Massachusetts

poleć serwis drukuj
Polonijny Dzień...

Polonijny Dzień Dwujęzyczności w Bostonie

10-10-2018

21 października o godzinie 1:00 pm w sali Jana Pawła II przy 655 Dorchester Ave. w południowym Bostonie odbędą się obchody Polonijnego Dnia Dwujęzyczności, tradycyjnie świętowanego co roku w trzeci weekend października. Wezmą w nich udział działające na terenie Bostonu polonijne organizacje, m.in. Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II, Fundacja Kultury Polskiej, PANA i zespół „Krakowiak”.

Program wydarzenia jest zróżnicowany i przewiduje wiele atrakcji. Uczestnicy będą mogli obejrzeć prezentację multimedialną, w której prof. Jan Miodek opowiada o dwujęzyczności, a zespół „Krakowiak” zaprezentuje stroje regionalne. W programie przewidziany jest też występ dziecięcego chóru „Promyki Jana Pawła II” kierowanego przez Martę Saletnik, rozmowa z Maciejem Oldziejem – prezesem PANA o zaletach dwujęzyczności, a także spotkanie z artystami z Polski: Elą Wasiuczyńską – ilustratorką znanych książek dla dzieci, m.in. pt. „Pan Kuleczka” oraz z Markiem Łątkowskim – malarzem i nauczycielem akademickim.

Do pogłębiania swojej znajomości języka poprzez czytanie dzieci (i dorosłych!) zachęcać będzie Beata Kozak, prowadząca Polonijną Bibliotekę w Bostonie. Wydarzenie urozmaicą również występy utalentowanych dzieci i młodzieży oraz koncert pianistki Barbary Łysakowskiej. Uczestnicy będą mieli możliwość obejrzenia oraz nabycia prac artystki Anny Leliwy-Win, prezentowana będzie też wystawa fotografii pt. „Pomniki i tablice upamiętniające Polaków w bostońskiej metropolii”, przygotowana przez Fundację Kultury Polskiej.

Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny. Na miejscu, za drobną opłatą, serwowane będą przekąski i napoje. Organizatorka imprezy, Sylwia Wadach-Kloczkowska, serdecznie zaprasza wszystkich do wzięcia udziału!

opr. JS

wróć

Fotorelacje

Jacht I Love Poland w Miami

Drugi weekend lutego w Miami obfitował w wydarzenia z polskim akcentem. Jednym z nich było przypłynięcie jachtu I Love Poland, który cumował przy Island Gardens Deep Harbour Marina. Przez kilka dni lokalna Polonia i liczni polonijni goście, którzy przybyli do Miami na Kongres 60 Milionów lub 47. Bal Polonaise, mieli okazję odwiedzić tę najnowocześniejszą polską jednostkę regatową. Fot. Facebook.com/PolskaFundacjaNarodowa

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com