Massachusetts

poleć serwis drukuj
Pączki z DJ's...
Na zdj. obok...

Zbliża się Tłusty Czwartek – DJ’s Market zaprasza na tradycyjne polskie pączki

02-01-2018

Podobno to właśnie tu, w sklepie DJ’s Market zlokalizowanym przy 120 Boston St. w południowym Bostonie, można kupić najlepsze pączki w mieście. Robione według tradycyjnej, polskiej receptury, smakują jak u babci. Czy pączki z DJ’s Market zasługują na swoją renomę? Zbliża się Tłusty Czwartek, więc jest okazja, by to sprawdzić.

Jak u babci

DJ’s Market jest według naszych informacji najstarszym polskim sklepem w Bostonie. Obecna właścicielka Alina Morris przejęła jego prowadzenie w 2005 roku po swoich rodzicach, którzy wcześniej byli właścicielami przez 28 lat. Pani Alinie w prowadzeniu sklepu pomaga córka, Dawn Morris, która jest odpowiedzialna za wypieki, między innymi za przygotowywanie słynnych pączków.

A jak wygląda idealny pączek? Powinien mieć jasną obwódkę – to oznacza, że ciasto, z którego został zrobiony, miało idealną lekkość i konsystencję, a sam pączek został perfekcyjnie usmażony. Oprócz tego pączki mogą się różnić jednak wielkością, nadzieniem i tym, czy są posypane cukrem pudrem, czy też mają na wierzchu polewę lub lukier. – Robimy pączki z dżemem malinowym, śliwkowym, kremem czekoladowym, a tegoroczna nowość to nadzienie cytrynowe. Na co dzień najlepiej sprzedają się te malinowe, ale oczywiście mamy też te uznawane za najbardziej tradycyjne, typowo polskie – z nadzieniem różanym. W Tłusty Czwartek zawsze to one cieszą się największą popularnością. Nasi amerykańscy klienci bywają zdziwieni, słysząc czasem pierwszy raz o czymś takim jak „nadzienie z róży”, za to Polacy mówią, że to są właśnie takie pączki, jakie pamiętają z rodzinnych domów lub jakie robiła ich babcia – opowiada Alina Morris. Dodaje, że w same zapusty przeważnie sprzedają około tysiąc pączków.

Sklep z tradycją

Rok temu przed Tłustym Czwartkiem robiliśmy pączki całą noc, tak, żeby od rana nasi klienci mogli kupić świeże i w takiej ilości, na jaką mają ochotę. To była długa noc i jeszcze dłuższy dzień – wspomina z uśmiechem na twarzy córka pani Aliny, Dawn. Widać, że ta praca, nawet jeśli bywa ciężko, sprawia jej przyjemność. – Zależy nam, żeby dla nikogo nie zabrakło pączków, dlatego staramy się, jak możemy – dodaje pani Alina. Obie panie informują też, że istnieje możliwość zamówienia pączków przez internet. – Składając zamówienie online możemy wybrać ilość pączków, nadzienie, a potem tylko odbieramy je w sklepie. Szybko, łatwo i mamy stuprocentową pewność, że dostaniemy nasze ulubione pączki w takiej ilości, na jaką mamy ochotę – Dawn Morris zachęca do skorzystania z tej opcji.

Warto to przemyśleć, zwłaszcza, że renoma sklepu sięga poza granice miasta, a nawet stanu, a polonijni klienci mogą mieć sporą konkurencję w postaci Amerykanów, którzy coraz chętniej sięgają po polskie słodkości. – Rok temu opublikowaliśmy na facebooku krótki film pokazujący, jak powstają nasze pączki. Zrobił prawdziwą furorę, mieliśmy nawet klientów z Michigan, którzy koniecznie chcieli spróbować naszych wyrobów – opowiada właścicielka DJ’s Market. Niedawno o polskim sklepie pisał Boston Voyager Magazine, a wywiad z panią Aliną można było usłyszeć na antenie bostońskiego radia WBUR FM.

Zjedz pączka!

Alina Morris zapewnia, że popyt na pączki jest przez cały rok, ale pączki to nie jedyne, co warto kupić w tym polskim sklepie. DJ’s Market słynie także z doskonałych kiełbas, ciast i innych wypieków, a ostatnio coraz bardziej popularne stają się kanapki, które można zamawiać także z opcją dostawy do domu lub do miejsca pracy. Dlatego wybierając się po pączki, warto przyjrzeć się bliżej asortymentowi oferowanemu przez DJ’s Market. A tymczasem… „Biały Orzeł” życzy smacznego wszystkim, którzy skuszą się w Tłusty Czwartek na pączka… lub kilka, a może nawet kilkanaście pączków! Bo przecież gdy w grę wchodzi kultywowanie polskiej tradycji, kalorie się nie liczą!

Joanna Szybiak

wróć

Fotorelacje

Jacht I Love Poland w Miami

Drugi weekend lutego w Miami obfitował w wydarzenia z polskim akcentem. Jednym z nich było przypłynięcie jachtu I Love Poland, który cumował przy Island Gardens Deep Harbour Marina. Przez kilka dni lokalna Polonia i liczni polonijni goście, którzy przybyli do Miami na Kongres 60 Milionów lub 47. Bal Polonaise, mieli okazję odwiedzić tę najnowocześniejszą polską jednostkę regatową. Fot. Facebook.com/PolskaFundacjaNarodowa

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com