Massachusetts

poleć serwis drukuj
Siostra Helena...

Polską parafię w Bostonie odwiedziła misjonarka z Białorusi

03-12-2018

Na początku marca polską parafię w Bostonie odwiedziła siostra Helena – misjonarka z prawosławnego monasteru na Białorusi. W piątek, 2 marca, po wieczornej mszy św. odprawionej w kościele Matki Bożej Częstochowskiej, Polonia miała okazję się z nią spotkać.

– Siostra Helena przywiozła z sobą piękne prawosławne ikony, krzyżyki, różańce i inne dewocjonalia. Opowiedziała zgromadzonym o swojej codziennej pracy z osobami dotkniętymi chorobą alkoholową oraz innymi uzależnieniami. Mimo niesprzyjającej pogody, na spotkanie przyszło sporo osób – relacjonuje o. Jerzy Żebrowski, proboszcz polskiej parafii w Bostonie. – Siostra Helena była bardzo wdzięczna za ciepłe przyjęcie i okazane wsparcie – dodaje o. Jerzy.

opr. JS

wróć

Fotorelacje

53. Polsko-Amerykański Festiwal w Amerykańskiej Częstochowie

Po raz 53. w Amerykańskiej Częstochowie odbył się Polsko-Amerykański Festiwal. Festiwal tradycyjnie trwał przez pięć dni, a zabawa rozłożona była na dwa pierwsze weekendy września. W tym roku przypadło to na dni 1, 2, 3 września (Labor Day Weekend) oraz na kolejny weekend – 8 i 9 września. Tegoroczny festiwal zgromadził na terenie Sanktuarium ponad 22,000 ludzi. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com