Massachusetts

poleć serwis drukuj
W uroczystości...

Polonia w Fall River uczciła bohatera dwóch narodów

05-11-2018

W niedzielę, 6 maja, z inicjatywy Klubu Tadeusza Kościuszki w Fall River na placu Kościuszki w tym mieście odbyła się ceremonia, podczas której złożono wieniec przed pomnikiem generała.

W uroczystości uczestniczył burmistrz Fall River Jasiel F. Correia II, przedstawiciele lokalnej Polonii. a także członkowie Towarzystwa im. Kazimierza Pułaskiego z Central Falls, RI na czele z prezesem Tadeuszem Janikiem. Brian Curt, prezes Klubu Kościuszki, przybliżył zebranym sylwetkę bohaterskiego generała oraz rolę, jaką odegrał on w historii Polski i USA. Głos zabrał także menedżer Towarzystwa im. Kazimierza Pułaskiego z Central Falls, RI Wojciech Wróblewski. Po uroczystościach odbywających się na zewnątrz goście i organizatorzy udali się do restauracji „Patti’s Pierogis”.

Jack Dorota, opr. JS

wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Tradycyjnie już od ponad 30 lat druga niedziela sierpnia jest dniem przybycia pieszych pielgrzymek do Amerykańskiej Częstochowy. Pątnicy mieszkający na co dzień w różnych stanach USA wędrują do Duchowej Stolicy Polonii z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, jednocząc się szczególnie w tym czasie z naszymi rodakami pielgrzymującymi na Jasną Górę w Polsce. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com