Massachusetts

poleć serwis drukuj

Polonijny festyn rodzinny w Bostonie

06-07-2018

Podczas festynu...
Andrzej Prończuk (z...
Pogoda nie...

W niedzielę 27 maja w Centrum Parafialnym – sali św. Jana Pawła II odbył się polonijny festyn rodzinny, współorganizowany przez Fundację Kultury Polskiej w Bostonie oraz polską parafię Matki Bożej Częstochowskiej w Bostonie. Jak co roku można było liczyć na wiele atrakcji. Był jak zwykle duży wybór smacznych dań kuchni polskiej oraz liczne stanowiska, na których swoją działalność prezentowali lokalni przedsiębiorcy i organizacje. O oprawę muzyczną zadbał dj Mariusz (Mariusz Wierzbicki, wiceprezes Fundacji Kultury Polskiej), a gwiazdą wieczoru był Adam Chrola.

Pogoda niezbyt dopisała, ale mimo tegoo goście bawili się bardzo dobrze – zapewnia prezes Fundacji Andrzej Prończuk. – O wyśmienite polskie jedzenie zadbał pan Edward (Euromart). Kilka pań z Fundacji przygotowało ciasta, były też chleby domowego wypieku, które cieszyły się dużym powodzeniem – relacjonuje pan Andrzej.

Przewidziane były też atrakcje dla dzieci, m.in. występ magika, który swoimi sztuczkami zaczarował najmłodszych uczestników polonijnej imprezy. Natomiast dorośli mogli liczyć na sporo muzycznych wrażeń. – Występ Adama Chroli, gwiazdy muzyki tanecznej, był świetny! Artysta porwał do zabawy publiczność, sporym powodzeniem wśród obecnych cieszyły się też jego płyty – mówi Andrzej Prończuk, dodając, że festyn można zaliczyć do udanych imprez.

opr. JS


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,933.html

wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Tradycyjnie już od ponad 30 lat druga niedziela sierpnia jest dniem przybycia pieszych pielgrzymek do Amerykańskiej Częstochowy. Pątnicy mieszkający na co dzień w różnych stanach USA wędrują do Duchowej Stolicy Polonii z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, jednocząc się szczególnie w tym czasie z naszymi rodakami pielgrzymującymi na Jasną Górę w Polsce. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com