Massachusetts

poleć serwis drukuj
Przedstawiciele...

Polski Festiwal w Bostonie

05-11-2018

W niedzielę 6 maja w Bostonie odbył się Polski Festiwal. Była to kolejna już edycja imprezy organizowanej przez Polski Klub w Bostonie. Choć dzień był dość pochmurny, to frekwencja dopisała, a ilość i różnorodność oferowanych rozrywek zrekompensowała uczestnikom chwilowe braki słońca.

Część oficjalna miała miejsce na skwerku Pułaskiego, o odnowienie którego zatroszczyli się członkowie Polskiego Klubu w Bostonie. Tam, przed monumentem upamiętniającym polskiego generała, zostały odegrane hymny Polski i USA, a goście honorowi i przedstawiciele polonijnych organizacji wygłosili krótkie przemówienia. Głos zabrali m.in. radny z południowego Bostonu Ed Flynn oraz konsul honorowy RP w Bostonie Marek Leśniewski-Laas.

Następnie uczestnicy przenieśli się na 82 Boston Street – do siedziby Polskiego Klubu oraz na ulicę przed budynkiem, której fragment na czas trwania festiwalu był wyłączony z ruchu. Tam do późnych godzin popołudniowych trwała zabawa – szczególnym zainteresowaniem cieszyły się stoiska rzemieślnicze, z polskimi pamiątkami i biżuterią oraz oczywiście miejsca, w których serwowane było polskie jedzenie. Zespół Krakowiak zachwycił zebranych pokazami tanecznymi, a powszechne zainteresowanie budzili husarze, przechadzający się między festiwalowymi gośćmi w strojach stylizowanych na czasy szlacheckiej Polski.

JS


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,915.html

wróć

Fotorelacje

jubileusz 25-lecia kapłaństwa ks. Andrzeja Waśko w polskiej parafii Matki Bożej Pocieszenia na Williamsburgu

9 czerwca br. w sali parafialnej kościoła Matki Bożej Pocieszenia na Williamsburgu, NY odbyła się zabawa taneczna pod hasłem „Powitanie lata z Jubilatem". Podczas imprezy świętowano 25-lecie święceń kapłańskich ks. Andrzeja Waśko, wikarego w tej polskiej parafii. W programie zabawy był przewidziany m.in. taneczny korowód z jubilatem, o oprawę muzyczną zadbał zespól Sygnał, a wszyscy goście mogli liczyć na smaczny posiłek. Fot. Marcin Żurawicz

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com