Massachusetts

poleć serwis drukuj
Program...

Jasełka w wykonaniu uczniów ze Szkoły Języka Polskiego im. Jana Pawła II w Worcester

01-28-2018

Wyjątkowe i inne, niż zwykle – tak można w skrócie opisać jasełka, które przygotowali uczniowie ze Szkoły Języka Polskiego im. Jana Pawła II w Worcester. Występ odbył się w niedzielę 21 stycznia w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Worcester po mszy św. o godz. 11:00.

Pierwsza część spektaklu przedstawiającego historię narodzin Jezusa została osadzona w czasach współczesnych, a bohaterami byli zwykli ludzie, którzy jednak dostrzegli, iż „dając dobro drugiemu, czynisz je sobie samemu”. Tak brzmiało motto tegorocznych jasełek, których celem było pokazanie i przypomnienie widzom, że dobro, którym dzielimy się z innymi, wraca do nas, często nawet w dwójnasób.

Poszczególne osoby przekazywały sobie symboliczny prezent, aż wreszcie prezent ten wrócił do babci i wnuczki, które jako pierwsze ofiarowały go innym. Wtedy dziewczynka zaciekawiona zapytała: „Babciu, a co takiego Ty tam włożyłaś?” Na to babcia odpowiedziała: „Dałam do środka tylko odrobinę miłości” – relacjonuje pani dyrektor Szkoły Języka Polskiego w Worcester Hanna Olszewski. – Tegoroczne jasełka były nadzwyczaj udane. Dzieci stanęły na wysokości zadania, nauczyły się ról, wszystko wyszło bardzo ładnie, a spektakl wyraźnie wzruszył widzów zgromadzonych w świątyni – dodaje.

W jasełkach nie zabrakło też tradycyjnych, biblijnych postaci – była Maryja z Józefem i grono aniołków. W przerwach między poszczególnymi scenami dzieci śpiewały kolędy. Za oryginalny pomysł i opracowanie scenariusza odpowiedzialna była jedna z nauczycielek – pani Renata Kalicka.

JS


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,869.html

wróć

Fotorelacje

Zabawa karnawałowa Sobotniej Szkoły Języka Polskiego z Indian Orchard

W sobotę 10 lutego na parkiecie w Parku Piłsudskiego w Holyoke można było dostrzec zarówno eleganckie kreacje, jak i koszule w kratę i kowbojskie kapelusze. Motywem przewodnim zabawy zorganizowanej w tym roku przez Sobotnią Szkołę Języka Polskiego z Indian Orchard był Dziki Zachód i niektórzy z ochotą wczuli się w ten klimat. Fot. Jan Wójcik

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Luty
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        
02-24-2018
Film „Kobiety mafii” w Hawthorne Theatre
02-24-2018
Akcja „Bo lubię język polski” w PSS im. bł. ks. J. Popiełuszki w Derby
02-24-2018
Koncert charytatywny „Polonia razem dla Leny Cholewy”
02-24-2018
Polskie Derby w Albany
02-24-2018
Film „Przesłuchanie” w Film Noir Cinema
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com