Massachusetts

poleć serwis drukuj
Fot. facebook

W Bostonie odbędzie się Marsz Pamiętających

09-12-2018

W niedzielę, 16 września, w Bostonie odbędzie się Marsz Pamiętających. Wydarzenie to ma na celu upamiętnienie przede wszystkim 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 125-lecia polskiej parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Bostonie, jednak maszerujący celebrować będą również 40. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża, 80-lecie Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka i 245. rocznicę tzw. „Tea Party”, czyli słynnego „bostońskiego picia herbatki”, od którego rozpoczęła się rewolucja amerykańska.

Będzie to pierwsze tego typu wydarzenie w Bostonie. Uczestnicy marszu, zatrzymując się m.in. na skwerze Pułaskiego, przy pomniku gen. Tadeusza Kościuszki, przy tablicy poświęconej św. Janowi Pawłowi II i przy niedawno przeniesionym w nowe miejsce pomniku „Partyzanci”, będą mogli podczas tego historycznego spaceru lepiej poznać i zrozumieć swoje dziedzictwo.

Uczestnicy Marszu Pamiętających spotykają się przy 82 Boston St. o godzinie 9:00 rano – bezpośrednio po mszy św. w kościele MB Częstochowskiej o godz. 8:00. Przewidywany czas spaceru wynosi 2 godziny. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w tym wydarzeniu mogą zasięgnąć bliższych informacji u Szymona Tolaka: 617-678-5662, .

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Jacht I Love Poland w Miami

Drugi weekend lutego w Miami obfitował w wydarzenia z polskim akcentem. Jednym z nich było przypłynięcie jachtu I Love Poland, który cumował przy Island Gardens Deep Harbour Marina. Przez kilka dni lokalna Polonia i liczni polonijni goście, którzy przybyli do Miami na Kongres 60 Milionów lub 47. Bal Polonaise, mieli okazję odwiedzić tę najnowocześniejszą polską jednostkę regatową. Fot. Facebook.com/PolskaFundacjaNarodowa

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com