Massachusetts

poleć serwis drukuj
czerwone gitary Czerwone Gitary to...

Czerwone Gitary zagrają w Bostonie i Holyoke

03-29-2018

„Kwiaty we włosach”, „Nie mów nic”, „Płoną góry, płoną lasy”, „Anna Maria” – tytuły piosenek Czerwonych Gitar, które na stałe weszły do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej, można by wymieniać długo. Nic w tym dziwnego – to zespół kultowy, który od ponad 50 lat występuje na scenach nie tylko w Polsce, ale też za granicą, za każdym razem podbijając serca publiczności. W pierwszej połowie kwietnia okazję do zobaczenia legendy polskiej muzyki na żywo będzie miała Polonia w Bostonie i w Holyoke.

W poniedziałek 9 kwietnia Czerwone Gitary zagrają w Parku Piłsudskiego w Holyoke. Co ciekawe, będzie to już drugi w niedługim odstępie czasu koncert organizowany w tym miejscu – pod koniec stycznia w Parku wystąpił Stan Borys. W zachodniej części stanu wcześniej przez wiele lat nie goszczono żadnego artysty z Polski, ale dzięki działaniom zarządu ZNP Grupy 525 to zaczyna się zmieniać. Dzień później (10 kwietnia) legendarny zespół wystąpi w Bostonie. Koncert odbędzie się w sali im. św. Jana Pawła II.

JS

wróć

Fotorelacje

53. Polsko-Amerykański Festiwal w Amerykańskiej Częstochowie

Po raz 53. w Amerykańskiej Częstochowie odbył się Polsko-Amerykański Festiwal. Festiwal tradycyjnie trwał przez pięć dni, a zabawa rozłożona była na dwa pierwsze weekendy września. W tym roku przypadło to na dni 1, 2, 3 września (Labor Day Weekend) oraz na kolejny weekend – 8 i 9 września. Tegoroczny festiwal zgromadził na terenie Sanktuarium ponad 22,000 ludzi. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com