie tylko miejscem rekreacji dla mieszkańców miasta, ale również stanowi atrakcję turystyczną, często też odbywają się w nim zgromadzenia publiczne i imprezy plenerowe.

W styczniu władze miasta ogłosiły, że park przejdzie renowację, której koszt szacowany jest na 28 milionów dolarów. Burmistrz Bostonu Marty Walsh podkreślił jednak, że renowacja pozwoli na zabezpieczenie parku przed trudnymi warunkami atmosferycznymi, upływem czasu, a także pozwoli go lepiej przystosować do dużej liczby odwiedzających.

Remont zostanie sfinansowany ze środków pozyskanych ze sprzedaży garażu Winthrop Square.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Jacht I Love Poland w Miami

Drugi weekend lutego w Miami obfitował w wydarzenia z polskim akcentem. Jednym z nich było przypłynięcie jachtu I Love Poland, który cumował przy Island Gardens Deep Harbour Marina. Przez kilka dni lokalna Polonia i liczni polonijni goście, którzy przybyli do Miami na Kongres 60 Milionów lub 47. Bal Polonaise, mieli okazję odwiedzić tę najnowocześniejszą polską jednostkę regatową. Fot. Facebook.com/PolskaFundacjaNarodowa

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com