Massachusetts

poleć serwis drukuj
Udział w konkursie...

Konkurs Miss Polonia MA 2019 już za miesiąc. Zgłoś się i przeżyj piękną przygodę!

07-17-2018

25 sierpnia 2018 roku w Parku Piłsudskiego w Holyoke odbędą się wybory Miss Polonia Massachusetts 2019. Pięknych, zdolnych i inteligentnych dziewczyn wśród Polonii nie brakuje, a ten konkurs jest dla nich okazją do zaprezentowania się od jak najlepszej strony, a być może też pierwszym krokiem do dalszej kariery.

Do konkursu mogą zgłaszać się panny polskiego pochodzenia, które posiadają prawo stałego pobytu w USA i są w wieku 18-25 lat. Podczas konkursu kandydatki zaprezentują się w sukniach wieczorowych, koktajlowych oraz w strojach kąpielowych, odpowiedzą też na wylosowane pytanie. Wszystkie uczestniczki otrzymają nagrody pieniężne, a zwyciężczyni także koronę i pamiątkową szarfę oraz szansę na udział w wyborach Miss Polonia USA. W tym roku odbędą się także wybory Junior Miss Polonia Massachusetts, w których udział wziąć mogą dziewczynki w wieku od 7 do 10 lat.

Organizatorami konkursu na poziomie stanowym są Grupa 525 Polskiego Związku Narodowego oraz Kongres Polonii Amerykańskiej Zachodniego Massachusetts. W skład komitetu organizacyjnego wchodzą przedstawiciele obu tych organizacji, natomiast przyjmowaniem zgłoszeń zajmuje się Irena Gadecki, która zgodziła się uchylić rąbka tajemnicy i w rozmowie z „Białym Orłem” opowiada, jak wyglądają przygotowania do konkursu.

„Miss Polonia” – to nie tylko ładnie brzmiący tytuł. Jak zmienia się życie dziewczyn, które reprezentują przez rok polonijną społeczność Massachusetts?

Z naszych dotychczasowych doświadczeń wynika, że zdecydowanie na korzyść. Może nie są to jakieś diametralne zmiany, ale już sam udział w konkursie jest dla dziewcząt ciekawym i ważnym przeżyciem. Mogą zaprezentować się przed szerszą publicznością, sprawdzić swoją odwagę i zyskać miłe wspomnienia. Natomiast kandydatka, która zdobywa koronę i tytuł miss, przez cały rok reprezentuje Polonię z naszego stanu na różnych wydarzeniach. To niewątpliwie poszerza horyzonty, pozwala lepiej poznać polonijne środowisko, ale też jest okazją do zyskania pewnej rozpoznawalności i nawiązania kontaktów, które być może zaprocentują w przyszłości. Zwyciężczyni stanowego konkursu może też wziąć udział w wyborach Miss Polonia USA.

Jak wyglądają przygotowania do konkursu?

Przygotowanie konkursu jest niezwykle pracochłonne. Jest wiele rzeczy, o których trzeba pomyśleć. Musimy znaleźć sędziów, którzy zasiądą w jury. Zawsze dbamy o to, by były to osoby godne tego stanowiska, które osiągnęły sukces i mogą być przykładem dla naszych uczestniczek. Oczywiście bardzo ważne jest, by sędziowie nie znali się z kandydatkami, wybory muszą być bezstronne. Każdego roku szukamy również sponsorów, organizujemy catering, dbamy też o atrakcyjną oprawę muzyczno-artystyczną wydarzenia itd. W tym roku, tak jak rok temu, po konkursie odbędzie się zabawa taneczna, podczas której grał będzie zespół Rhythm. Chciałabym w tym miejscu podziękować wszystkim, którzy nam pomagają – ich wsparcie jest dla nas niezwykle ważne i motywuje nas do pracy.

Co jest największym wyzwaniem podczas tych przygotowań?

Ważne są oczywiście wszystkie te rzeczy, o których wspomniałam, odpowiadając na poprzednie pytanie, ale jednak najważniejsze są kandydatki – bez nich żaden konkurs by się nie odbył! Wyzwaniem jest przekonanie dziewcząt do zgłoszenia się do konkursu. Staramy się docierać do jak najszerszego grona potencjalnych kandydatek, zarówno przez kampanię promocyjną w mediach, jak i przez tzw. „marketing szeptany”, czyli rozmowy ze znajomymi, prośby, by przekazali informacje o konkursie dalej – swoim znajomym, rodzinie… Często, w odpowiedzi na zaproszenie do udziału w wyborach Miss Polonia MA, słyszę: „wstydzę się”. A nie ma się czego wstydzić lub bać. Najtrudniejsze jest zrobienie tego pierwszego kroku, czyli zgłoszenie się, potem jest tylko satysfakcja, że stawiło się czoła wyzwaniu. Warto spróbować!

Czego najbardziej obawiają się dziewczęta?

Mam wrażenie, że często nie doceniają swojej urody – są za skromne! Poza tym stresują się prezentacją w kostiumie kąpielowym, ale warto zaznaczyć, że nasz regulamin zezwala na wyjście np. w pareo. Obawiają się czasem też losowania pytania i tego, że nie będą potrafiły na nie odpowiedzieć. Ale na tydzień przed konkursem do kandydatek wysyłany jest cały zestaw pytań, więc mogą się wcześniej przygotować. Poza tym, choć pytania zadawane są w językach polskim i angielskim, to uczestniczki odpowiadają po angielsku – bo dla większości to właśnie ten język jest tym, którym posługują się bieglej i na co dzień.

Zatem nie ma się czego bać i warto spróbować?

Zdecydowanie tak! Każda uczestniczka, oprócz ciekawego doświadczenia w postaci udziału w konkursie, ma też gwarantowaną nagrodę pieniężną.

Który moment konkursu lubi Pani najbardziej?

W organizację konkursu wkładamy nie tylko dużo pracy, ale i całe serce. Ale ta chwila, gdy na głowę nowej miss wkładana jest korona – to jest nagroda za ten wysiłek. Ten uśmiech, ta radość wprost z niej promieniująca – bezcenne! Mam wrażenie, że ilekroć miss wkłada na głowę koronę, wierzy w siebie, swoje siły i czuje dumę, że warto było pokonać swoje obawy i wystartować w wyborach Miss Polonia MA.

Wszystkie chętne do wzięcia udziału w konkursie kandydatki proszone są o zgłoszenie się do pani Ireny: tel.: 413-594-5890, e-mail: .

Magdalena Miler

wróć

Fotorelacje

Gala z okazji 100-lecia niepodległości Polski w Waszyngtonie

W środę, 10 października, w hotelu Mayflower w stolicy miały miejsce uroczystości upamiętniające 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Gospodarzem przyjęcia, które swoją obecnością zaszczycili członkowie administracji prezydenta Trumpa, była Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa we współpracy z niektórymi z największych polonijnych organizacji w kraju. Uroczystości prowadziła słynna amerykańska dziennikarka polskiego pochodzenia Rita Cosby. Fot. Darek Barcikowski

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Październik
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
10-23-2018
Wykład w Instytucie Józefa Piłsudskiego
10-24-2018
17. Festiwal Filmów Polskich w Elms College w Chicopee
10-25-2018
Wykład Julie Roberts Szczepankiewicz w Bibliotece Publicznej w Chicopee
10-27-2018
Halloween w Klubie Polonez
10-27-2018
Halloween w Parku Piłsudskiego w Holyoke
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com