Massachusetts

poleć serwis drukuj

Jasełka w wykonaniu uczniów Polskiej Szkoły Dokształcającej im. T. Kościuszki w Salem

02-08-2018

Mali aktorzy ubrani...
Fot. Jarosław...
Fot. Jarosław...

W niedzielę 28 stycznia osoby zgromadzone w Sanktuarium św. Jana Pawła II Bożego Miłosierdzia w Salem miały okazję podziwiać jasełka w wykonaniu uczniów Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Tadeusza Kościuszki.

Za przygotowanie bożonarodzeniowego spektaklu odpowiedzialni byli przede wszystkim uczniowie kl. 5 pod opieką wychowawczyni pani Ewy Brzozowskiej oraz siódmoklasiści, nad przygotowaniem których czuwała pani Beata Grabowska. Zgodnie z tradycją dzieci wcieliły się w biblijne postaci: Maryi, Józefa, pasterzy, Trzech Królów oraz aniołków. Mali aktorzy ubrani byli w adekwatne do ról kostiumy, a całość przedstawienia rozgrywała się na tle bożonarodzeniowych dekoracji. Jasełkowe sceny przeplatane były kolędami, do śpiewania których z ochotą włączała się też publiczność. W przedstawieniu udział wzięła także grpa przedszkolna – maluchy recytowały wierszyki tematycznie związane ze świętami.

Przedstawienie rozpoczęło się kolędą „Cicha noc”, odegraną przez uczniów na instrumentach.: Oliwia Krajewska i Iza Wabno zagrały na skrzypcach, a Zuzanna Strawiński na flecie poprzecznym. Akompaniowali im na gitarze – Joanna Bereaud i na pianinie – Jerzy Wabno, którzy zadbali też o oprawę muzyczną całego spektaklu.

Po zakończeniu przedstawienia głos zabrała dyrektor Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Tadeusza Kościuszki w Salem pani Ewa Pawlik, która podziękowała małym aktorom za trud włożony w przygotowanie jasełek oraz nauczycielkom i rodzicom, którzy czuwali nad tym, aby dzieci nauczyły się swych ról. Następnie wszyscy udali się na poczęstunek, który przygotowały mamy uczniów.

Przedstawienie uważam za bardzo udane. Z wielką uwagą przyglądałam się i przysłuchiwałam występom uczniów i byłam pod wielkim wrażeniem tego, jak bardzo utalentowane mamy dzieci. Podziwiałam to, z jak ogromną pasją mali aktorzy wcielali się w swoje role i z przyjemnością obserwowałam reakcje rodziców, którzy z dumą patrzyli na swoje pociechy. Myślę, że ten występ podtrzymał w nas nastrój świątecznej radości i refleksji oraz dostarczył nam wszystkim wielu wzruszeń – podsumowuje pani dyrektor Ewa Pawlik.

JS

wróć

Fotorelacje

Uroczystość przy pomniku gen. T. Kościuszki w St. Petersburg

6 maja 2018 roku Polonia ze środkowo-zachodniej części Florydy spotkała się przed pomnikiem gen. Tadeusza Kościuszki w Williams Park w St. Petersburg w celu uczczenia kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę. Organizatorem uroczystości, jak każdego roku, był Amerykański Instytut Kultury Polskiej w Tampa Bay, który jest także fundatorem tego wzniesionego w 2000 roku pomnika autorstwa Andrzeja Pityńskiego. Fot. Jola Piatek

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Maj
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
05-25-2018
Dyżur konsularny w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater
05-26-2018
Piknik Szkoły Języka Polskiego im. św. Wojciecha w Filadelfii
05-26-2018
Festiwal „Polska przez wieki”
05-26-2018
Wieczór karaoke w Polskim Domu Narodowym w Hartford
05-26-2018
Casting do konkursu Miss Polonia CT 2019
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com