Massachusetts

poleć serwis drukuj
Mszę św....

Uroczyste wprowadzenie relikwii świętej siostry Faustyny Kowalskiej do Sanktuarium św. Jana Pawła II Bożego Miłosierdzia w Salem

03-10-2018

W niedzielę 18 lutego w Sanktuarium św. Jana Pawła II Bożego Miłosierdzia w Salem odbyła się uroczystość wprowadzenia do świątyni relikwii świętej siostry Faustyny Kowalskiej, której przewodniczył biskup Mark O’Connell. Mszę św. koncelebrował biskup O’Connell w asyście rektora sanktuarium ks. Roberta Będzińskiego i o. Jerzego Żebrowskiego, proboszcza parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Bostonie. W uroczystości uczestniczyła lokalna Polonia oraz goście z Bostonu – Wiesław Wierzbowski, Tadeusz Walkowiak i Barbara Bilińska Bolec z córką Lidią.

Relikwie św. Faustyny wraz z obrazem przedstawiającym Jezusa Miłosiernego przywiezione zostały do Salem prosto z Łagiewnik dzięki pośrednictwu o. Kazimierza Chwałka, rektora Narodowego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Stockbridge, MA. Obraz, który umieszczono w głównym ołtarzu świątyni, został otarty o Cudowny Obraz namalowany wg wskazówek siostry Faustyny.

Wierzymy w obcowanie świętych, a relikwie są tego namacalnym przypomnieniem. Dzięki nim ludzie mogą poczuć bliskość świętych, uwierzyć, że otaczają ich opieką i za ich wstawiennictwem modlić się w swoich intencjach – tak w rozmowie z „Białym Orłem” znaczenie relikwii tłumaczył ks. Będziński.

A już wkrótce w Sanktuarium św. Jana Pawła II Bożego Miłosierdzia w Salem będzie miało miejsce kolejne ważne wydarzenie – przekazanie relikwii św. Jana Pawła II przez kardynała Seana O’Malleya, który ampułkę z krwią papieża otrzymał od kardynała Dziwisza. Uroczystość odbędzie się 8 kwietnia, w Niedzielę Bożego Miłosierdzia.

JS


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,887.html

wróć

Fotorelacje

Bazar Bożonarodzeniowy w Amerykańskiej Częstochowie

Doroczny Bazar Bożonarodzeniowy został zorganizowany przez Polską Szkołę im. Matki Bożej Częstochowskiej przy Amerykańskiej Częstochowie. Bazar odbył się tradycyjnie już w sanktuaryjnej kafeterii. Można było na nim zakupić wiele polskich produktów i przedmiotów dekoracyjnych związanych z nadchodzącymi świętami. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Grudzień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
12-22-2018
Wieczór kolęd w wykonaniu lokalnych artystów w Polskim Centrum w Clearwater
12-23-2018
Doroczne Koncerty Bożonarodzeniowe zespołu kameralnego SLAVIC ARTS ENSEMBLE
12-24-2018
Wigilia w Klubie Polonez
12-24-2018
Wigilia w Klubie Polonia, Inc.
12-24-2018
Kolacja wigilijna w Polskim Centrum w Clearwater
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com