Massachusetts

poleć serwis drukuj
Polonia miała...

W Bostonie można było obejrzeć wystawę poświęconą Polakom, którzy ratowali Żydów podczas II wojny światowej

03-13-2018

Podczas II wojny światowej Polacy, sami będąc ofiarami nazistów, byli jednocześnie świadkami okrucieństwa okupantów wobec narodu żydowskiego. Polska była jedynym krajem, w którym za pomoc Żydom groziła kara śmierci.

Mimo to wielu Polaków ryzykowało życiem, by ocalić życie swoich sąsiadów, znajomych, ale też i obcych. Ich heroizm został doceniony po wojnie przez izraelski Instytut Yad Vashem, który przyznaje osobom ratującym Żydów podczas II wojny światowej tytuł „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata”. To właśnie im poświęcona jest wystawa pt. „Ryzykowali życiem – Polacy, którzy ratowali Żydów podczas II wojny światowej” („They Risked their Lives – Poles who saved Jews during the Holocaust”). Ekspozycję, przygotowaną przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie, dzięki staraniom Fundacji Kultury Polskiej, można było na przełomie lutego i marca obejrzeć w sali pod kościołem Matki Bożej Częstochowskiej w Bostonie.

JS

wróć

Fotorelacje

53. Polsko-Amerykański Festiwal w Amerykańskiej Częstochowie

Po raz 53. w Amerykańskiej Częstochowie odbył się Polsko-Amerykański Festiwal. Festiwal tradycyjnie trwał przez pięć dni, a zabawa rozłożona była na dwa pierwsze weekendy września. W tym roku przypadło to na dni 1, 2, 3 września (Labor Day Weekend) oraz na kolejny weekend – 8 i 9 września. Tegoroczny festiwal zgromadził na terenie Sanktuarium ponad 22,000 ludzi. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com