Massachusetts

poleć serwis drukuj

Jasełka w wykonaniu uczniów Polskiej Szkoły Dokształcającej im. T. Kościuszki w Salem

02-08-2018

Mali aktorzy ubrani...
Fot. Jarosław...
Fot. Jarosław...

W niedzielę 28 stycznia osoby zgromadzone w Sanktuarium św. Jana Pawła II Bożego Miłosierdzia w Salem miały okazję podziwiać jasełka w wykonaniu uczniów Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Tadeusza Kościuszki.

Za przygotowanie bożonarodzeniowego spektaklu odpowiedzialni byli przede wszystkim uczniowie kl. 5 pod opieką wychowawczyni pani Ewy Brzozowskiej oraz siódmoklasiści, nad przygotowaniem których czuwała pani Beata Grabowska. Zgodnie z tradycją dzieci wcieliły się w biblijne postaci: Maryi, Józefa, pasterzy, Trzech Królów oraz aniołków. Mali aktorzy ubrani byli w adekwatne do ról kostiumy, a całość przedstawienia rozgrywała się na tle bożonarodzeniowych dekoracji. Jasełkowe sceny przeplatane były kolędami, do śpiewania których z ochotą włączała się też publiczność. W przedstawieniu udział wzięła także grpa przedszkolna – maluchy recytowały wierszyki tematycznie związane ze świętami.

Przedstawienie rozpoczęło się kolędą „Cicha noc”, odegraną przez uczniów na instrumentach.: Oliwia Krajewska i Iza Wabno zagrały na skrzypcach, a Zuzanna Strawiński na flecie poprzecznym. Akompaniowali im na gitarze – Joanna Bereaud i na pianinie – Jerzy Wabno, którzy zadbali też o oprawę muzyczną całego spektaklu.

Po zakończeniu przedstawienia głos zabrała dyrektor Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Tadeusza Kościuszki w Salem pani Ewa Pawlik, która podziękowała małym aktorom za trud włożony w przygotowanie jasełek oraz nauczycielkom i rodzicom, którzy czuwali nad tym, aby dzieci nauczyły się swych ról. Następnie wszyscy udali się na poczęstunek, który przygotowały mamy uczniów.

Przedstawienie uważam za bardzo udane. Z wielką uwagą przyglądałam się i przysłuchiwałam występom uczniów i byłam pod wielkim wrażeniem tego, jak bardzo utalentowane mamy dzieci. Podziwiałam to, z jak ogromną pasją mali aktorzy wcielali się w swoje role i z przyjemnością obserwowałam reakcje rodziców, którzy z dumą patrzyli na swoje pociechy. Myślę, że ten występ podtrzymał w nas nastrój świątecznej radości i refleksji oraz dostarczył nam wszystkim wielu wzruszeń – podsumowuje pani dyrektor Ewa Pawlik.

JS

wróć

Fotorelacje

Jacht I Love Poland w Miami

Drugi weekend lutego w Miami obfitował w wydarzenia z polskim akcentem. Jednym z nich było przypłynięcie jachtu I Love Poland, który cumował przy Island Gardens Deep Harbour Marina. Przez kilka dni lokalna Polonia i liczni polonijni goście, którzy przybyli do Miami na Kongres 60 Milionów lub 47. Bal Polonaise, mieli okazję odwiedzić tę najnowocześniejszą polską jednostkę regatową. Fot. Facebook.com/PolskaFundacjaNarodowa

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com