Massachusetts

poleć serwis drukuj
Uroczystej mszy św....

Uroczyste obchody Tygodnia Szkół Katolickich w Webster

03-28-2018

Tydzień Szkół Katolickich, obchodzony co roku na przełomie stycznia i lutego, to okres szczególnej modlitwy, aby te instytucje, budowane wysiłkiem poprzednich pokoleń w celu wychowywania dzieci w wierze, tradycji i kulturze chrześcijańskiej, mogły nadal trwać i kontynuować swoją misję.

Piękna celebracja

28 stycznia br. w bazylice św. Józefa w Webster została odprawiona uroczysta msza święta, inaugurująca obchody Tygodnia Szkół Katolickich. Przewodniczył jej bp Robert McManus, a koncelebrował ks. prałat Antoni Czarnecki – proboszcz polskiej parafii oraz dyrektor i duchowy opiekun szkoły św. Józefa w Webster. Integralną częścią mszy św. była procesja, w której udział wzięły dzieci reprezentujące 22 kraje, w tym oczywiście Polskę. Niektóre z nich z tej okazji przywdziały swoje narodowe stroje. W nabożeństwie wzięli udział nauczyciele, zarząd i uczniowie ze Szkoły św. Józefa oraz ich rodzice.

Warto przypomnieć, że Szkoła św. Józefa w Webster została założona w 1892 roku z inicjatywy polskich imigrantów, którzy chcieli zapewnić swoim dzieciom nie tylko edukację na wysokim poziomie, ale również wychowanie w duchu chrześcijańskich wartości. Ta edukacyjno-wychowawcza misja kontynuowana jest już od ponad stu lat, a Tydzień Szkół Katolickich jest doskonała okazją, by przypomnieć o tych ideach, które w życie wcielają ta i wiele innych szkół katolickich na terenie Stanów Zjednoczonych, jak również by celebrować wartości wspólne dla osób tworzących szkolną społeczność.

Wkład w amerykańską kulturę

Szkolnictwo katolickie zabiega o wszechstronne wykształcenie dzieci i młodzieży. Szkoły katolickie nacisk kładą zarówno na edukację na najwyższym poziomie, jak i na przekazanie uczniom pewnej bazy w postaci wartości moralnych i religijnych. – Ważny jest całokształt edukacji, nie tylko samo przekazanie wiedzy, choć i w tym aspekcie szkoły katolickie przodują. Nasi uczniowie mogą się pochwalić świetnymi wynikami na testach i egzaminach, wielu z nich zdobywa wyższe wykształcenie. Jednak nauka w szkole katolickiej to coś znacznie więcej. Mam świadomość, że nie każdy uczeń zostanie świętym, ale wiem, że edukacja, jaką odbiorą w szkole, zapewni im dobry start w dorosłe życie i będzie kompasem moralnym pozwalającym na dokonywanie dobrych, mądrych wyborów życiowych – mówi ks. prałat Czarnecki.

Motto tegorocznego Tygodnia Szkół katolickich brzmiało: „Uczyć, Służyć, Prowadzić, Osiągnąć sukces”. – Celem tych obchodów jest zwrócenie uwagi na dobro i wartości, jakie szkoły katolickie wnoszą do kultury amerykańskiej. Jest wiele różnych szkół, ale to właśnie szkoły katolickie od lat cieszą się renomą, również wśród rodzin niekatolickich. Niezależnie od przekonań religijnych rodzice, którym zależy na zapewnieniu swoim dzieciom tego, co najlepsze, doceniają to, co w zakresie wykształcenia i wychowania oferują im szkoły katolickie – wyjaśnia ks. prałat.

Szacuje się, że obecnie ok. 1.8 mln dzieci w całym kraju uczęszcza do szkół katolickich.

JS


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,893.html

wróć

Fotorelacje

Wakacje z Panem Bogiem w Perth Amboy, NJ

Kolejny rok z rzędu w dniach od 1 do 7 lipca odbyły się „Wakacje z Panem Bogiem” organizowane przez parafię św. Jana Pawła II w Perth Amboy, NJ na czole z o. Waldemarem Łątkowskim i grupą opiekunów, wśród których były również Siostry Służebniczki NMP NP z New Jersey. Wakacje miały miejsce nad Lake George w północnej części stanu Nowy Jork. Uczestniczyło w nich 120 dzieci i młodzieży, a najmłodsza uczestniczka miała zaledwie dwa latka. Fot. Archiwum parafii

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Lipiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
07-20-2018
Koncert Krzysztofa Medyny i Adama Makowicza
07-21-2018
Dożynki w Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Indian Orchard
07-21-2018
Dyskoteka w Polskim Centrum im. św. Jana Pawła II w Clearwater
07-21-2018
Kongres 60 milionów – edycja Buffalo
07-21-2018
Turniej tenisa stołowego w Polskim Centrum w Clearwater
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com