Massachusetts

poleć serwis drukuj
Polonijny Dzień...

Polonijny Dzień Dwujęzyczności w Bostonie

10-10-2018

21 października o godzinie 1:00 pm w sali Jana Pawła II przy 655 Dorchester Ave. w południowym Bostonie odbędą się obchody Polonijnego Dnia Dwujęzyczności, tradycyjnie świętowanego co roku w trzeci weekend października. Wezmą w nich udział działające na terenie Bostonu polonijne organizacje, m.in. Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II, Fundacja Kultury Polskiej, PANA i zespół „Krakowiak”.

Program wydarzenia jest zróżnicowany i przewiduje wiele atrakcji. Uczestnicy będą mogli obejrzeć prezentację multimedialną, w której prof. Jan Miodek opowiada o dwujęzyczności, a zespół „Krakowiak” zaprezentuje stroje regionalne. W programie przewidziany jest też występ dziecięcego chóru „Promyki Jana Pawła II” kierowanego przez Martę Saletnik, rozmowa z Maciejem Oldziejem – prezesem PANA o zaletach dwujęzyczności, a także spotkanie z artystami z Polski: Elą Wasiuczyńską – ilustratorką znanych książek dla dzieci, m.in. pt. „Pan Kuleczka” oraz z Markiem Łątkowskim – malarzem i nauczycielem akademickim.

Do pogłębiania swojej znajomości języka poprzez czytanie dzieci (i dorosłych!) zachęcać będzie Beata Kozak, prowadząca Polonijną Bibliotekę w Bostonie. Wydarzenie urozmaicą również występy utalentowanych dzieci i młodzieży oraz koncert pianistki Barbary Łysakowskiej. Uczestnicy będą mieli możliwość obejrzenia oraz nabycia prac artystki Anny Leliwy-Win, prezentowana będzie też wystawa fotografii pt. „Pomniki i tablice upamiętniające Polaków w bostońskiej metropolii”, przygotowana przez Fundację Kultury Polskiej.

Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny. Na miejscu, za drobną opłatą, serwowane będą przekąski i napoje. Organizatorka imprezy, Sylwia Wadach-Kloczkowska, serdecznie zaprasza wszystkich do wzięcia udziału!

opr. JS

wróć

Fotorelacje

Bazar Bożonarodzeniowy w Amerykańskiej Częstochowie

Doroczny Bazar Bożonarodzeniowy został zorganizowany przez Polską Szkołę im. Matki Bożej Częstochowskiej przy Amerykańskiej Częstochowie. Bazar odbył się tradycyjnie już w sanktuaryjnej kafeterii. Można było na nim zakupić wiele polskich produktów i przedmiotów dekoracyjnych związanych z nadchodzącymi świętami. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Grudzień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
12-22-2018
Wieczór kolęd w wykonaniu lokalnych artystów w Polskim Centrum w Clearwater
12-23-2018
Doroczne Koncerty Bożonarodzeniowe zespołu kameralnego SLAVIC ARTS ENSEMBLE
12-24-2018
Wigilia w Klubie Polonez
12-24-2018
Wigilia w Klubie Polonia, Inc.
12-24-2018
Kolacja wigilijna w Polskim Centrum w Clearwater
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com