Massachusetts

poleć serwis drukuj

Sanktuarium św. Jana Pawła II Miłosierdzia Bożego w Salem odwiedzili wierni z North Reading

07-15-2018

Fot. Archiwum ks....
Fot. Archiwum ks....
Fot. Archiwum ks....

 – Mam nadzieję, że sanktuarium w Salem stanie się prężnie działającym ośrodkiem pielgrzymkowym – mówił niespełna pół roku temu w rozmowie z „Białym Orłem” rektor Sanktuarium św. Jana Pawła II Miłosierdzia Bożego w Salem ks. Robert Będziński i wygląda na to, że wszystko zmierza w tym celu.

Pod koniec czerwca do diecezjalnego sanktuarium, w które został przekształcony polski kościół św. Jana Chrzciciela w Salem, przybyła pielgrzymka z parafii św. Teresy z North Reading, MA, prowadzona przez bpa Marka O’ Connella. Pielgrzymi uczestniczyli w mszy świętej oraz mieli okazję ucałować relikwie św. Faustyny Kowalskiej oraz św. Jana Pawła II.

opr. JS

wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Tradycyjnie już od ponad 30 lat druga niedziela sierpnia jest dniem przybycia pieszych pielgrzymek do Amerykańskiej Częstochowy. Pątnicy mieszkający na co dzień w różnych stanach USA wędrują do Duchowej Stolicy Polonii z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, jednocząc się szczególnie w tym czasie z naszymi rodakami pielgrzymującymi na Jasną Górę w Polsce. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com