Massachusetts

poleć serwis drukuj

Szczodre serca Polonii

07-01-2018

Filip Dazblaz...
Dochód z zabawy...
Impreza...

Wszyscy doskonale wiemy, że Polacy potrafią się zjednoczyć, kiedy trzeba pomóc komuś w potrzebie. Doskonałym przykładem tego może być zabawa charytatywna, która odbyła się 3 czerwca w Parku Piłsudskiego w Holyoke. Wzięło w niej udział ponad 400 osób z różnych zakątków stanu, a wszystkim, którzy przybyli tego wieczoru do Parku, przyświecał jeden cel: pomóc 21-letniemu Filipowi.

Medyczna zagadka

Kłopoty ze zdrowiem Filipa zaczęły się zupełnie niespodziewanie, w listopadzie ubiegłego roku. – Nastąpiła perforacja jelita grubego, potem wdała się sepsa, a na wątrobie pojawiły się tętniaki – wyjaśnia w rozmowie z „Białym Orłem” mama Filipa, Bożena Dazblaz. Jednak najgorsze jest to, że lekarze wciąż nie są w stanie postawić jednoznacznej diagnozy. Chłopaka czeka wkrótce poważna operacja, jednak wsparcie, jakie otrzymał od polonijnej społeczności, bardzo podniosło go i jego bliskich na duchu.

Filip miał okazję podziękować osobom obecnym na zabawie osobiście – dzięki połączeniu internetowemu, które udało się nawiązać podczas imprezy. Był to niezwykle wzruszający moment, który jeszcze bardziej uświadomił gościom zgromadzonym w Parku Piłsudskiego, jak wielką rolę odgrywają nawet małe gesty pomocy i jak wiele dobra można uczynić, gdy działa się razem. Również rodzice Filipa – za pośrednictwem „Białego Orła” – chcieliby podziękować wszystkim, którzy okazali im wsparcie. – Jesteśmy ogromnie wdzięczni wszystkim tym, którzy nam pomogli, zarówno materialnie, jak i dobrym słowem lub modlitwą. Serdecznie i z całego serca: dziękujemy! – mówią wzruszeni państwo Dazblaz.

Dla Filipa!

Niezwykle usatysfakcjonowany tak pozytywnym odzewem Polonii jest także zarząd Grupy 525 Polskiego Związku Narodowego, która była organizatorem zabawy. – Cieszy nas, że na wieść o charytatywnej imprezie z okazji Dnia Dziecka aż tyle osób przybyło do Parku Piłsudskiego, frekwencja była rekordowa! Dziękujemy też wszystkim, którzy okazali hojność, ofiarując cenne nagrody na loterię lub angażując się w inny sposób. Polonia po raz kolejny pokazała szczodre serca i udowodniła, że potrafi się zjednoczyć w szczytnym celu – mówi Dorota Wolański, prezes zarządu. Dodaje, że dzięki temu Filipowi zostało przekazane aż 14,000 dolarów, która to kwota na pewno pomoże w pokryciu kosztów leczenia. Oprócz tego sponsor, który pragnie zachować anonimowość, podarował 21-latkowi wymarzonego laptopa, a ostatnio Filip otrzymał kolejny prezent – koszulkę podpisaną specjalnie dla niego przez gwiazdę New England Patriots Roba Gronkowskiego.

Filip to niezwykle sympatyczny chłopak. Mamy nadzieję, że ostatnie wydarzenia pokazały mu, że nie jest sam i że może liczyć na Polonię. Wszyscy życzymy mu jak najszybszego powrotu do zdrowia – kończy pani Dorota, a do tych życzeń przyłącza się także „Biały Orzeł”!

Joanna Szybiak


Osoby, które chciałyby pomóc Filipowi, mogą to uczynić za pośrednictwem strony internetowej: www.gofundme.com/filips-medical-mystery, gdzie prowadzona jest zbiórka na pokrycie kosztów jego leczenia.


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,946.html

wróć

Fotorelacje

Jacht I Love Poland w Miami

Drugi weekend lutego w Miami obfitował w wydarzenia z polskim akcentem. Jednym z nich było przypłynięcie jachtu I Love Poland, który cumował przy Island Gardens Deep Harbour Marina. Przez kilka dni lokalna Polonia i liczni polonijni goście, którzy przybyli do Miami na Kongres 60 Milionów lub 47. Bal Polonaise, mieli okazję odwiedzić tę najnowocześniejszą polską jednostkę regatową. Fot. Facebook.com/PolskaFundacjaNarodowa

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com