Massachusetts

poleć serwis drukuj
Siostra Helena...

Polską parafię w Bostonie odwiedziła misjonarka z Białorusi

03-12-2018

Na początku marca polską parafię w Bostonie odwiedziła siostra Helena – misjonarka z prawosławnego monasteru na Białorusi. W piątek, 2 marca, po wieczornej mszy św. odprawionej w kościele Matki Bożej Częstochowskiej, Polonia miała okazję się z nią spotkać.

– Siostra Helena przywiozła z sobą piękne prawosławne ikony, krzyżyki, różańce i inne dewocjonalia. Opowiedziała zgromadzonym o swojej codziennej pracy z osobami dotkniętymi chorobą alkoholową oraz innymi uzależnieniami. Mimo niesprzyjającej pogody, na spotkanie przyszło sporo osób – relacjonuje o. Jerzy Żebrowski, proboszcz polskiej parafii w Bostonie. – Siostra Helena była bardzo wdzięczna za ciepłe przyjęcie i okazane wsparcie – dodaje o. Jerzy.

opr. JS

wróć

Fotorelacje

Dzień Żołnierzy Wyklętych w Amerykańskiej Częstochowie

W niedzielę 4 marca w Amerykańskiej Częstochowie odbyły się obchody Dnia Żołnierzy Wyklętych, zorganizowane przez Komitet Obchodów Katastrofy Smoleńskiej i Ludobójstwa Katyńskiego oraz Stowarzyszenie Weteranów Armii Polskiej (SWAP) we współpracy ze stowarzyszeniem Pamięć.us. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com