Massachusetts

poleć serwis drukuj
Od lewej: Greg...

Kandydaci na prokuratora okręgowego dystryktu Suffolk zaprezentowali się w Polskim Klubie w Bostonie

08-28-2018

Prawybory odbędą się już 4 września, termin wyborów natomiast ustalony został na 6 listopada. O stanowisko prokuratora okręgowego (District Attorney) ubiega się sześcioro kandydatów: Evandro C. Carvalho, Linda Champion, Greg Henning, Michael Maloney, Shannon McAuliffe i Rachael Rollins. Wszyscy oni 20 sierpnia stawili się w Polskim Klubie w Bostonie, gdzie mieli okazję zaprezentować się przed potencjalnymi wyborcami. Organizatorem spotkania była powstała w zeszłym roku polonijna organizacja w Bostonie: Polish Triangle United Civic Association.

Potrzeba zmian

Podczas spotkania każdy z kandydatów miał okazję zabrać głos i przedstawić się osobom zgromadzonym na sali oraz pokrótce opowiedzieć o głównych założeniach swojego programu wyborczego i sprawach, które będą miały dla nich priorytetowe znaczenie, jeśli wygrają wybory.

Greg Henning podkreślał, że całe jego życie związane jest z Bostonem. – Doświadczenie z ostatnich 12 lat pokazało mi, jakie są potrzeby społeczeństwa i co można zmienić. Nie tylko jako prokurator, ale też jako nauczyciel mam doświadczenie w pracy z młodzieżą i znam ich problemy. Naszym zadaniem jest zrobienie wszystkiego, co w naszej mocy, by ci młodzi ludzie nigdy nie stali się częścią systemu penitencjarnego. Jako społeczeństwo jesteśmy odpowiedzialni za dzieci i młodzież, to nasza przyszłość – mówił.

Rachael Rollins podkreśliła, że jest prawnikiem od ponad 20 lat. – Zawsze daję z siebie wszystko, zawsze staram się jak najlepiej wykonywać swoją pracę i zostawić miejsce, w którym pracuję, lepszym, niż je zastałam – twierdziła, zapewniając, że również jako prokurator okręgowy podejdzie do swoich obowiązków z pełnym zaangażowaniem.

Wymiar sprawiedliwości potrzebuje prawdziwej zmiany. Jeśli pragniecie bezpiecznej przyszłości, to bądźcie świadomi, że trzeba troszczyć się o wszystkich ludzi i wszystkim stwarzać szansę na rozwój. Dla mnie liczy się przede wszystkim dobro całego społeczeństwa – przekonywał Evandro C. Carvalho.

Obecny system przypomina zamknięty krąg. Jeśli ktoś raz popełni błąd, trafia za kratki i potem z piętnem kryminalisty ma bardzo małe szanse na powrót do normalnego życia, do społeczeństwa – mówiła Shannon McAuliffe. – Współdzielimy te same wartości. Czas przestać marnować pieniądze i zainwestować w społeczeństwo – dodała.

Linda Champion natomiast zwróciła uwagę na przyczyny przestępczości, wśród których wskazała m.in. brak pracy, brak dostępu do tanich mieszkań, a w konsekwencji – brak perspektyw prowadzący do popełniania przestępstw. – Musimy dać szansę ludziom, by mogli budować wartościowe społeczeństwo. Musimy współpracować, by wspólnie dokonać zmiany, jakiej wszyscy potrzebujemy – apelowała.

Michael Maloney skupił się na problemach, z jakimi zmaga się współczesne społeczeństwo, wskazując, że w nich należy upatrywać źródła przestępczości. – Rośnie liczba uzależnionych, epidemia opioidowa nie jest już tylko medialnym stwierdzeniem, lecz faktem. Mamy do czynienia z kryzysem i musimy podjąć szybkie i efektywne kroki, by temu przeciwdziałać – twierdził.

Po stronie sprawiedliwości

Poszczególni kandydaci mieli też okazję zaprezentować swoje poglądy na temat m.in. sprawiedliwości rasowej, systemu kaucyjnego, konieczności wprowadzenia zmian w systemie kar, większej przejrzystości w działaniu prokuratury oraz zbyt dużej ilości skazanych przebywających w zakładach karnych.

Czterej kandydaci mają doświadczenie jako prokuratorzy, dwoje (Michael Maloney i Shannon McAuliffe) jest „z przeciwnej strony barykady”. Ci pierwsi jako swój atut podają wieloletnie doświadczenie i znajomość schematów działania prokuratury, dwójka mecenasów natomiast argumentuje, że ich mocną stroną jest świeże spojrzenie i to, że jako adwokaci lepiej widzą to, co w prokuraturze nie funkcjonuje dobrze i wymaga zmiany.

Warto nadmienić, że Michael Maloney jako jedyny ma zapewnione miejsce w listopadowych wyborach. Zmierzy się z jednym z piątki demokratów, którego wyłonią prawybory.

Prokurator okręgowy to nie tylko stanowisko – z funkcją tą wiąże się realna możliwość działania. Dlatego warto wziąć sprawy w swoje ręce i wziąć udział w głosowaniu, oddając głos na właściwego kandydata.

Więcej informacji na temat kompetencji prokuratora okręgowego, prawyborów, wyborów oraz samych kandydatów można znaleźć na stronie www.dadifference.org.


Evandro C. Carvalho zamieszkał wraz z rodziną w Dorchester mając 15 lat. Od 2014 r. jest jako reprezentant zasiada w parlamencie stanowym Massachusetts, reprezentując w nim bostońskie dzielnice Dorchester i Roxbury. Zapewnia, że będzie prokuratorem okręgowym, który potrafi odróżnić osobę potrzebującą drugiej szansy od przestępcy, który powinien trafić do więzienia.

www.evandrocarvalho.com

Linda Champion – prawniczka, wykładowca, mentor. Ma bogate doświadczenie zarówno zawodowe, jak i życiowe. Jej życiową misją jest, jak twierdzi, działanie na rzecz poprawy jakości życia ludzi, stworzenie warunków, w których będą czuli się bezpieczni i w efekcie czego staną się silniejsi – jako jednostki i jako społeczność.

www.championforda.com

Greg Henning ma na swoim koncie ponad 1,000 spraw, w których jako oskarżyciel stawał naprzeciw mordercom, gwałcicielom, włamywaczom, osobom, które dokonały napadu z bronią w ręku i innym kryminalistom. Jako prokurator okręgowy zamierza przede wszystkim reprezentować tych mieszkańców, którzy padli ofiarami przestępstw i w ich imieniu dochodzić sprawiedliwości, kontynuując w ten sposób swoją pracę na rzecz społeczeństwa.

www.greghenning.com

Michael Maloney pochodzi z South Shore. Jest adwokatem i prowadzi odnoszącą sukcesy kancelarię prawną w Bostonie i Brockton. Ma licencję na prowadzenie praktyki adwokackiej w czterech stanach. Wierzy w praktyczne rozwiązania problemów. Zamierza przeciwdziałać kryzysowi opioidowemu, wśród jego priorytetów jest też większa przejrzystość w działaniu prokuratury.

www.dasuffolkcounty.com

Shannon McAuliffe zalicza się do grona najzdolniejszych bostońskich adwokatów. Od 20 lat niestrudzenie działa na rzecz zreformowania wymiaru sprawiedliwości, by uczynić życie wszystkich mieszkańców Bostonu lepszym i bezpieczniejszym. Jest przeciwna kaucjom, które dyskryminują wg niej osoby mniej zamożne, uważa, że narkomanię należy rozważać w kategorii choroby, nie przestępstwa i zamierza działać na rzecz zmniejszenia ilości broni na ulicach.

www.mcauliffeforda.com

Rachael Rollins jest prawnikiem z ponaddwudziestoletnim doświadczeniem. Jako prokurator prowadziła zarówno sprawy cywilne, jak i kryminalne, dotyczące m.in. napaści na tle seksualnym, przestępstw z użyciem broni czy narkotyków. W swojej karierze zawodowej współpracowała także z MBTA, Massachusetts Department of Transportation i Massachusetts Port Authority. Obecnie pracuje w biurze prokurator generalnej Maury Healey.

www.rollins4da.com

wróć

Fotorelacje

W świecie zabawek Amato’s Toy and Hobby w New Britain, CT

Najpierw było marzenie, które przerodziło się w pasję. Połączenie pasji i ciężkiej pracy zaowocowało sukcesem. Amato’s Toy and Hobby to spełniony amerykański sen czterech pokoleń rodziny Amato i miejsce, które na stałe wpisało się w lokalny krajobraz New Britain. Wkrótce obchodzone będzie 80-lecie istnienia sklepu, między półkami którego każdy może przenieść się na chwilę do dziecięcych lat. Fot. Marcin Bolec

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Lipiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
07-20-2019
Dożynki w Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Indian Orchard
07-20-2019
Wieczór hawajski w Klubie Korona
07-20-2019
Dyskoteka w Polskim Centrum w Clearwater
07-20-2019
Pierogi i gołąbki na sprzedaż w Polskim Kościele św. Jana w Manchester
07-20-2019
Zbiórka charytatywna na rzecz osób poszkodowanych w wypadku na drodze I-95
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com