Massachusetts

poleć serwis drukuj
Doroczny kiermasz...

Kiermasz świąteczny w Bostonie

11-26-2018

W niedzielę, 9 grudnia, w godz. 10:30 – 14:00 w sali Jana Pawła II w Centrum Parafialnym przy kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Bostonie odbędzie się kolejna edycja kiermaszu świątecznego. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Kultury Polskiej w Bostonie we współpracy z parafią Matki Bożej Częstochowskiej.

Podczas kiermaszu jak co roku będzie można zaopatrzyć się w świąteczne ozdoby i stroiki. To też świetna okazja, by kupić coś niebanalnego na prezent dla rodziny lub znajomych. Dostępne będą także ciasta i świąteczne ciasteczka, chleby domowego wypieku oraz potrawy kuchni polskiej, które można kupić już z myślą o wigilijnej kolacji. – Do nabycia będą też płyty dvd z nagraniem koncertu kolęd na Jasnej Górze w wykonaniu Golec u Orkiestra – dodaje Andrzej Prończuk, prezes Fundacji Kultury Polskiej w Bostonie, nadmieniając, że największą atrakcją będzie wielka loteria choinkowa. – Będą dwa kolory losów, pod jednym z kolorów ukryte będą fanty dla dorosłych, pod drugim – upominki dla dzieci. Wszystkie losy wygrywają! – zapewnia prezes Prończuk.

Tego dnia swoją wizytę zapowiedział także wyjątkowy gość – św. Mikołaj! – Rozda dzieciom drobne prezenty, będzie można też zrobić sobie z nim zdjęcie, taka fotografia w rodzinnym albumie może być miłą pamiątką – mówi pan Andrzej.

Kiermasz świąteczny jak co roku będzie nie tylko okazją do kupienia wigilijnych potraw, dekoracji i prezentów, ale też do spotkania w polonijnym gronie. Ponadto cały dochód z imprezy zostanie przeznaczony na tablicę Paderewskiego w Bostonie, zatem warto dołożyć choćby w ten sposób swoją cegiełkę do tej inicjatywy.

JS

wróć

Fotorelacje

Bazar Bożonarodzeniowy w Amerykańskiej Częstochowie

Doroczny Bazar Bożonarodzeniowy został zorganizowany przez Polską Szkołę im. Matki Bożej Częstochowskiej przy Amerykańskiej Częstochowie. Bazar odbył się tradycyjnie już w sanktuaryjnej kafeterii. Można było na nim zakupić wiele polskich produktów i przedmiotów dekoracyjnych związanych z nadchodzącymi świętami. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Grudzień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
12-22-2018
Wieczór kolęd w wykonaniu lokalnych artystów w Polskim Centrum w Clearwater
12-23-2018
Doroczne Koncerty Bożonarodzeniowe zespołu kameralnego SLAVIC ARTS ENSEMBLE
12-24-2018
Wigilia w Klubie Polonez
12-24-2018
Wigilia w Klubie Polonia, Inc.
12-24-2018
Kolacja wigilijna w Polskim Centrum w Clearwater
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com