Massachusetts

poleć serwis drukuj

I Komunia Św. w polskich parafiach w Bostonie, Webster i Worcester

05-24-2018

W parafii Matki...
Fot....
Fot....
W Bazylice św....
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...

Maj to tradycyjnie okres komunijny. Sakramenty są kolejnymi etapami życia duchowego każdego katolika, a komunia święta jest jednym z nich. Sakrament ten ustanowiony został na pamiątkę Ostatniej Wieczerzy i jest dowodem wiary katolików w to, co wydarzyło się ponad dwa tysiące lat temu. Pierwsza Komunia Święta to ważne wydarzenie zarówno w życiu samego dziecka, które pierwszy raz przyjmuje Jezusa do swego serca, jak i dla rodziny i całej wspólnoty parafialnej.

W niedzielę 13 maja w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Bostonie o godz. 10:00 rozpoczęła się uroczysta msza św., podczas której do sakramentu I Komunii Św. przystąpiło dziewięcioro dzieci (cztery dziewczynki i pięciu chłopców). W pięknie udekorowanym na tę uroczystość kościele, dzieciom pierwszokomunijnym towarzyszyli rodzice, krewni i parafianie. Po mszy św. zrobiono zdjęcia pamiątkowe, po czym dzieci wraz z rodzicami i zaproszonymi gośćmi udały się na wspólny posiłek do sali św. Jana Pawła II.

Tydzień wcześniej podobna uroczystość miała miejsce w Bazylice św. Józefa w Webster. Podczas mszy św. o godz. 12:30, której przewodniczył ks. prałat Antoni Czarnecki, I Komunię Św. przyjęło piętnaścioro dzieci.

W parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Worcester I Komunia Św. odbyła się 5 maja. Do sakramentu przystąpiło dziewiętnaścioro dzieci. Kolejnego dnia dzieci pierwszokomunijne wzięły udział w obrzędzie ukoronowania Maryi.

opr. JS

wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Tradycyjnie już od ponad 30 lat druga niedziela sierpnia jest dniem przybycia pieszych pielgrzymek do Amerykańskiej Częstochowy. Pątnicy mieszkający na co dzień w różnych stanach USA wędrują do Duchowej Stolicy Polonii z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, jednocząc się szczególnie w tym czasie z naszymi rodakami pielgrzymującymi na Jasną Górę w Polsce. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com