Massachusetts

poleć serwis drukuj
Mszę św....

Uroczyste wprowadzenie relikwii świętej siostry Faustyny Kowalskiej do Sanktuarium św. Jana Pawła II Bożego Miłosierdzia w Salem

03-10-2018

W niedzielę 18 lutego w Sanktuarium św. Jana Pawła II Bożego Miłosierdzia w Salem odbyła się uroczystość wprowadzenia do świątyni relikwii świętej siostry Faustyny Kowalskiej, której przewodniczył biskup Mark O’Connell. Mszę św. koncelebrował biskup O’Connell w asyście rektora sanktuarium ks. Roberta Będzińskiego i o. Jerzego Żebrowskiego, proboszcza parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Bostonie. W uroczystości uczestniczyła lokalna Polonia oraz goście z Bostonu – Wiesław Wierzbowski, Tadeusz Walkowiak i Barbara Bilińska Bolec z córką Lidią.

Relikwie św. Faustyny wraz z obrazem przedstawiającym Jezusa Miłosiernego przywiezione zostały do Salem prosto z Łagiewnik dzięki pośrednictwu o. Kazimierza Chwałka, rektora Narodowego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Stockbridge, MA. Obraz, który umieszczono w głównym ołtarzu świątyni, został otarty o Cudowny Obraz namalowany wg wskazówek siostry Faustyny.

Wierzymy w obcowanie świętych, a relikwie są tego namacalnym przypomnieniem. Dzięki nim ludzie mogą poczuć bliskość świętych, uwierzyć, że otaczają ich opieką i za ich wstawiennictwem modlić się w swoich intencjach – tak w rozmowie z „Białym Orłem” znaczenie relikwii tłumaczył ks. Będziński.

A już wkrótce w Sanktuarium św. Jana Pawła II Bożego Miłosierdzia w Salem będzie miało miejsce kolejne ważne wydarzenie – przekazanie relikwii św. Jana Pawła II przez kardynała Seana O’Malleya, który ampułkę z krwią papieża otrzymał od kardynała Dziwisza. Uroczystość odbędzie się 8 kwietnia, w Niedzielę Bożego Miłosierdzia.

JS


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,887.html

wróć

Fotorelacje

53. Polsko-Amerykański Festiwal w Amerykańskiej Częstochowie

Po raz 53. w Amerykańskiej Częstochowie odbył się Polsko-Amerykański Festiwal. Festiwal tradycyjnie trwał przez pięć dni, a zabawa rozłożona była na dwa pierwsze weekendy września. W tym roku przypadło to na dni 1, 2, 3 września (Labor Day Weekend) oraz na kolejny weekend – 8 i 9 września. Tegoroczny festiwal zgromadził na terenie Sanktuarium ponad 22,000 ludzi. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com