Massachusetts

poleć serwis drukuj

I Komunia Św. w polskich parafiach w Bostonie, Webster i Worcester

05-24-2018

W parafii Matki...
Fot....
Fot....
W Bazylice św....
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...

Maj to tradycyjnie okres komunijny. Sakramenty są kolejnymi etapami życia duchowego każdego katolika, a komunia święta jest jednym z nich. Sakrament ten ustanowiony został na pamiątkę Ostatniej Wieczerzy i jest dowodem wiary katolików w to, co wydarzyło się ponad dwa tysiące lat temu. Pierwsza Komunia Święta to ważne wydarzenie zarówno w życiu samego dziecka, które pierwszy raz przyjmuje Jezusa do swego serca, jak i dla rodziny i całej wspólnoty parafialnej.

W niedzielę 13 maja w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Bostonie o godz. 10:00 rozpoczęła się uroczysta msza św., podczas której do sakramentu I Komunii Św. przystąpiło dziewięcioro dzieci (cztery dziewczynki i pięciu chłopców). W pięknie udekorowanym na tę uroczystość kościele, dzieciom pierwszokomunijnym towarzyszyli rodzice, krewni i parafianie. Po mszy św. zrobiono zdjęcia pamiątkowe, po czym dzieci wraz z rodzicami i zaproszonymi gośćmi udały się na wspólny posiłek do sali św. Jana Pawła II.

Tydzień wcześniej podobna uroczystość miała miejsce w Bazylice św. Józefa w Webster. Podczas mszy św. o godz. 12:30, której przewodniczył ks. prałat Antoni Czarnecki, I Komunię Św. przyjęło piętnaścioro dzieci.

W parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Worcester I Komunia Św. odbyła się 5 maja. Do sakramentu przystąpiło dziewiętnaścioro dzieci. Kolejnego dnia dzieci pierwszokomunijne wzięły udział w obrzędzie ukoronowania Maryi.

opr. JS

wróć

Fotorelacje

jubileusz 25-lecia kapłaństwa ks. Andrzeja Waśko w polskiej parafii Matki Bożej Pocieszenia na Williamsburgu

9 czerwca br. w sali parafialnej kościoła Matki Bożej Pocieszenia na Williamsburgu, NY odbyła się zabawa taneczna pod hasłem „Powitanie lata z Jubilatem". Podczas imprezy świętowano 25-lecie święceń kapłańskich ks. Andrzeja Waśko, wikarego w tej polskiej parafii. W programie zabawy był przewidziany m.in. taneczny korowód z jubilatem, o oprawę muzyczną zadbał zespól Sygnał, a wszyscy goście mogli liczyć na smaczny posiłek. Fot. Marcin Żurawicz

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com