Massachusetts

poleć serwis drukuj
Bp Robert McManus...

W Worcester świętowano 25 lat kapłaństwa ks. Ryszarda Polka i o. Krzysztofa Śmigielskiego

05-13-2018

Proboszcz parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Worcester ks. Ryszard Polek oraz o. Krzysztof Śmigielski w tym roku obchodzą 25. rocznicę święceń kapłańskich. Z tej okazji 29 kwietnia w polskim kościele w Worcester odprawiona została msza święta dziękczynna, a po niej w Klubie PNI odbyło się jubileuszowe przyjęcie.

Msza święta, którą celebrował biskup Robert McManus, miała bardzo uroczysty przebieg. Po nabożeństwie uczestnicy udali się do Klubu PNI, gdzie miała miejsce dalsza część jubileuszowych obchodów. Zebrani mieli okazję obejrzeć prezentację multimedialną, ukazującą kapłańską drogę obu duchownych. W przygotowanie uroczystości zaangażowana była praktycznie cała lokalna polonijna i parafialna wspólnota: organizacja Women's Guild, Szkoła Języka Polskiego – nauczyciele, rodzice i uczniowie, z dyrektor Hanną Olszewską i prezes zarządu Agnieszką Serafin na czele, Klub PNI – prezydent John Bartosiewicz i współpracownicy, a także wspólnota Metanoia, Rycerze Kolumba, St. Mary’s Boosters, Koło Żywego Różańca, parafialny chór oraz John Kania i Liturgiczna Służba Ołtarza. O oprawę muzyczną wydarzenia zadbał Darek Kucała, a Ewa Kalicka uwieczniła te wzruszające chwile na pamiątkowych zdjęciach.

opr. JS


„Biały Orzeł” gratuluje ks. Ryszardowi Polkowi oraz o. Krzysztofowi Śmigielskiemu 25-lecia kapłaństwa i składa życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia i chęci do działania oraz wielu łask od Boga na dalsze lata kapłańskiej służby.


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,919.html

wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Tradycyjnie już od ponad 30 lat druga niedziela sierpnia jest dniem przybycia pieszych pielgrzymek do Amerykańskiej Częstochowy. Pątnicy mieszkający na co dzień w różnych stanach USA wędrują do Duchowej Stolicy Polonii z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, jednocząc się szczególnie w tym czasie z naszymi rodakami pielgrzymującymi na Jasną Górę w Polsce. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com