Massachusetts

poleć serwis drukuj
Doroczny kiermasz...

Kiermasz świąteczny w Bostonie

11-26-2018

W niedzielę, 9 grudnia, w godz. 10:30 – 14:00 w sali Jana Pawła II w Centrum Parafialnym przy kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Bostonie odbędzie się kolejna edycja kiermaszu świątecznego. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Kultury Polskiej w Bostonie we współpracy z parafią Matki Bożej Częstochowskiej.

Podczas kiermaszu jak co roku będzie można zaopatrzyć się w świąteczne ozdoby i stroiki. To też świetna okazja, by kupić coś niebanalnego na prezent dla rodziny lub znajomych. Dostępne będą także ciasta i świąteczne ciasteczka, chleby domowego wypieku oraz potrawy kuchni polskiej, które można kupić już z myślą o wigilijnej kolacji. – Do nabycia będą też płyty dvd z nagraniem koncertu kolęd na Jasnej Górze w wykonaniu Golec u Orkiestra – dodaje Andrzej Prończuk, prezes Fundacji Kultury Polskiej w Bostonie, nadmieniając, że największą atrakcją będzie wielka loteria choinkowa. – Będą dwa kolory losów, pod jednym z kolorów ukryte będą fanty dla dorosłych, pod drugim – upominki dla dzieci. Wszystkie losy wygrywają! – zapewnia prezes Prończuk.

Tego dnia swoją wizytę zapowiedział także wyjątkowy gość – św. Mikołaj! – Rozda dzieciom drobne prezenty, będzie można też zrobić sobie z nim zdjęcie, taka fotografia w rodzinnym albumie może być miłą pamiątką – mówi pan Andrzej.

Kiermasz świąteczny jak co roku będzie nie tylko okazją do kupienia wigilijnych potraw, dekoracji i prezentów, ale też do spotkania w polonijnym gronie. Ponadto cały dochód z imprezy zostanie przeznaczony na tablicę Paderewskiego w Bostonie, zatem warto dołożyć choćby w ten sposób swoją cegiełkę do tej inicjatywy.

JS

wróć

Fotorelacje

Recital w Polskim Centrum w Clearwater

29 kwietnia 2019 r. w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater odbył się recital uczniów polskiego nauczyciela Fryderyka Koziaka. Swoje muzyczne talenty zaprezentował muzyk grający na gitarze elektrycznej i piętnastu pianistów. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com