Massachusetts

poleć serwis drukuj

Bal Wszystkich Świętych w Bostonie

11-03-2018

Fot. Marcin Bolec
Fot. Marcin Bolec
Fot. Marcin Bolec

Choć Halloween jest w amerykańskiej tradycji głęboko zakorzeniony, to coraz częściej słychać głosy krytyki tego święta, zwłaszcza ze strony kościoła oraz osób wyznających chrześcijańskie wartości.

Poczynając od papieża Franciszka, poprzez kościelnych hierarchów i księży, a kończąc na wiernych będących świadomymi zagrożeń, jakie niesie ze sobą wdrażanie dzieci i młodzieży w praktyki okultystyczne, choćby pod pozorem zabawy – wszyscy są jednomyślni, że uczestnictwo w ceremoniach Halloweenu w najlepszym razie bagatelizuje kwestie związane z życiem i śmiercią, a w najgorszym – może być otwarciem furtek do serc i umysłów dla złych duchów. Jednak sam format halloweenowych zabaw – przebrania, słodycze – stanowią dla dzieci nie lada atrakcję, której rodzicom, nawet wierzącym, czasem ciężko odmówić… Ale czy aby na pewno trzeba odmawiać?

Z równie atrakcyjnym, a przy tym zgodnym z chrześcijańską doktryną, rozwiązaniem wychodzi coraz więcej parafii i szkół, organizując 31 października Bale Wszystkich Świętych. Taki bal już drugi rok z rzędu odbył się w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Bostonie. W środowy wieczór do sali im. Jana Pawła II przybyło całkiem liczne grono małych, uśmiechniętych świętych w asyście niemniej uśmiechniętych aniołków. Dorośli, których jednak z braku odpowiednich przebrań nazwać można jedynie pretendentami do świętości, zadbali o to, by „święta ekipa” się nie nudziła. Dzieci z przyjemnością brały udział w grach i konkursach oraz śpiewająco przekonywały, że „taki duży, taki mały może świętym być!”. Nie pozostaje nic innego, jak im uwierzyć i dążyć do tego – nie tylko tej jednej, październikowej nocy.

opr. JS

wróć

Fotorelacje

25-lecie Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Stanisława Kostki w Garfield

W sobotę, 2 marca, w eleganckich wnętrzach The Bethwood w Totowa, NJ odbył się bankiet jubileuszowy z okazji 25-lecia Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Stanisława Kostki w Garfield, NJ oraz zjazd absolwentów. Fot. Archiwum szkoły

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Marzec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
03-22-2019
Spotkanie networkingowe w Fundacji Kościuszkowskiej
03-22-2019
Rekolekcje w Amerykańskiej Częstochowie
03-22-2019
„Ryba i frytki” w parafii św. Jana Kantego w Clifton
03-23-2019
Koncert Lady Pank w Polskim Centrum w Clearwater
03-23-2019
Koncert Sary Daneshpour w Broward County Main Library w Fort Lauderdale
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com