Massachusetts

poleć serwis drukuj
Przedstawiciele...

Polski Festiwal w Bostonie

05-11-2018

W niedzielę 6 maja w Bostonie odbył się Polski Festiwal. Była to kolejna już edycja imprezy organizowanej przez Polski Klub w Bostonie. Choć dzień był dość pochmurny, to frekwencja dopisała, a ilość i różnorodność oferowanych rozrywek zrekompensowała uczestnikom chwilowe braki słońca.

Część oficjalna miała miejsce na skwerku Pułaskiego, o odnowienie którego zatroszczyli się członkowie Polskiego Klubu w Bostonie. Tam, przed monumentem upamiętniającym polskiego generała, zostały odegrane hymny Polski i USA, a goście honorowi i przedstawiciele polonijnych organizacji wygłosili krótkie przemówienia. Głos zabrali m.in. radny z południowego Bostonu Ed Flynn oraz konsul honorowy RP w Bostonie Marek Leśniewski-Laas.

Następnie uczestnicy przenieśli się na 82 Boston Street – do siedziby Polskiego Klubu oraz na ulicę przed budynkiem, której fragment na czas trwania festiwalu był wyłączony z ruchu. Tam do późnych godzin popołudniowych trwała zabawa – szczególnym zainteresowaniem cieszyły się stoiska rzemieślnicze, z polskimi pamiątkami i biżuterią oraz oczywiście miejsca, w których serwowane było polskie jedzenie. Zespół Krakowiak zachwycił zebranych pokazami tanecznymi, a powszechne zainteresowanie budzili husarze, przechadzający się między festiwalowymi gośćmi w strojach stylizowanych na czasy szlacheckiej Polski.

JS


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,915.html

wróć

Fotorelacje

53. Polsko-Amerykański Festiwal w Amerykańskiej Częstochowie

Po raz 53. w Amerykańskiej Częstochowie odbył się Polsko-Amerykański Festiwal. Festiwal tradycyjnie trwał przez pięć dni, a zabawa rozłożona była na dwa pierwsze weekendy września. W tym roku przypadło to na dni 1, 2, 3 września (Labor Day Weekend) oraz na kolejny weekend – 8 i 9 września. Tegoroczny festiwal zgromadził na terenie Sanktuarium ponad 22,000 ludzi. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com