Massachusetts

poleć serwis drukuj

I Komunia Św. w polskich parafiach w Bostonie, Webster i Worcester

05-24-2018

W parafii Matki...
Fot....
Fot....
W Bazylice św....
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...

Maj to tradycyjnie okres komunijny. Sakramenty są kolejnymi etapami życia duchowego każdego katolika, a komunia święta jest jednym z nich. Sakrament ten ustanowiony został na pamiątkę Ostatniej Wieczerzy i jest dowodem wiary katolików w to, co wydarzyło się ponad dwa tysiące lat temu. Pierwsza Komunia Święta to ważne wydarzenie zarówno w życiu samego dziecka, które pierwszy raz przyjmuje Jezusa do swego serca, jak i dla rodziny i całej wspólnoty parafialnej.

W niedzielę 13 maja w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Bostonie o godz. 10:00 rozpoczęła się uroczysta msza św., podczas której do sakramentu I Komunii Św. przystąpiło dziewięcioro dzieci (cztery dziewczynki i pięciu chłopców). W pięknie udekorowanym na tę uroczystość kościele, dzieciom pierwszokomunijnym towarzyszyli rodzice, krewni i parafianie. Po mszy św. zrobiono zdjęcia pamiątkowe, po czym dzieci wraz z rodzicami i zaproszonymi gośćmi udały się na wspólny posiłek do sali św. Jana Pawła II.

Tydzień wcześniej podobna uroczystość miała miejsce w Bazylice św. Józefa w Webster. Podczas mszy św. o godz. 12:30, której przewodniczył ks. prałat Antoni Czarnecki, I Komunię Św. przyjęło piętnaścioro dzieci.

W parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Worcester I Komunia Św. odbyła się 5 maja. Do sakramentu przystąpiło dziewiętnaścioro dzieci. Kolejnego dnia dzieci pierwszokomunijne wzięły udział w obrzędzie ukoronowania Maryi.

opr. JS

wróć

Fotorelacje

Recital w Polskim Centrum w Clearwater

29 kwietnia 2019 r. w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater odbył się recital uczniów polskiego nauczyciela Fryderyka Koziaka. Swoje muzyczne talenty zaprezentował muzyk grający na gitarze elektrycznej i piętnastu pianistów. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com