Massachusetts

poleć serwis drukuj

Szczodre serca Polonii

07-01-2018

Filip Dazblaz...
Dochód z zabawy...
Impreza...

Wszyscy doskonale wiemy, że Polacy potrafią się zjednoczyć, kiedy trzeba pomóc komuś w potrzebie. Doskonałym przykładem tego może być zabawa charytatywna, która odbyła się 3 czerwca w Parku Piłsudskiego w Holyoke. Wzięło w niej udział ponad 400 osób z różnych zakątków stanu, a wszystkim, którzy przybyli tego wieczoru do Parku, przyświecał jeden cel: pomóc 21-letniemu Filipowi.

Medyczna zagadka

Kłopoty ze zdrowiem Filipa zaczęły się zupełnie niespodziewanie, w listopadzie ubiegłego roku. – Nastąpiła perforacja jelita grubego, potem wdała się sepsa, a na wątrobie pojawiły się tętniaki – wyjaśnia w rozmowie z „Białym Orłem” mama Filipa, Bożena Dazblaz. Jednak najgorsze jest to, że lekarze wciąż nie są w stanie postawić jednoznacznej diagnozy. Chłopaka czeka wkrótce poważna operacja, jednak wsparcie, jakie otrzymał od polonijnej społeczności, bardzo podniosło go i jego bliskich na duchu.

Filip miał okazję podziękować osobom obecnym na zabawie osobiście – dzięki połączeniu internetowemu, które udało się nawiązać podczas imprezy. Był to niezwykle wzruszający moment, który jeszcze bardziej uświadomił gościom zgromadzonym w Parku Piłsudskiego, jak wielką rolę odgrywają nawet małe gesty pomocy i jak wiele dobra można uczynić, gdy działa się razem. Również rodzice Filipa – za pośrednictwem „Białego Orła” – chcieliby podziękować wszystkim, którzy okazali im wsparcie. – Jesteśmy ogromnie wdzięczni wszystkim tym, którzy nam pomogli, zarówno materialnie, jak i dobrym słowem lub modlitwą. Serdecznie i z całego serca: dziękujemy! – mówią wzruszeni państwo Dazblaz.

Dla Filipa!

Niezwykle usatysfakcjonowany tak pozytywnym odzewem Polonii jest także zarząd Grupy 525 Polskiego Związku Narodowego, która była organizatorem zabawy. – Cieszy nas, że na wieść o charytatywnej imprezie z okazji Dnia Dziecka aż tyle osób przybyło do Parku Piłsudskiego, frekwencja była rekordowa! Dziękujemy też wszystkim, którzy okazali hojność, ofiarując cenne nagrody na loterię lub angażując się w inny sposób. Polonia po raz kolejny pokazała szczodre serca i udowodniła, że potrafi się zjednoczyć w szczytnym celu – mówi Dorota Wolański, prezes zarządu. Dodaje, że dzięki temu Filipowi zostało przekazane aż 14,000 dolarów, która to kwota na pewno pomoże w pokryciu kosztów leczenia. Oprócz tego sponsor, który pragnie zachować anonimowość, podarował 21-latkowi wymarzonego laptopa, a ostatnio Filip otrzymał kolejny prezent – koszulkę podpisaną specjalnie dla niego przez gwiazdę New England Patriots Roba Gronkowskiego.

Filip to niezwykle sympatyczny chłopak. Mamy nadzieję, że ostatnie wydarzenia pokazały mu, że nie jest sam i że może liczyć na Polonię. Wszyscy życzymy mu jak najszybszego powrotu do zdrowia – kończy pani Dorota, a do tych życzeń przyłącza się także „Biały Orzeł”!

Joanna Szybiak


Osoby, które chciałyby pomóc Filipowi, mogą to uczynić za pośrednictwem strony internetowej: www.gofundme.com/filips-medical-mystery, gdzie prowadzona jest zbiórka na pokrycie kosztów jego leczenia.


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,946.html

wróć

Fotorelacje

Wakacje z Panem Bogiem w Perth Amboy, NJ

Kolejny rok z rzędu w dniach od 1 do 7 lipca odbyły się „Wakacje z Panem Bogiem” organizowane przez parafię św. Jana Pawła II w Perth Amboy, NJ na czole z o. Waldemarem Łątkowskim i grupą opiekunów, wśród których były również Siostry Służebniczki NMP NP z New Jersey. Wakacje miały miejsce nad Lake George w północnej części stanu Nowy Jork. Uczestniczyło w nich 120 dzieci i młodzieży, a najmłodsza uczestniczka miała zaledwie dwa latka. Fot. Archiwum parafii

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Lipiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
07-20-2018
Koncert Krzysztofa Medyny i Adama Makowicza
07-21-2018
Dożynki w Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Indian Orchard
07-21-2018
Dyskoteka w Polskim Centrum im. św. Jana Pawła II w Clearwater
07-21-2018
Kongres 60 milionów – edycja Buffalo
07-21-2018
Turniej tenisa stołowego w Polskim Centrum w Clearwater
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com