Massachusetts

poleć serwis drukuj
Od lewej: Greg...

Kandydaci na prokuratora okręgowego dystryktu Suffolk zaprezentowali się w Polskim Klubie w Bostonie

08-28-2018

Prawybory odbędą się już 4 września, termin wyborów natomiast ustalony został na 6 listopada. O stanowisko prokuratora okręgowego (District Attorney) ubiega się sześcioro kandydatów: Evandro C. Carvalho, Linda Champion, Greg Henning, Michael Maloney, Shannon McAuliffe i Rachael Rollins. Wszyscy oni 20 sierpnia stawili się w Polskim Klubie w Bostonie, gdzie mieli okazję zaprezentować się przed potencjalnymi wyborcami. Organizatorem spotkania była powstała w zeszłym roku polonijna organizacja w Bostonie: Polish Triangle United Civic Association.

Potrzeba zmian

Podczas spotkania każdy z kandydatów miał okazję zabrać głos i przedstawić się osobom zgromadzonym na sali oraz pokrótce opowiedzieć o głównych założeniach swojego programu wyborczego i sprawach, które będą miały dla nich priorytetowe znaczenie, jeśli wygrają wybory.

Greg Henning podkreślał, że całe jego życie związane jest z Bostonem. – Doświadczenie z ostatnich 12 lat pokazało mi, jakie są potrzeby społeczeństwa i co można zmienić. Nie tylko jako prokurator, ale też jako nauczyciel mam doświadczenie w pracy z młodzieżą i znam ich problemy. Naszym zadaniem jest zrobienie wszystkiego, co w naszej mocy, by ci młodzi ludzie nigdy nie stali się częścią systemu penitencjarnego. Jako społeczeństwo jesteśmy odpowiedzialni za dzieci i młodzież, to nasza przyszłość – mówił.

Rachael Rollins podkreśliła, że jest prawnikiem od ponad 20 lat. – Zawsze daję z siebie wszystko, zawsze staram się jak najlepiej wykonywać swoją pracę i zostawić miejsce, w którym pracuję, lepszym, niż je zastałam – twierdziła, zapewniając, że również jako prokurator okręgowy podejdzie do swoich obowiązków z pełnym zaangażowaniem.

Wymiar sprawiedliwości potrzebuje prawdziwej zmiany. Jeśli pragniecie bezpiecznej przyszłości, to bądźcie świadomi, że trzeba troszczyć się o wszystkich ludzi i wszystkim stwarzać szansę na rozwój. Dla mnie liczy się przede wszystkim dobro całego społeczeństwa – przekonywał Evandro C. Carvalho.

Obecny system przypomina zamknięty krąg. Jeśli ktoś raz popełni błąd, trafia za kratki i potem z piętnem kryminalisty ma bardzo małe szanse na powrót do normalnego życia, do społeczeństwa – mówiła Shannon McAuliffe. – Współdzielimy te same wartości. Czas przestać marnować pieniądze i zainwestować w społeczeństwo – dodała.

Linda Champion natomiast zwróciła uwagę na przyczyny przestępczości, wśród których wskazała m.in. brak pracy, brak dostępu do tanich mieszkań, a w konsekwencji – brak perspektyw prowadzący do popełniania przestępstw. – Musimy dać szansę ludziom, by mogli budować wartościowe społeczeństwo. Musimy współpracować, by wspólnie dokonać zmiany, jakiej wszyscy potrzebujemy – apelowała.

Michael Maloney skupił się na problemach, z jakimi zmaga się współczesne społeczeństwo, wskazując, że w nich należy upatrywać źródła przestępczości. – Rośnie liczba uzależnionych, epidemia opioidowa nie jest już tylko medialnym stwierdzeniem, lecz faktem. Mamy do czynienia z kryzysem i musimy podjąć szybkie i efektywne kroki, by temu przeciwdziałać – twierdził.

Po stronie sprawiedliwości

Poszczególni kandydaci mieli też okazję zaprezentować swoje poglądy na temat m.in. sprawiedliwości rasowej, systemu kaucyjnego, konieczności wprowadzenia zmian w systemie kar, większej przejrzystości w działaniu prokuratury oraz zbyt dużej ilości skazanych przebywających w zakładach karnych.

Czterej kandydaci mają doświadczenie jako prokuratorzy, dwoje (Michael Maloney i Shannon McAuliffe) jest „z przeciwnej strony barykady”. Ci pierwsi jako swój atut podają wieloletnie doświadczenie i znajomość schematów działania prokuratury, dwójka mecenasów natomiast argumentuje, że ich mocną stroną jest świeże spojrzenie i to, że jako adwokaci lepiej widzą to, co w prokuraturze nie funkcjonuje dobrze i wymaga zmiany.

Warto nadmienić, że Michael Maloney jako jedyny ma zapewnione miejsce w listopadowych wyborach. Zmierzy się z jednym z piątki demokratów, którego wyłonią prawybory.

Prokurator okręgowy to nie tylko stanowisko – z funkcją tą wiąże się realna możliwość działania. Dlatego warto wziąć sprawy w swoje ręce i wziąć udział w głosowaniu, oddając głos na właściwego kandydata.

Więcej informacji na temat kompetencji prokuratora okręgowego, prawyborów, wyborów oraz samych kandydatów można znaleźć na stronie www.dadifference.org.


Evandro C. Carvalho zamieszkał wraz z rodziną w Dorchester mając 15 lat. Od 2014 r. jest jako reprezentant zasiada w parlamencie stanowym Massachusetts, reprezentując w nim bostońskie dzielnice Dorchester i Roxbury. Zapewnia, że będzie prokuratorem okręgowym, który potrafi odróżnić osobę potrzebującą drugiej szansy od przestępcy, który powinien trafić do więzienia.

www.evandrocarvalho.com

Linda Champion – prawniczka, wykładowca, mentor. Ma bogate doświadczenie zarówno zawodowe, jak i życiowe. Jej życiową misją jest, jak twierdzi, działanie na rzecz poprawy jakości życia ludzi, stworzenie warunków, w których będą czuli się bezpieczni i w efekcie czego staną się silniejsi – jako jednostki i jako społeczność.

www.championforda.com

Greg Henning ma na swoim koncie ponad 1,000 spraw, w których jako oskarżyciel stawał naprzeciw mordercom, gwałcicielom, włamywaczom, osobom, które dokonały napadu z bronią w ręku i innym kryminalistom. Jako prokurator okręgowy zamierza przede wszystkim reprezentować tych mieszkańców, którzy padli ofiarami przestępstw i w ich imieniu dochodzić sprawiedliwości, kontynuując w ten sposób swoją pracę na rzecz społeczeństwa.

www.greghenning.com

Michael Maloney pochodzi z South Shore. Jest adwokatem i prowadzi odnoszącą sukcesy kancelarię prawną w Bostonie i Brockton. Ma licencję na prowadzenie praktyki adwokackiej w czterech stanach. Wierzy w praktyczne rozwiązania problemów. Zamierza przeciwdziałać kryzysowi opioidowemu, wśród jego priorytetów jest też większa przejrzystość w działaniu prokuratury.

www.dasuffolkcounty.com

Shannon McAuliffe zalicza się do grona najzdolniejszych bostońskich adwokatów. Od 20 lat niestrudzenie działa na rzecz zreformowania wymiaru sprawiedliwości, by uczynić życie wszystkich mieszkańców Bostonu lepszym i bezpieczniejszym. Jest przeciwna kaucjom, które dyskryminują wg niej osoby mniej zamożne, uważa, że narkomanię należy rozważać w kategorii choroby, nie przestępstwa i zamierza działać na rzecz zmniejszenia ilości broni na ulicach.

www.mcauliffeforda.com

Rachael Rollins jest prawnikiem z ponaddwudziestoletnim doświadczeniem. Jako prokurator prowadziła zarówno sprawy cywilne, jak i kryminalne, dotyczące m.in. napaści na tle seksualnym, przestępstw z użyciem broni czy narkotyków. W swojej karierze zawodowej współpracowała także z MBTA, Massachusetts Department of Transportation i Massachusetts Port Authority. Obecnie pracuje w biurze prokurator generalnej Maury Healey.

www.rollins4da.com

wróć

Fotorelacje

Jacht I Love Poland w Miami

Drugi weekend lutego w Miami obfitował w wydarzenia z polskim akcentem. Jednym z nich było przypłynięcie jachtu I Love Poland, który cumował przy Island Gardens Deep Harbour Marina. Przez kilka dni lokalna Polonia i liczni polonijni goście, którzy przybyli do Miami na Kongres 60 Milionów lub 47. Bal Polonaise, mieli okazję odwiedzić tę najnowocześniejszą polską jednostkę regatową. Fot. Facebook.com/PolskaFundacjaNarodowa

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com