Massachusetts

poleć serwis drukuj
Fot. Halina...

Wzruszająca akademia w Webster: „Wolność krzyżami się mierzy”

12-07-2017

 „Czym jest wolność, wie ten, kto ją stracił, ten, kto przeżył niewolę i widział śmierć braci. Wolność zwykle krzyżami się mierzy...” – te słowa wywarły ogromne wrażenie na zgromadzonych w niedzielę 12 listopada w Bazylice św. Józefa w Webster. „Wolność krzyżami się mierzy” – akademią pod takim tytułem uczniowie Polskiej Szkoły Sobotniej im. Marii Konopnickiej w Webster upamiętnili 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Przepięknie recytowane wiersze o męstwie polskich żołnierzy oraz wzruszające pieśni patriotyczne: „Rota”, „Pierwsza kadrowa” czy „Biały krzyż” przypomniały obecnym, że wolność Polski drogo kosztowała nasz naród. Świętując rocznicę odzyskania niepodległości trzeba też pamiętać o tych, którzy na ołtarzu ojczyzny złożyli swe życie – mówi Bożena Jaroszewska, dyrektor PSS im. M. Konopnickiej. – Niejednej osobie łza się zakręciła w oku na wspomnienie tych jakże tragicznych losów naszej ojczyzny. Na zakończenie zgromadzeni w świątyni owacją na stojąco wyrazili swoje uznanie dla talentu uczniów Polskiej Szkoły biorących udział w przedstawieniu oraz podziękowanie za piękną akademię – dodaje pani dyrektor.

JS


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,827.html

wróć

Fotorelacje

jubileusz 25-lecia kapłaństwa ks. Andrzeja Waśko w polskiej parafii Matki Bożej Pocieszenia na Williamsburgu

9 czerwca br. w sali parafialnej kościoła Matki Bożej Pocieszenia na Williamsburgu, NY odbyła się zabawa taneczna pod hasłem „Powitanie lata z Jubilatem". Podczas imprezy świętowano 25-lecie święceń kapłańskich ks. Andrzeja Waśko, wikarego w tej polskiej parafii. W programie zabawy był przewidziany m.in. taneczny korowód z jubilatem, o oprawę muzyczną zadbał zespól Sygnał, a wszyscy goście mogli liczyć na smaczny posiłek. Fot. Marcin Żurawicz

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com