Massachusetts

poleć serwis drukuj

Jasełka w wykonaniu uczniów Polskiej Szkoły Dokształcającej im. T. Kościuszki w Salem

02-08-2018

Mali aktorzy ubrani...
Fot. Jarosław...
Fot. Jarosław...

W niedzielę 28 stycznia osoby zgromadzone w Sanktuarium św. Jana Pawła II Bożego Miłosierdzia w Salem miały okazję podziwiać jasełka w wykonaniu uczniów Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Tadeusza Kościuszki.

Za przygotowanie bożonarodzeniowego spektaklu odpowiedzialni byli przede wszystkim uczniowie kl. 5 pod opieką wychowawczyni pani Ewy Brzozowskiej oraz siódmoklasiści, nad przygotowaniem których czuwała pani Beata Grabowska. Zgodnie z tradycją dzieci wcieliły się w biblijne postaci: Maryi, Józefa, pasterzy, Trzech Królów oraz aniołków. Mali aktorzy ubrani byli w adekwatne do ról kostiumy, a całość przedstawienia rozgrywała się na tle bożonarodzeniowych dekoracji. Jasełkowe sceny przeplatane były kolędami, do śpiewania których z ochotą włączała się też publiczność. W przedstawieniu udział wzięła także grpa przedszkolna – maluchy recytowały wierszyki tematycznie związane ze świętami.

Przedstawienie rozpoczęło się kolędą „Cicha noc”, odegraną przez uczniów na instrumentach.: Oliwia Krajewska i Iza Wabno zagrały na skrzypcach, a Zuzanna Strawiński na flecie poprzecznym. Akompaniowali im na gitarze – Joanna Bereaud i na pianinie – Jerzy Wabno, którzy zadbali też o oprawę muzyczną całego spektaklu.

Po zakończeniu przedstawienia głos zabrała dyrektor Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Tadeusza Kościuszki w Salem pani Ewa Pawlik, która podziękowała małym aktorom za trud włożony w przygotowanie jasełek oraz nauczycielkom i rodzicom, którzy czuwali nad tym, aby dzieci nauczyły się swych ról. Następnie wszyscy udali się na poczęstunek, który przygotowały mamy uczniów.

Przedstawienie uważam za bardzo udane. Z wielką uwagą przyglądałam się i przysłuchiwałam występom uczniów i byłam pod wielkim wrażeniem tego, jak bardzo utalentowane mamy dzieci. Podziwiałam to, z jak ogromną pasją mali aktorzy wcielali się w swoje role i z przyjemnością obserwowałam reakcje rodziców, którzy z dumą patrzyli na swoje pociechy. Myślę, że ten występ podtrzymał w nas nastrój świątecznej radości i refleksji oraz dostarczył nam wszystkim wielu wzruszeń – podsumowuje pani dyrektor Ewa Pawlik.

JS

wróć

Fotorelacje

„Testament wolności. Pozwól, że opowiem Ci o Polsce…”

Sztuka pt. „Testament wolności. Pozwól, że opowiem Ci o Polsce…” przygotowana przez artystów z Teatru Wyobraźni Novum wpisuje się w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Spektakl ten prezentowany był w dwóch odsłonach: swoją premierę miał 4 listopada w Polskim Domu Narodowym w Hartford, natomiast pokaz finałowy odbył się 11 listopada w Trinity-on-Main w New Britain. Fot. Kinga Kościuk-Sejdor

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Listopad
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
11-20-2018
Film „Dywizjon 303. Historia Prawdziwa” w Ritz V Movie Theater
11-21-2018
Gala bokserska w Dorchester
11-22-2018
Obiad z okazji Święta Dziękczynienia w Klubie „Sobieski”
11-23-2018
Koncert Piotra Rubika w Ft. Lauderdale
11-23-2018
Koncert Piotra Rubika z zespołem i solistami w Klubie Polonez w North Lauderdale
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com