Massachusetts

poleć serwis drukuj
Weterani z Pl. #37...

Uroczysta msza św. w Bostonie z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

05-11-2018

Weterani zawsze pamiętają o ważnych dla Polski i Polaków rocznicach i dokładają starań, aby były one odpowiednio obchodzone.

Tak było i tym razem – weterani zrzeszeni w Pl. #37 SWAP w Bostonie oraz członkinie Korpusu Pomocniczego Pań zaprosili Polonię do wspólnego uczczenia święta Konstytucji 3 Maja podczas uroczystej mszy św., która została odprawiona 6 maja w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Bostonie. Homilię wygłosił proboszcz polskiej parafii, a zarazem kapelan Pl. #37, o. Jerzy Żebrowski. W nabożeństwie udział wzięli m.in. konsul honorowy RP w Bostonie Marek Leśniewski-Laas, prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej Wschodniego Massachusetts Wiesław Wierzbowski oraz prezes Fundacji Kultury Polskiej w Bostonie Andrzej Prończuk.

Po mszy św. uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek do placówki weterańskiej.

JS

wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Tradycyjnie już od ponad 30 lat druga niedziela sierpnia jest dniem przybycia pieszych pielgrzymek do Amerykańskiej Częstochowy. Pątnicy mieszkający na co dzień w różnych stanach USA wędrują do Duchowej Stolicy Polonii z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, jednocząc się szczególnie w tym czasie z naszymi rodakami pielgrzymującymi na Jasną Górę w Polsce. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com