Massachusetts

poleć serwis drukuj
Chór dziecięcy...

Chór dziecięcy z Bostonu wystąpił w kościele św. Michała Archanioła w Bridgeport w Connecticut

12-07-2017

Chór „Promyki św. Jana Pawła II”, który swą nazwę zaczerpnął od patrona Szkoły Języka Polskiego w Bostonie, do której uczęszczają jego członkowie, zaczął działać w 2008 roku. Inicjatorką jego powstania była Marta Malewska, a obecnie jej dzieło kontynuuje Marta Saletnik.

Chór reprezentuje bostońską placówkę w przeglądach chórów, bierze udział w licznych koncertach noworocznych, swoimi występami uświetnia także różne wydarzenia – m.in. uroczystości parafialne i szkolne. W ciągu prawie dekady swej działalności chórek uświetniał wiele takich spotkań i uroczystości, a jego występy mieli okazję podziwiać znamienici goście. Tylko w tym roku „Promyki” zaśpiewały m.in. przed senator RP i córką gen. Andersa Anną Marią Anders, ambasadorem RP w Waszyngtonie Piotrem Wilczkiem i Ministrem Rozwoju i Finansów oraz wicepremierem RP w rządzie Beaty Szydło Mateuszem Morawieckim.

W niedzielę 26 listopada „Promyki św. Jana Pawła II” z Bostonu wystąpiły w kościele św. Michała Archanioła w Bridgeport, CT. Chórowi dziecięcemu akompaniował zespół muzyczny w składzie: Magda Kacperkiewicz, Roman Barnas, Anna Leliwa-Win, Marta Wójcik, Rafał Borkiewicz i oczywiście Marta Saletnik. Swoim występem „Promyki” uświetniły mszę św. w uroczystość Chrystusa Króla, wieńczącą rok liturgiczny.

JS


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,828.html

wróć

Fotorelacje

53. Polsko-Amerykański Festiwal w Amerykańskiej Częstochowie

Po raz 53. w Amerykańskiej Częstochowie odbył się Polsko-Amerykański Festiwal. Festiwal tradycyjnie trwał przez pięć dni, a zabawa rozłożona była na dwa pierwsze weekendy września. W tym roku przypadło to na dni 1, 2, 3 września (Labor Day Weekend) oraz na kolejny weekend – 8 i 9 września. Tegoroczny festiwal zgromadził na terenie Sanktuarium ponad 22,000 ludzi. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com