Massachusetts

poleć serwis drukuj
Zabawa karnawałowa...

Huczne pożegnanie karnawału w Webster

02-20-2018

Webster hucznie uczciło koniec karnawału. Wszystko za sprawą Polskiej Szkoły Sobotniej im. Marii Konopnickiej i zorganizowanej przez tę placówkę zabawy. Organizatorzy zadbali o to, by dzień ten zapadł wszystkim w pamięć. Dochód z imprezy przeznaczony zostanie na dalszą działalność szkoły.

Zabawa karnawałowa odbyła się 10 lutego 2018 w klubie PACC w Webster. Rozpoczęła się o godzinie 18:30. Komitet rodzicielski, grono pedagogiczne oraz rodzice uczniów wspólnie zadbali o oprawę zabawy.

Uczestników zabawy powitali dyrektor szkoły Bożena Jaroszewska i ks. prałat Antoni Czarnecki. Podziękowali wszystkim przybyłym za zaangażowanie: „Dzięki waszej pomocy nasze dzieci mogą rozwijać się i wzrastać w kulturze i tradycji polskiej, zaś wasze wsparcie pod każdym względem pomaga nam wierzyć, że to, co robimy, to piękna sprawa i trzeba ją kontynuować póki sił starcza”.

Następnie wicedyrektorka szkoły, Aleksandra Gronek, szczególne podziękowania skierowała do sponsorów. – Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nas w ostatnim czasie. Szczególne podziękowania kierujemy do rodziny Bugajski za ich finansowe wsparcie na rzecz naszej polskiej szkoły – dodała.

Na koniec ks. Grzegorz Chodkowski pobłogosławił posiłek i wszyscy mogli częstować się wspaniałą kolacją. Zaraz po posiłku uczestnicy ruszyli do tańca. Oprawę muzyczną zapewnił DJ Michał, który wspaniale zachęcał do wspólnej zabawy. Goście wyjątkowo dopisali – w sumie w klubie PACC bawiło się około 160 osób.

opr. Anna Miler


Sponsorzy zabawy:

Kasia i Mariusz Kalinowski (ufundowanie kolacji)

PACC (nieodpłatne wypożyczenie sali)

Talerze z wędlinami: Orawa Bakery & Delicatessen (60 E. Main Street, Webster), Midtown Deli (248 Main Street, Webster), Tom's International Deli (52 Millbury St., Worcester), Presciuto Inc., RI.

Kosze/fanty zorganizowali: Urszula i Ryszard Kokosiński, Marta Pająk i Gary Bridgman, Ewa i Jerzy Piekielniak, Joanna i Wiesław Mroczka, Agnieszka i Marek Ruciński, Daniele Prosciutto Inc., rodzice uczniów Polskiej Szkoły Sobotniej (5 koszy).


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,880.html

wróć

Fotorelacje

Bazar Bożonarodzeniowy w Amerykańskiej Częstochowie

Doroczny Bazar Bożonarodzeniowy został zorganizowany przez Polską Szkołę im. Matki Bożej Częstochowskiej przy Amerykańskiej Częstochowie. Bazar odbył się tradycyjnie już w sanktuaryjnej kafeterii. Można było na nim zakupić wiele polskich produktów i przedmiotów dekoracyjnych związanych z nadchodzącymi świętami. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Grudzień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
12-22-2018
Wieczór kolęd w wykonaniu lokalnych artystów w Polskim Centrum w Clearwater
12-23-2018
Doroczne Koncerty Bożonarodzeniowe zespołu kameralnego SLAVIC ARTS ENSEMBLE
12-24-2018
Wigilia w Klubie Polonez
12-24-2018
Wigilia w Klubie Polonia, Inc.
12-24-2018
Kolacja wigilijna w Polskim Centrum w Clearwater
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com