Massachusetts

poleć serwis drukuj
Miss Polonia MA...

Miss Polonia Massachusetts 2018 Joanna Kubiak: „Ten rok będę pamiętała do końca życia!”

07-17-2018

Minął już prawie rok od momentu, w którym Joanna Kubiak została Miss Polonia Massachusetts 2018. Asia mieszka w Billerica razem z rodzicami i bratem. O konkursie dowiedziała się z „Białego Orła” i natychmiast dostrzegła w nim szansę, by móc lepiej poznać i reprezentować Polonię. Miała ogromne wsparcie w znajomych i rodzicach, którzy kibicowali jej na każdym kroku.

Rok temu w rozmowie z „Białym Orłem” Asia wspominała najbardziej stresujący moment podczas konkursu – była nim odpowiedź na wylosowane pytanie. Ale nie stresowała jej sama konieczność zabrania głosu, ale fakt, że miała dużo do powiedzenia w tak krótkim czasie. Jako Miss Polonia MA Asia przede wszystkim chciała szerzyć wiedzę o Polsce, polskiej kulturze i zainteresować znajomych naszym krajem.

Co jej dał konkurs oraz fakt zdobycia korony Miss Polonia Massachusetts? Czy było warto podjąć wyzwanie? „Biały Orzeł” rozmawia z Joanną Kubiak.

Jak podsumowałabyś ten ostatni rok?

Ten rok będę pamiętała do końca życia, był bardzo pouczający i pełen wspaniałych wydarzeń. Dał mi wiele doświadczeń, ale przede wszystkim nauczył mnie wiele o Polsce, polskiej kulturze i działaniu Polonii w Massachusetts. Jestem bardzo szczęśliwa, że miałam szansę być częścią tego polonijnego życia i to w tak wyjątkowy sposób – jako Miss Polonia MA.

Co wg Ciebie daje ten tytuł?

Otrzymanie korony Miss Polonia Massachusetts dało mi oczywiście wielką osobistą satysfakcję, ale dzięki temu miałam także szansę poznać wiele interesujących osób, uczestniczyć w wielu uroczystościach, tych wesołych i tych poważnych. Mogłam zobaczyć na własne oczy jak prężnie działa Polonia w Massachusetts. Myślę też, że dzięki mojej wygranej w tym konkursie wielu moich amerykańskich znajomych dowiedziało się więcej o Polsce. Zawsze byłam duma z kraju i gotowa opowiadać o nim, o polskich tradycjach i polskiej kulturze, a tytuł Miss Polonia MA to świetny pretekst do takich rozmów.

Czy warto było wziąć udział w konkursie?

Zdecydowanie! Ciągle utrzymuję kontakty z dziewczynami, które poznałam w czasie konkursu. Myślę, że dzięki udziałowi w nim nabrałam więcej odwagi. Pokazałam samej sobie, że potrafię poradzić sobie w rożnych sytuacjach. To było wspaniałe wydarzenie i zarówno startujące dziewczyny, jak i organizatorzy, byli mili i życzliwi, stworzyli super atmosferę dla wszystkich.

Jak zachęciłabyś potencjalne kandydatki do wzięcia udziału w tym konkursie?

Oprócz tego, że spotkałam tyle wspaniałych osób, zdobyłam także nowych przyjaciół i nabrałam doświadczeń, które będę pamiętać na zawsze. Dlatego uważam, że warto wziąć udział, spróbować swoich sił. Życzę wesołej zabawy i powodzenia wszystkim tegorocznym uczestniczkom. Pamiętajcie, że już udział w konkursie jest wygraną samą w sobie!

Magdalena Miler

wróć

Fotorelacje

Bazar Bożonarodzeniowy w Amerykańskiej Częstochowie

Doroczny Bazar Bożonarodzeniowy został zorganizowany przez Polską Szkołę im. Matki Bożej Częstochowskiej przy Amerykańskiej Częstochowie. Bazar odbył się tradycyjnie już w sanktuaryjnej kafeterii. Można było na nim zakupić wiele polskich produktów i przedmiotów dekoracyjnych związanych z nadchodzącymi świętami. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Grudzień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
12-22-2018
Wieczór kolęd w wykonaniu lokalnych artystów w Polskim Centrum w Clearwater
12-23-2018
Doroczne Koncerty Bożonarodzeniowe zespołu kameralnego SLAVIC ARTS ENSEMBLE
12-24-2018
Wigilia w Klubie Polonez
12-24-2018
Wigilia w Klubie Polonia, Inc.
12-24-2018
Kolacja wigilijna w Polskim Centrum w Clearwater
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com