Massachusetts

poleć serwis drukuj
Pączki z DJ's...
Na zdj. obok...

Zbliża się Tłusty Czwartek – DJ’s Market zaprasza na tradycyjne polskie pączki

02-01-2018

Podobno to właśnie tu, w sklepie DJ’s Market zlokalizowanym przy 120 Boston St. w południowym Bostonie, można kupić najlepsze pączki w mieście. Robione według tradycyjnej, polskiej receptury, smakują jak u babci. Czy pączki z DJ’s Market zasługują na swoją renomę? Zbliża się Tłusty Czwartek, więc jest okazja, by to sprawdzić.

Jak u babci

DJ’s Market jest według naszych informacji najstarszym polskim sklepem w Bostonie. Obecna właścicielka Alina Morris przejęła jego prowadzenie w 2005 roku po swoich rodzicach, którzy wcześniej byli właścicielami przez 28 lat. Pani Alinie w prowadzeniu sklepu pomaga córka, Dawn Morris, która jest odpowiedzialna za wypieki, między innymi za przygotowywanie słynnych pączków.

A jak wygląda idealny pączek? Powinien mieć jasną obwódkę – to oznacza, że ciasto, z którego został zrobiony, miało idealną lekkość i konsystencję, a sam pączek został perfekcyjnie usmażony. Oprócz tego pączki mogą się różnić jednak wielkością, nadzieniem i tym, czy są posypane cukrem pudrem, czy też mają na wierzchu polewę lub lukier. – Robimy pączki z dżemem malinowym, śliwkowym, kremem czekoladowym, a tegoroczna nowość to nadzienie cytrynowe. Na co dzień najlepiej sprzedają się te malinowe, ale oczywiście mamy też te uznawane za najbardziej tradycyjne, typowo polskie – z nadzieniem różanym. W Tłusty Czwartek zawsze to one cieszą się największą popularnością. Nasi amerykańscy klienci bywają zdziwieni, słysząc czasem pierwszy raz o czymś takim jak „nadzienie z róży”, za to Polacy mówią, że to są właśnie takie pączki, jakie pamiętają z rodzinnych domów lub jakie robiła ich babcia – opowiada Alina Morris. Dodaje, że w same zapusty przeważnie sprzedają około tysiąc pączków.

Sklep z tradycją

Rok temu przed Tłustym Czwartkiem robiliśmy pączki całą noc, tak, żeby od rana nasi klienci mogli kupić świeże i w takiej ilości, na jaką mają ochotę. To była długa noc i jeszcze dłuższy dzień – wspomina z uśmiechem na twarzy córka pani Aliny, Dawn. Widać, że ta praca, nawet jeśli bywa ciężko, sprawia jej przyjemność. – Zależy nam, żeby dla nikogo nie zabrakło pączków, dlatego staramy się, jak możemy – dodaje pani Alina. Obie panie informują też, że istnieje możliwość zamówienia pączków przez internet. – Składając zamówienie online możemy wybrać ilość pączków, nadzienie, a potem tylko odbieramy je w sklepie. Szybko, łatwo i mamy stuprocentową pewność, że dostaniemy nasze ulubione pączki w takiej ilości, na jaką mamy ochotę – Dawn Morris zachęca do skorzystania z tej opcji.

Warto to przemyśleć, zwłaszcza, że renoma sklepu sięga poza granice miasta, a nawet stanu, a polonijni klienci mogą mieć sporą konkurencję w postaci Amerykanów, którzy coraz chętniej sięgają po polskie słodkości. – Rok temu opublikowaliśmy na facebooku krótki film pokazujący, jak powstają nasze pączki. Zrobił prawdziwą furorę, mieliśmy nawet klientów z Michigan, którzy koniecznie chcieli spróbować naszych wyrobów – opowiada właścicielka DJ’s Market. Niedawno o polskim sklepie pisał Boston Voyager Magazine, a wywiad z panią Aliną można było usłyszeć na antenie bostońskiego radia WBUR FM.

Zjedz pączka!

Alina Morris zapewnia, że popyt na pączki jest przez cały rok, ale pączki to nie jedyne, co warto kupić w tym polskim sklepie. DJ’s Market słynie także z doskonałych kiełbas, ciast i innych wypieków, a ostatnio coraz bardziej popularne stają się kanapki, które można zamawiać także z opcją dostawy do domu lub do miejsca pracy. Dlatego wybierając się po pączki, warto przyjrzeć się bliżej asortymentowi oferowanemu przez DJ’s Market. A tymczasem… „Biały Orzeł” życzy smacznego wszystkim, którzy skuszą się w Tłusty Czwartek na pączka… lub kilka, a może nawet kilkanaście pączków! Bo przecież gdy w grę wchodzi kultywowanie polskiej tradycji, kalorie się nie liczą!

Joanna Szybiak

wróć

Fotorelacje

Uroczystość przy pomniku gen. T. Kościuszki w St. Petersburg

6 maja 2018 roku Polonia ze środkowo-zachodniej części Florydy spotkała się przed pomnikiem gen. Tadeusza Kościuszki w Williams Park w St. Petersburg w celu uczczenia kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę. Organizatorem uroczystości, jak każdego roku, był Amerykański Instytut Kultury Polskiej w Tampa Bay, który jest także fundatorem tego wzniesionego w 2000 roku pomnika autorstwa Andrzeja Pityńskiego. Fot. Jola Piatek

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Maj
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
05-25-2018
Dyżur konsularny w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater
05-26-2018
Piknik Szkoły Języka Polskiego im. św. Wojciecha w Filadelfii
05-26-2018
Festiwal „Polska przez wieki”
05-26-2018
Wieczór karaoke w Polskim Domu Narodowym w Hartford
05-26-2018
Casting do konkursu Miss Polonia CT 2019
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com