Massachusetts

poleć serwis drukuj
Fot. Genomtec ID

Mobilne urządzenie opracowane przez polski startup Genomtec nagrodzone podczas HUBweek w Bostonie

10-22-2018

MIT Enterprise Forum Poland to jeden z największych w Polsce programów akceleracyjnych dla startupów technologicznych. Laureaci 3 i 4 edycji (w sumie 10 startupów) w październiku uczestniczyli w bootcampie zorganizowanym dla nich w Bostonie. Mieli okazję zdobyć wiedzę na temat tego, w jaki sposób można rozwijać biznes na rynku amerykańskim oraz poznać jeden z największych na świecie ekosystemów innowacji skupiony wokół Massachusetts Institute of Technology. Była to także szansa dla nich na zaprezentowanie swoich technologii przed inwestorami i potencjalnymi partnerami z USA.

W ramach pobytu w Bostonie laureaci MIT Enterprise Forum Poland wzięli udział także w HUBweek – dorocznym „festiwalu innowacji”, który zainicjowany w 2014 roku przez The Boston Globe, Harvard University, Massachusetts Institute of Technology i Massachusetts General Hospital obecnie należy do największych wydarzeń branży technologicznej na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Podczas HUBweeke organizowane były m.in. sesje pitchingowe dla młodych firm z USA, a także innych krajów.

W konkursie „Around the World in 2 Minutes or Less” startupy prezentowały swoje technologie w trakcie dwuminutowych wystąpień. To właśnie w tej rywalizacji zwyciężył Genomtec, wrocławski startup rozwijający urządzenie diagnostyczne oparte na amplifikacji fragmentów DNA i RNA, przydatne m.in. w diagnostyce infekcji u ludzi czy w przemyśle rolno-spożywczym. Mobilne laboratorium, mające kształt niewielkiego pudełeczka, wielkości mniej więcej smartfona, wzbudziło ogromne zainteresowanie. Badanie przeprowadzane za pomocą takiego urządzenia trwa zaledwie kilkanaście minut. To pierwsze takie mobilne laboratorium uwzględniające standardy diagnostyki molekularnej. Czy urządzenie to może zrewolucjonizować świat medycyny? To się okaże, ale na razie polski startup jest na dobrej drodze do sukcesu.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Sylwester w Polskim Centrum w Clearwater

Chętnych do wspólnego świętowania nadejścia nowego roku w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater było tak wielu, że impreza musiała się odbyć w dwóch salach. Część gości bawiła się w audytorium klubu, pozostali w sali barowej. Zabawa w obydwu salach była wyśmienita, a o oprawę muzyczną wydarzenia zadbali zespół Mirage z Chicago oraz DJ Gram-X, czyli Grzegorz Fryc z Nowego Jorku. Fot. Roman Koczwara

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Styczeń
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
01-18-2019
Występ Marcina Dańca na Polance Klubu Korona
01-19-2019
Zabawa opłatkowa Polskiego Komitetu Parafialnego przy kościele św. Wojciecha
01-19-2019
Zabawa karnawałowa na Polance klubu Korona
01-19-2019
Dyskoteka karnawałowa w Klubie Sobieski w Greenacres
01-19-2019
Zabawa karnawałowa w Parafii św. Stanisława Kostki w Woonsocket
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com