Massachusetts

poleć serwis drukuj
Zabawa karnawałowa...

Huczne pożegnanie karnawału w Webster

02-20-2018

Webster hucznie uczciło koniec karnawału. Wszystko za sprawą Polskiej Szkoły Sobotniej im. Marii Konopnickiej i zorganizowanej przez tę placówkę zabawy. Organizatorzy zadbali o to, by dzień ten zapadł wszystkim w pamięć. Dochód z imprezy przeznaczony zostanie na dalszą działalność szkoły.

Zabawa karnawałowa odbyła się 10 lutego 2018 w klubie PACC w Webster. Rozpoczęła się o godzinie 18:30. Komitet rodzicielski, grono pedagogiczne oraz rodzice uczniów wspólnie zadbali o oprawę zabawy.

Uczestników zabawy powitali dyrektor szkoły Bożena Jaroszewska i ks. prałat Antoni Czarnecki. Podziękowali wszystkim przybyłym za zaangażowanie: „Dzięki waszej pomocy nasze dzieci mogą rozwijać się i wzrastać w kulturze i tradycji polskiej, zaś wasze wsparcie pod każdym względem pomaga nam wierzyć, że to, co robimy, to piękna sprawa i trzeba ją kontynuować póki sił starcza”.

Następnie wicedyrektorka szkoły, Aleksandra Gronek, szczególne podziękowania skierowała do sponsorów. – Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nas w ostatnim czasie. Szczególne podziękowania kierujemy do rodziny Bugajski za ich finansowe wsparcie na rzecz naszej polskiej szkoły – dodała.

Na koniec ks. Grzegorz Chodkowski pobłogosławił posiłek i wszyscy mogli częstować się wspaniałą kolacją. Zaraz po posiłku uczestnicy ruszyli do tańca. Oprawę muzyczną zapewnił DJ Michał, który wspaniale zachęcał do wspólnej zabawy. Goście wyjątkowo dopisali – w sumie w klubie PACC bawiło się około 160 osób.

opr. Anna Miler


Sponsorzy zabawy:

Kasia i Mariusz Kalinowski (ufundowanie kolacji)

PACC (nieodpłatne wypożyczenie sali)

Talerze z wędlinami: Orawa Bakery & Delicatessen (60 E. Main Street, Webster), Midtown Deli (248 Main Street, Webster), Tom's International Deli (52 Millbury St., Worcester), Presciuto Inc., RI.

Kosze/fanty zorganizowali: Urszula i Ryszard Kokosiński, Marta Pająk i Gary Bridgman, Ewa i Jerzy Piekielniak, Joanna i Wiesław Mroczka, Agnieszka i Marek Ruciński, Daniele Prosciutto Inc., rodzice uczniów Polskiej Szkoły Sobotniej (5 koszy).


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,880.html

wróć

Fotorelacje

53. Polsko-Amerykański Festiwal w Amerykańskiej Częstochowie

Po raz 53. w Amerykańskiej Częstochowie odbył się Polsko-Amerykański Festiwal. Festiwal tradycyjnie trwał przez pięć dni, a zabawa rozłożona była na dwa pierwsze weekendy września. W tym roku przypadło to na dni 1, 2, 3 września (Labor Day Weekend) oraz na kolejny weekend – 8 i 9 września. Tegoroczny festiwal zgromadził na terenie Sanktuarium ponad 22,000 ludzi. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com