Massachusetts

poleć serwis drukuj
Dyżury konsularne...

Dyżur konsularny w Chicopee

03-29-2018

W dniach 6-7 kwietnia w Chicopee odbędzie się dyżur konsularny. Rejestrację osób zainteresowanych udziałem w dyżurze prowadzi wyłącznie Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku.

Od zapisanych wcześniej osób będą przyjmowane wnioski o wydanie paszportu oraz wnioski w sprawach prawnych i obywatelskich. Każda z osób ubiegających się o wydanie paszportu musi stawić się osobiście o wyznaczonej godzinie i złożyć jeden poprawnie wypełniony wniosek o wydanie paszportu lub dwa wnioski w przypadku ubiegania się dodatkowo o paszport tymczasowy. Wnioski i inne formularze będą dostępne na miejscu. Gwarancję przyjęcia mają tylko te osoby, które zapiszą się na dyżur.

Jak podkreślają pracownicy Konsulatu Generalnego w Nowym Jorku, ważne, żeby wszyscy biorący udział w dyżurze mieli ze sobą swoje dotychczasowe paszporty oraz polskie akty stanu cywilnego, czyli akt urodzenia i akt małżeństwa, o ile je posiadają. Ponadto na dyżur warto przyjść około pół godziny wcześniej, by spokojnie wypełnić wniosek.

Dyżury konsularne organizowane są wiosną i jesienią – zwykle w kwietniu i październiku. W pierwszym terminie biorą w nich udział obywatele, którzy chcą mieć paszport gotowy na wakacje, a w drugim ci, którzy chcą odwiedzić rodzinę w Polsce na święta. Rocznie Konsulat RP w Nowym Jorku wyrabia 14 tys. paszportów. Więcej informacji na stronie konsulatu: nowyjork.msz.gov.pl.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

53. Polsko-Amerykański Festiwal w Amerykańskiej Częstochowie

Po raz 53. w Amerykańskiej Częstochowie odbył się Polsko-Amerykański Festiwal. Festiwal tradycyjnie trwał przez pięć dni, a zabawa rozłożona była na dwa pierwsze weekendy września. W tym roku przypadło to na dni 1, 2, 3 września (Labor Day Weekend) oraz na kolejny weekend – 8 i 9 września. Tegoroczny festiwal zgromadził na terenie Sanktuarium ponad 22,000 ludzi. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com