Massachusetts

poleć serwis drukuj

Bal Wszystkich Świętych w Bostonie

11-03-2018

Fot. Marcin Bolec
Fot. Marcin Bolec
Fot. Marcin Bolec

Choć Halloween jest w amerykańskiej tradycji głęboko zakorzeniony, to coraz częściej słychać głosy krytyki tego święta, zwłaszcza ze strony kościoła oraz osób wyznających chrześcijańskie wartości.

Poczynając od papieża Franciszka, poprzez kościelnych hierarchów i księży, a kończąc na wiernych będących świadomymi zagrożeń, jakie niesie ze sobą wdrażanie dzieci i młodzieży w praktyki okultystyczne, choćby pod pozorem zabawy – wszyscy są jednomyślni, że uczestnictwo w ceremoniach Halloweenu w najlepszym razie bagatelizuje kwestie związane z życiem i śmiercią, a w najgorszym – może być otwarciem furtek do serc i umysłów dla złych duchów. Jednak sam format halloweenowych zabaw – przebrania, słodycze – stanowią dla dzieci nie lada atrakcję, której rodzicom, nawet wierzącym, czasem ciężko odmówić… Ale czy aby na pewno trzeba odmawiać?

Z równie atrakcyjnym, a przy tym zgodnym z chrześcijańską doktryną, rozwiązaniem wychodzi coraz więcej parafii i szkół, organizując 31 października Bale Wszystkich Świętych. Taki bal już drugi rok z rzędu odbył się w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Bostonie. W środowy wieczór do sali im. Jana Pawła II przybyło całkiem liczne grono małych, uśmiechniętych świętych w asyście niemniej uśmiechniętych aniołków. Dorośli, których jednak z braku odpowiednich przebrań nazwać można jedynie pretendentami do świętości, zadbali o to, by „święta ekipa” się nie nudziła. Dzieci z przyjemnością brały udział w grach i konkursach oraz śpiewająco przekonywały, że „taki duży, taki mały może świętym być!”. Nie pozostaje nic innego, jak im uwierzyć i dążyć do tego – nie tylko tej jednej, październikowej nocy.

opr. JS

wróć

Fotorelacje

Sylwester w Polskim Centrum w Clearwater

Chętnych do wspólnego świętowania nadejścia nowego roku w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater było tak wielu, że impreza musiała się odbyć w dwóch salach. Część gości bawiła się w audytorium klubu, pozostali w sali barowej. Zabawa w obydwu salach była wyśmienita, a o oprawę muzyczną wydarzenia zadbali zespół Mirage z Chicago oraz DJ Gram-X, czyli Grzegorz Fryc z Nowego Jorku. Fot. Roman Koczwara

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Styczeń
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
01-18-2019
Występ Marcina Dańca na Polance Klubu Korona
01-19-2019
Zabawa opłatkowa Polskiego Komitetu Parafialnego przy kościele św. Wojciecha
01-19-2019
Zabawa karnawałowa na Polance klubu Korona
01-19-2019
Dyskoteka karnawałowa w Klubie Sobieski w Greenacres
01-19-2019
Zabawa karnawałowa w Parafii św. Stanisława Kostki w Woonsocket
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com