Massachusetts

poleć serwis drukuj
Joanna Kubiak, Miss...

Zgłoś się do konkursu Miss Polonia Massachusetts 2019!

05-24-2018

Piękna przygoda, a może początek wspaniałej kariery? Przed taką szansą staną dziewczyny, które zdecydują się na udział w konkursie Miss Polonia Massachusetts 2019. Wybory odbędą się w sobotę 25 sierpnia w Parku Piłsudskiego w Holyoke.

Do konkursu mogą się zgłaszać panny w wieku 18-25 lat, legitymujące się polskim pochodzeniem i posiadające prawo stałego pobytu w USA. Ważna jest nie tylko uroda, ale też osobowość. Zwyciężczyni, oprócz korony i pamiątkowej szarfy, otrzyma nagrody pieniężne i rzeczowe. Co roku przyznawane są wyróżnienia w takich kategoriach jak: Miss Publiczności, Miss Photo, Miss Bikini, Miss Osobowości itd.

W trakcie konkursu kandydatki prezentują się w sukniach wieczorowych, sukienkach koktajlowych oraz w strojach kąpielowych i muszą odpowiedzieć na wylosowane pytanie. W przerwach między prezentacjami kandydatek publiczność ma okazję oglądać występy artystyczne. Po części konkursowej odbędzie się zabawa taneczna.

Miss Polonia reprezentuje przez cały rok polonijną społeczność stanu Massachusetts. Jest zapraszana na różne uroczystości i wydarzenia, jako gość honorowy bierze udział np. w Paradzie Pułaskiego organizowanej co roku w Northampton, w Krakus Festiwal, dożynkach w Bostonie, bankiecie Kongresu Polonii Amerykańskiej itd. Dziewczyna, która wygra wybory stanowe, reprezentować będzie Massachusetts w wyborach ogólnokrajowych, które odbywają się w Nowym Jorku. Ma również szansę ubiegać się o tytuł Miss Polonia Świata.

W tym roku odbędą się również wybory Junior Miss Polonia Massachusetts, w których udział wziąć mogą dziewczynki w wieku od 7 do 10 lat.

Informacje i zgłoszenia: Irena Gadecki – tel.: 413-594-5890, e-mail:

opr. JS


Jessica Sudyka, Miss Polonia Massachusetts 2015: „Otrzymanie tytułu Miss Polonia Massachusetts 2015 było dla mnie wzbogacającym i ekscytującym doświadczeniem. Dodało mi to pewności siebie i otworzyło przede mną wiele możliwości.”

Natalia Wolański, Miss Polonia Massachusetts 2016: „Udział w konkursie i zdobycie tytułu Miss Polonia Massachusetts 2016 to doświadczenie jedyne w swoim rodzaju. Dzięki temu stałam się bardziej świadoma i pewna siebie. Jako Miss Polonia MA miałam szansę brać udział w wielu interesujących wydarzeniach i poznać niezwykłe osoby, m.in. gubernatora.”

Oliwia Bragiel, Miss Polonia Massachusetts 2017: „Uważam, że warto wziąć udział w takim konkursie i zachęcam wszystkie dziewczyny, żeby się nie bały spróbować. Warto to potraktować właśnie jako przygodę, szansę na coś nowego. Nie myśleć o wygranej, ale cieszyć się chwilą.”

Joanna Kubiak, Miss Polonia Massachusetts 2018: „Jestem zaszczycona, że mogę reprezentować Polonię jako Miss Polonia MA podczas wielu różnych wydarzeń. Poza tym możliwość poznania tak wielu wspaniałych ludzi i twarze uśmiechające się na mój widok – to świetne uczucie. Wspaniale się bawiłam. To był naprawdę dobrze spędzony czas.”

Sabina Gadecki, modelka i aktorka polskiego pochodzenia, Miss Polonia USA i Miss Polonia World: „Myślę, że to był prawdziwy „kamień milowy” w mojej karierze. Udział w tym konkursie wzmocnił moją pewność siebie, dowartościował mnie jako kobietę. Dzięki temu uwierzyłam w siebie. Bo nie zawsze łatwo jest podążać za swoimi marzeniami… Uważam, że ten konkurs – Miss Polonia – zachęca dziewczyny do tego, żeby nie bały się marzyć i żeby te marzenia realizowały. Tak było w moim przypadku.”

wróć

Fotorelacje

Gala z okazji 100-lecia niepodległości Polski w Waszyngtonie

W środę, 10 października, w hotelu Mayflower w stolicy miały miejsce uroczystości upamiętniające 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Gospodarzem przyjęcia, które swoją obecnością zaszczycili członkowie administracji prezydenta Trumpa, była Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa we współpracy z niektórymi z największych polonijnych organizacji w kraju. Uroczystości prowadziła słynna amerykańska dziennikarka polskiego pochodzenia Rita Cosby. Fot. Darek Barcikowski

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Październik
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
10-23-2018
Wykład w Instytucie Józefa Piłsudskiego
10-24-2018
17. Festiwal Filmów Polskich w Elms College w Chicopee
10-25-2018
Wykład Julie Roberts Szczepankiewicz w Bibliotece Publicznej w Chicopee
10-27-2018
Halloween w Klubie Polonez
10-27-2018
Halloween w Parku Piłsudskiego w Holyoke
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com