Massachusetts

poleć serwis drukuj
Wieniec dożynkowy...

Dożynki i polonijne pikniki w Nowej Anglii

08-01-2018

Polskie jedzenie, skoczna muzyka, stoiska w biało-czerwonych barwach – to tylko niektóre z atrakcji, na jakie mogą liczyć uczestnicy polonijnych imprez. Lato w pełni, a w Nowej Anglii praktycznie w każdy weekend odbywa się jakaś polska impreza.

W czerwcu można było bawić się m.in. na trzydniowym festynie zorganizowanym przez Bazylikę św. Józefa w Webster. W lipcu miały miejsce polskie pikniki w Adams i Clinton, Three Rivers. Również w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w New Bedford odbył się doroczny, dwudniowy festiwal, a w Indian Orchard miała miejsce 38. edycja dożynek.

Jednak jeśli ktoś nie miał jeszcze tego lata okazji do zabawy w polonijnym gronie – nic straconego! Już w połowie sierpnia odbędą się polskie pikniki: w parafii św. Stanisława Kostki w Woonsocket, RI, w Chicopee (Bazylika św. Stanisława, 566 Front St, Chicopee, MA) oraz w kompleksie kempingowym Camp Apex na Mohawk Trail, którego organizatorem jest polska parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Turners Falls, MA. W kolejny sierpniowy weekend warto odwiedzić Dudley, gdzie parafia św. Andrzeja Boboli zaprasza na doroczny, dwudniowy festiwal. Początek września to trzydniowy festiwal w parafii św. Józefa w Central Falls, RI, natomiast już 16 września w Bostonie odbędą się polonijne dożynki.

JS


W artykule wymienione zostały tylko niektóre polonijne imprezy w Nowej Anglii. Jeśli organizujecie podobne wydarzenie lub macie informacje o imprezie odbywającej się w Waszej okolicy – prosimy o kontakt: .

wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Tradycyjnie już od ponad 30 lat druga niedziela sierpnia jest dniem przybycia pieszych pielgrzymek do Amerykańskiej Częstochowy. Pątnicy mieszkający na co dzień w różnych stanach USA wędrują do Duchowej Stolicy Polonii z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, jednocząc się szczególnie w tym czasie z naszymi rodakami pielgrzymującymi na Jasną Górę w Polsce. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com