Massachusetts

poleć serwis drukuj
Rybne obiady,...

Postne menu w Worcester

03-28-2018

Szkoła Języka Polskiego im. Jana Pawła II w Worcester wraz z parafią Matki Bożej Częstochowskiej kolejny rok z rzędu w każdy piątek Wielkiego Postu przygotowują i serwują obiady, których głównym składnikiem jest ryba.

Praca w przykościelnej stołówce wre! I tak w każdy piątek, już od kilku tygodni! Pyszne jedzenie, fajna atmosfera, życzliwi ludzie – wolontariusze, którym serdecznie dziękujemy – relacjonuje Sylwia Helwig. Całe przedsięwzięcie zainicjowane zostało przez zarząd szkoły kilka lat temu. Głównodowodzącą jest Agnieszka Serafin, prezes szkoły. Dzięki jej zaangażowaniu oraz pracy członkiń zarządu, dyrekcji szkoły i pomocy księży z polskiej parafii oraz wielu innych osób rybne obiady w Worcester cieszą się coraz większą popularnością.

Obiady będą serwowane w Worcester aż do Wielkiego Piątku (30 marca) włącznie. Dochód ze sprzedaży obiadów zasili budżet polskiej szkoły.

W ramach tzw. „Rybnych Piątków” dania bezmięsne przez okres Wielkiego Postu serwowane były także w parafii św. A. Boboli w Dudley oraz w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Indian Orchard, gdzie w przygotowanie posiłków zaangażowała się cała lokalna społeczność: parafianie, rodzice i nauczyciele z Sobotniej Szkoły Języka Polskiego oraz młodzież z parafii, uczęszczająca na katechezę i uczniowie.

opr. JS

wróć

Fotorelacje

53. Polsko-Amerykański Festiwal w Amerykańskiej Częstochowie

Po raz 53. w Amerykańskiej Częstochowie odbył się Polsko-Amerykański Festiwal. Festiwal tradycyjnie trwał przez pięć dni, a zabawa rozłożona była na dwa pierwsze weekendy września. W tym roku przypadło to na dni 1, 2, 3 września (Labor Day Weekend) oraz na kolejny weekend – 8 i 9 września. Tegoroczny festiwal zgromadził na terenie Sanktuarium ponad 22,000 ludzi. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com