Massachusetts

poleć serwis drukuj
Polskie kolędy w...
Członkowie chóru...

Koncert kolęd w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Bostonie

01-28-2018

 

Styczeń to czas, kiedy wciąż można cieszyć się świątecznym klimatem. Bożonarodzeniowe dekoracje i dźwięki polskich kolęd i pastorałek, którymi w sobotę 6 stycznia rozbrzmiał kościół Matki Bożej Częstochowskiej w Bostonie, wpisały się w radosną atmosferę okresu, kiedy celebrujemy narodziny Chrystusa.

W koncercie kolęd wzięli udział dorośli członkowie chóru parafialnego działającego przy polskim kościele w Bostonie oraz „Promyki św. Jana Pawła II”, czyli dziecięcy chór ze Szkoły Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II. Oba chóry prowadzi pani Marta Saletnik, która również była odpowiedzialna za dobór zróżnicowanego repertuaru. Dzięki temu zgromadzeni w świątyni mogli usłyszeć wiele różnych polskich kolęd i pastorałek, tych znanych i lubianych, ale też tych mniej popularnych.

Dzięki pani Marcie i wspaniałym chórzystom, zarówno dorosłym, jak i dzieciom, mogliśmy poczuć atmosferę świąt. Koncert wprowadził piękną modlitewną atmosferę i pozwolił nam po raz kolejny cieszyć się cudem Bożego Narodzenia – podsumowuje o. Jerzy Żebrowski, proboszcz parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Bostonie.

opr. JS


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,868.html

wróć

Fotorelacje

Jacht I Love Poland w Miami

Drugi weekend lutego w Miami obfitował w wydarzenia z polskim akcentem. Jednym z nich było przypłynięcie jachtu I Love Poland, który cumował przy Island Gardens Deep Harbour Marina. Przez kilka dni lokalna Polonia i liczni polonijni goście, którzy przybyli do Miami na Kongres 60 Milionów lub 47. Bal Polonaise, mieli okazję odwiedzić tę najnowocześniejszą polską jednostkę regatową. Fot. Facebook.com/PolskaFundacjaNarodowa

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com