Massachusetts

poleć serwis drukuj
Fot. Genomtec ID

Mobilne urządzenie opracowane przez polski startup Genomtec nagrodzone podczas HUBweek w Bostonie

10-22-2018

MIT Enterprise Forum Poland to jeden z największych w Polsce programów akceleracyjnych dla startupów technologicznych. Laureaci 3 i 4 edycji (w sumie 10 startupów) w październiku uczestniczyli w bootcampie zorganizowanym dla nich w Bostonie. Mieli okazję zdobyć wiedzę na temat tego, w jaki sposób można rozwijać biznes na rynku amerykańskim oraz poznać jeden z największych na świecie ekosystemów innowacji skupiony wokół Massachusetts Institute of Technology. Była to także szansa dla nich na zaprezentowanie swoich technologii przed inwestorami i potencjalnymi partnerami z USA.

W ramach pobytu w Bostonie laureaci MIT Enterprise Forum Poland wzięli udział także w HUBweek – dorocznym „festiwalu innowacji”, który zainicjowany w 2014 roku przez The Boston Globe, Harvard University, Massachusetts Institute of Technology i Massachusetts General Hospital obecnie należy do największych wydarzeń branży technologicznej na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Podczas HUBweeke organizowane były m.in. sesje pitchingowe dla młodych firm z USA, a także innych krajów.

W konkursie „Around the World in 2 Minutes or Less” startupy prezentowały swoje technologie w trakcie dwuminutowych wystąpień. To właśnie w tej rywalizacji zwyciężył Genomtec, wrocławski startup rozwijający urządzenie diagnostyczne oparte na amplifikacji fragmentów DNA i RNA, przydatne m.in. w diagnostyce infekcji u ludzi czy w przemyśle rolno-spożywczym. Mobilne laboratorium, mające kształt niewielkiego pudełeczka, wielkości mniej więcej smartfona, wzbudziło ogromne zainteresowanie. Badanie przeprowadzane za pomocą takiego urządzenia trwa zaledwie kilkanaście minut. To pierwsze takie mobilne laboratorium uwzględniające standardy diagnostyki molekularnej. Czy urządzenie to może zrewolucjonizować świat medycyny? To się okaże, ale na razie polski startup jest na dobrej drodze do sukcesu.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

„Testament wolności. Pozwól, że opowiem Ci o Polsce…”

Sztuka pt. „Testament wolności. Pozwól, że opowiem Ci o Polsce…” przygotowana przez artystów z Teatru Wyobraźni Novum wpisuje się w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Spektakl ten prezentowany był w dwóch odsłonach: swoją premierę miał 4 listopada w Polskim Domu Narodowym w Hartford, natomiast pokaz finałowy odbył się 11 listopada w Trinity-on-Main w New Britain. Fot. Kinga Kościuk-Sejdor

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Listopad
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
11-20-2018
Film „Dywizjon 303. Historia Prawdziwa” w Ritz V Movie Theater
11-21-2018
Gala bokserska w Dorchester
11-22-2018
Obiad z okazji Święta Dziękczynienia w Klubie „Sobieski”
11-23-2018
Koncert Piotra Rubika w Ft. Lauderdale
11-23-2018
Koncert Piotra Rubika z zespołem i solistami w Klubie Polonez w North Lauderdale
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com