Massachusetts

poleć serwis drukuj

Jasełka w wykonaniu uczniów Polskiej Szkoły Dokształcającej im. T. Kościuszki w Salem

02-08-2018

Mali aktorzy ubrani...
Fot. Jarosław...
Fot. Jarosław...

W niedzielę 28 stycznia osoby zgromadzone w Sanktuarium św. Jana Pawła II Bożego Miłosierdzia w Salem miały okazję podziwiać jasełka w wykonaniu uczniów Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Tadeusza Kościuszki.

Za przygotowanie bożonarodzeniowego spektaklu odpowiedzialni byli przede wszystkim uczniowie kl. 5 pod opieką wychowawczyni pani Ewy Brzozowskiej oraz siódmoklasiści, nad przygotowaniem których czuwała pani Beata Grabowska. Zgodnie z tradycją dzieci wcieliły się w biblijne postaci: Maryi, Józefa, pasterzy, Trzech Królów oraz aniołków. Mali aktorzy ubrani byli w adekwatne do ról kostiumy, a całość przedstawienia rozgrywała się na tle bożonarodzeniowych dekoracji. Jasełkowe sceny przeplatane były kolędami, do śpiewania których z ochotą włączała się też publiczność. W przedstawieniu udział wzięła także grpa przedszkolna – maluchy recytowały wierszyki tematycznie związane ze świętami.

Przedstawienie rozpoczęło się kolędą „Cicha noc”, odegraną przez uczniów na instrumentach.: Oliwia Krajewska i Iza Wabno zagrały na skrzypcach, a Zuzanna Strawiński na flecie poprzecznym. Akompaniowali im na gitarze – Joanna Bereaud i na pianinie – Jerzy Wabno, którzy zadbali też o oprawę muzyczną całego spektaklu.

Po zakończeniu przedstawienia głos zabrała dyrektor Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Tadeusza Kościuszki w Salem pani Ewa Pawlik, która podziękowała małym aktorom za trud włożony w przygotowanie jasełek oraz nauczycielkom i rodzicom, którzy czuwali nad tym, aby dzieci nauczyły się swych ról. Następnie wszyscy udali się na poczęstunek, który przygotowały mamy uczniów.

Przedstawienie uważam za bardzo udane. Z wielką uwagą przyglądałam się i przysłuchiwałam występom uczniów i byłam pod wielkim wrażeniem tego, jak bardzo utalentowane mamy dzieci. Podziwiałam to, z jak ogromną pasją mali aktorzy wcielali się w swoje role i z przyjemnością obserwowałam reakcje rodziców, którzy z dumą patrzyli na swoje pociechy. Myślę, że ten występ podtrzymał w nas nastrój świątecznej radości i refleksji oraz dostarczył nam wszystkim wielu wzruszeń – podsumowuje pani dyrektor Ewa Pawlik.

JS

wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Tradycyjnie już od ponad 30 lat druga niedziela sierpnia jest dniem przybycia pieszych pielgrzymek do Amerykańskiej Częstochowy. Pątnicy mieszkający na co dzień w różnych stanach USA wędrują do Duchowej Stolicy Polonii z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, jednocząc się szczególnie w tym czasie z naszymi rodakami pielgrzymującymi na Jasną Górę w Polsce. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com