Massachusetts

poleć serwis drukuj
Ayanna Pressley (z...

Kandydatka do kongresu Ayanna Pressley zaprosiła do współpracy media etniczne

10-10-2018

Ma 44 lata i wiele sukcesów na swoim koncie. Teraz konsekwentnie dąży do tego, by odnotować kolejny. Ayanna Pressley, bo o niej mowa, ubiega się o miejsce w kongresie. Kandyduje do Izby Reprezentantów z dystryktu 7. w Massachusetts. Jest to najbardziej zróżnicowany pod względem etnicznym okręg w całym stanie.

Różnorodność

Ayanna Pressley zapewnia, że jest odpowiednią osobą, by reprezentować właśnie tę różnorodność. Stara się też dotrzeć ze swoim programem do wszystkich grup społecznych i etnicznych, m.in. poprzez środki przekazu takie jak media etniczne. Podczas spotkania z ich przedstawicielami, które odbyło się we wrześniu, chętnie odpowiadała na pytania i wyjaśniała, jak widzi swoją rolę jako reprezentantki mieszkańców dystryktu 7. Do udziału w tym spotkaniu zaproszony został także „Biały Orzeł”. Warto też podkreślić, że radna już wcześniej kilkakrotnie spotykała się z polonijną społecznością i brała udział w polonijnych wydarzeniach.

Ayanna jest pierwszą w historii Afroamerykanką, która – w 2009 r. – weszła w skład bostońskiej rady miasta. Od tamtej pory nieprzerwanie, przez 8 lat, sprawuje mandat radnej. Wszystko wskazuje na to, że uda jej się utrzymać tę dobrą passę. Wrześniowe prawybory wewnątrz Partii Demokratycznej wygrała stosunkiem głosów 59% do 41%, pokonując prawdziwego „weterana”, jeśli chodzi o wieloletnią reprezentację dystryktu 7. w kongresie – Michaela Capuano.

Równość

Ayanna Pressley dorastała w Chicago. Nie miała łatwego dzieciństwa. – Jednak to doświadczenie nauczyło mnie, że nie można patrzeć na ludzi ani na to, skąd pochodzą, stereotypowo. Wręcz przeciwnie! Właśnie w takie miejsca warto inwestować – mam na myśli zarówno inwestycje biznesowe, np. rozwój mieszkalnictwa, jak i inwestycje w edukację, w opiekę zdrowotną, czyli ogólnie – w społeczeństwo. Musimy dążyć do wyrównania szans, bo to wzmocni nas wszystkich, jako społeczność – tłumaczyła podczas spotkania z dziennikarzami. Podkreśliła też, jak ważny był dla niej przykład matki, która udzielała się społecznie i nauczyła ją szacunku do ludzi i do pracy.

W politykę zaangażowała się już w latach 90., zdobywając podczas kolejnych kampanii wiedzę o funkcjonowaniu mechanizmów politycznych oraz doświadczenie, które pomogło jej stać się tym, kim jest dzisiaj. Po wygranych wyborach do rady miasta w 2009 r. mocno zaangażowała się we wdrażanie polityki prospołecznej, aktywnie działa też na rzecz kobiet i wyrównania szans.

Odwaga

Od lat stara się pomagać ofiarom przestępstw seksualnych. Upubliczniła fakt, że jako dziecko była molestowana, a mając 19 lat padła ofiarą gwałtu. – Spotkałam się wtedy z oskarżeniami, że kłamię, że sama tego chciałam. To było straszne, potęgowało traumę. Dlatego teraz mówię o tym głośno, bo chcę moją historią dodać odwagi kobietom, które też to spotkało. Ważne jest też utworzenie całego systemu pomocy ofiarom przestępstw. Naszym obowiązkiem jest zapewnienie im odpowiedniej pomocy medycznej, wsparcia, a także zrobienie wszystkiego, żeby sprawca trafił przed oblicze sprawiedliwości – mówiła, podkreślając, że to jest jeden z jej najważniejszych postulatów jako kandydatki do kongresu.

– Zamierzam być rzeczniczką równości społecznej. Promuję i nadal będę promować prawa kobiet, równy dostęp do edukacji i do różnych stanowisk na rynku pracy. Wszelkie przejawy dyskryminacji, czy to ze względu na rasę, płeć czy pochodzenie etniczne, muszą być zwalczane. 7. Dystrykt jest najbardziej zdywersyfikowanym okręgiem w całym Massachusetts, a ja chcę mieć pewność, że nasz głos będzie słyszany. Dlatego ubiegam się o miejsce w kongresie, bo nie wystarczy działać lokalnie – pewne decyzje zapadają „wyżej”, i właśnie tam również musimy być nie tylko słyszani, ale i słuchani – przekonywała. – Chcę także, by wreszcie wszyscy mogli skorzystać z dobrodziejstw demokracji. Dlatego bardzo zależy mi na dotarciu do osób, które nie głosują. Wiem, że dzieje się tak z różnych przyczyn. Niektórzy są już zniechęceni kolejnymi obietnicami bez pokrycia składanymi przez kolejnych kandydatów, inni nie wiedzą, jak głosować, jeszcze inni nie wierzą, że ich głos coś zmieni. A jednak każdy głos jest ważny, bo każdy może prowadzić do zmiany – tłumaczyła.

Skuteczność

Pressley powoływała się również na swoje doświadczenie nabyte podczas kolejnych kadencji w radzie miasta. – Podczas tych ośmiu lat brała udział w wielu rozmowach z przedstawicielami różnych środowisk. Nie zawsze podzielali oni moją opinię na daną sprawę. A jednak wiele razy udawało nam się osiągnąć satysfakcjonujące rozwiązanie. Wiem, jak z takimi osobami skutecznie prowadzić dialog – twierdziła.

Jednym z tematów poruszonych podczas spotkania była aktualna polityka imigracyjna, której bostońska radna jest zdecydowaną przeciwniczką. – ICE zatraciło swój sens istnienia. Miało chronić społeczeństwo przed terrorystami, a nie je prześladować. Ludzie nie mogą żyć w strachu przed organami władzy – stwierdziła stanowczo, dodając, że jednym z jej postulatów jest też usunięcie ze spisu powszechnego pytania o przynależność narodową.

Ayanna Pressley cieszy się sporym poparciem, zarówno w szeregach swojej partii, jak i wśród związków zawodowych i przedstawicieli różnych środowisk. Jej kandydaturę popierają m.in. bostońscy radni Annissa Essaibi George, Michelle Wu i Kim Janey, prokurator generalna Maura Healey a także Alexandria Ocasio-Cortez, 28-letnia „wschodząca gwiazda demokratów” z Nowego Jorku. Czy uda jej się wygrać wybory? Ta decyzja zapadnie przy urnach 6 listopada.

wróć

Fotorelacje

„Polska Noc” w restauracji Grill 37 w Pomfret, CT

11 czerwca w restauracji Grill 37 w Pomfret, CT odbyła się kolacja będąca gratką dla miłośników polskiej kuchni. W kolejnej edycji „Polskiej Nocy” wzięło udział 100 osób. Wszystkich przybyłych serdecznie witała i zapraszała do stolików Debra Chandler, menedżer restauracji. Gościom podano m.in. gołąbki, pierogi i kiełbasę. Za menu odpowiedzialna była Jessica Aldrich, pełniąca tego wieczoru obowiązki szefa kuchni. Fot. Halina Głowacka

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Czerwiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
06-21-2019
65. Doroczny Polski Festiwal w Syracuse
06-21-2019
Noc Świętojańska w Poconos
06-22-2019
Kolonie po polsku: „Z tańcem i różańcem na ty” w Parafii św. Teresy w Linden
06-22-2019
Kolacja pożegnalna w związku z przejściem ks. prałata Antoniego Czarneckiego na emeryturę
06-22-2019
Zabawa letnia w Haller Post #111
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com