Massachusetts

poleć serwis drukuj
Program...

Jasełka w wykonaniu uczniów ze Szkoły Języka Polskiego im. Jana Pawła II w Worcester

01-28-2018

Wyjątkowe i inne, niż zwykle – tak można w skrócie opisać jasełka, które przygotowali uczniowie ze Szkoły Języka Polskiego im. Jana Pawła II w Worcester. Występ odbył się w niedzielę 21 stycznia w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Worcester po mszy św. o godz. 11:00.

Pierwsza część spektaklu przedstawiającego historię narodzin Jezusa została osadzona w czasach współczesnych, a bohaterami byli zwykli ludzie, którzy jednak dostrzegli, iż „dając dobro drugiemu, czynisz je sobie samemu”. Tak brzmiało motto tegorocznych jasełek, których celem było pokazanie i przypomnienie widzom, że dobro, którym dzielimy się z innymi, wraca do nas, często nawet w dwójnasób.

Poszczególne osoby przekazywały sobie symboliczny prezent, aż wreszcie prezent ten wrócił do babci i wnuczki, które jako pierwsze ofiarowały go innym. Wtedy dziewczynka zaciekawiona zapytała: „Babciu, a co takiego Ty tam włożyłaś?” Na to babcia odpowiedziała: „Dałam do środka tylko odrobinę miłości” – relacjonuje pani dyrektor Szkoły Języka Polskiego w Worcester Hanna Olszewski. – Tegoroczne jasełka były nadzwyczaj udane. Dzieci stanęły na wysokości zadania, nauczyły się ról, wszystko wyszło bardzo ładnie, a spektakl wyraźnie wzruszył widzów zgromadzonych w świątyni – dodaje.

W jasełkach nie zabrakło też tradycyjnych, biblijnych postaci – była Maryja z Józefem i grono aniołków. W przerwach między poszczególnymi scenami dzieci śpiewały kolędy. Za oryginalny pomysł i opracowanie scenariusza odpowiedzialna była jedna z nauczycielek – pani Renata Kalicka.

JS


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,869.html

wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Tradycyjnie już od ponad 30 lat druga niedziela sierpnia jest dniem przybycia pieszych pielgrzymek do Amerykańskiej Częstochowy. Pątnicy mieszkający na co dzień w różnych stanach USA wędrują do Duchowej Stolicy Polonii z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, jednocząc się szczególnie w tym czasie z naszymi rodakami pielgrzymującymi na Jasną Górę w Polsce. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com