Massachusetts

poleć serwis drukuj
Bardzo dobrze w...

Szóste w historii zwycięstwo drużyny New England Patriots

02-10-2019

Futbol amerykański to bez wątpienia ulubiony sport Amerykanów, ale ma również wielu fanów wśród Polaków, zwłaszcza tych mieszkających w USA. Trudno przecież pozostać obojętnym, gdy wszystkich wokół ogarnia sportowa euforia.

3 lutego 2019 r. w 53. finale Super Bowl zmierzyli się gracze New England Patriots i Los Angeles Rams. Patrioci pokonali w nim przeciwników 13 do 3.

Niekwestionowaną gwiazdą zespołu z Nowej Anglii jest Tom Brady (którego babcia ze strony matki podobno była Polką…), ale świetnie spisywali się również dwaj inni zawodnicy, w których żyłach płynie polska krew: Rob Gronkowski i Stephen Gostkowski, który był również zdobywcą decydującego „touchodown” dla Patriotów.

Po wygranym finale drużyna New England Patriots z sześcioma mistrzowskimi tytułami na koncie zrównała się z Pittsburgh Steelers - dotychczas najbardziej utytułowanym zespołem ligi NFL.

We wtorek, 5 lutego, ulicami Bostonu przeszła tradycyjna parada, w której wzięli udział kibice Patriotów, okazujący w ten sposób radość ze zwycięstwa swojej drużyny.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Ponad trzy tysiące wiernych przybyło pieszo do Amerykańskiej Częstochowy w niedzielę 11 sierpnia przed uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Pielgrzymi mieszkający w różnych stanach USA przybyli do Domu Matki w Doylestown, PA w 3 pielgrzymkach: z Great Meadows, NJ, z Trenton, NJ oraz z Filadelfii, PA. Fot. Christopher Anc, o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com