Massachusetts

poleć serwis drukuj

Trwa 17. Festiwal Filmów Polskich w Elms College

10-09-2018

Cóż może być lepsze na długie, jesienne wieczory, niż dobry film? W Elms College w Chicopee trwa Festiwal Filmów Polskich. Jest to już 17. edycja tego wydarzenia.

W ramach festiwalu publiczność miała już okazję obejrzeć „Śmierć prezydenta” w reż. Jerzego Kawalerowicza oraz film „Smoleńsk” – produkcję z 2016 roku w reżyserii Antoniego Krauze. W środę, 17 października, o godz. 7:00 pm wyświetlony zostanie film „Loving Vincent”. W kolejną środę, 24 października, również o godz. 7:00 pm, widzowie będą mogli zobaczyć „Niewinne”, gdzie główną rolę gra znana z nagrodzonego Oskarem filmu „Ida” Agata Kulesza. Festiwal zakończy się 30 października, a zwieńczy go projekcja filmu „Perła w koronie” w reż. Kazimierza Kutza. Wszystkie filmy pokazane będą w polskiej wersji językowej z angielskimi napisami. Wstęp wolny.

opr. JS

wróć

Fotorelacje

Jacht I Love Poland w Miami

Drugi weekend lutego w Miami obfitował w wydarzenia z polskim akcentem. Jednym z nich było przypłynięcie jachtu I Love Poland, który cumował przy Island Gardens Deep Harbour Marina. Przez kilka dni lokalna Polonia i liczni polonijni goście, którzy przybyli do Miami na Kongres 60 Milionów lub 47. Bal Polonaise, mieli okazję odwiedzić tę najnowocześniejszą polską jednostkę regatową. Fot. Facebook.com/PolskaFundacjaNarodowa

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com