Massachusetts

poleć serwis drukuj

Rybne obiady serwowane w Dudley, Indian Orchard i Worcester cieszą się dużą popularnością

03-13-2018

W przygotowanie...
Fot. Dariusz Robak
Fot. Dariusz Robak

Przez okres Wielkiego Postu w każdy piątek w polskich parafiach w Dudley, Indian Orchard i Worcester serwowane są obiady, których głównym składnikiem jest ryba. Dzięki temu w te dni wierni mogą nie tylko bez trudu zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, ale również zjeść posiłek, który jest smaczny, zdrowy i niedrogi.

Rybne obiady organizowane są przez parafię, ale pomagają wszyscy: parafianie, rodzice i nauczyciele z Sobotniej Szkoły Języka Polskiego oraz młodzież z parafii, uczęszczająca na katechezę i uczniowie – mówi Stasia Wójcik z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Indian Orchard. Obiad składa się ze smażonej lub pieczonej ryby, duszonych lub pieczonych ziemniaków i sałatki colesław, do tego podawana jest kawa, herbata lub ice tea.

W parafii św. A. Boboli w Dudley w ramach tzw. rybnych piątków podawana jest pieczona ryba, pieczone ziemniaki, surówka lub gotowane warzywa, chleb i kawa lub herbata.

Natomiast w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Worcester na talerzu króluje dorsz (haddock fish). O przygotowanie obiadów dbają członkinie zarządu Szkoły Języka Polskiego oraz pani dyrektor, które gotują pyszne zupy, pieką ciasta, robią surówki, a efekty ich pracy rozchodzą się w mgnieniu oka!

JS


Adresy parafii i godziny, w jakich serwowane są obiady:

DUDLEY
Parafia św. Andrzeja Boboli
54 West Main Street
11:30-13:00 i 16:00-18:00
Cena: $10 (dorośli) lub $5 (dzieci do lat 10)

INDIAN ORCHARD
Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP
25 Parker Street
16:30-19:00
Cena: $11 (dorośli) lub $5 (dzieci do lat 10)

WORCESTER
Parafia Matki Boskiej Częstochowskiej
34 Ward Street
12:00-18:00
Cena: $10

wróć

Fotorelacje

53. Polsko-Amerykański Festiwal w Amerykańskiej Częstochowie

Po raz 53. w Amerykańskiej Częstochowie odbył się Polsko-Amerykański Festiwal. Festiwal tradycyjnie trwał przez pięć dni, a zabawa rozłożona była na dwa pierwsze weekendy września. W tym roku przypadło to na dni 1, 2, 3 września (Labor Day Weekend) oraz na kolejny weekend – 8 i 9 września. Tegoroczny festiwal zgromadził na terenie Sanktuarium ponad 22,000 ludzi. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com