Massachusetts

poleć serwis drukuj

Barbara Kosmowska i Jerzy Kisielewski odwiedzili Salem

12-06-2017

Wicedyrektor...
Uczestników...
Darek Śliwa i...
Fot. E. Pitman
Fot. E. Pitman
Fot. E. Pitman

W niedzielę 5 listopada w Salem odbyło się spotkanie Polonii z polską pisarką Barbarą Kosmowską i z Jerzym Kisielewskim, dziennikarzem i pisarzem, synem Stefana Kisielewskiego. Dzień wcześniej goście z Polski wzięli udział w zabawie andrzejkowej zorganizowanej przez Polską Szkołę Dokształcającą im. Tadeusza Kościuszki.

To było spontanicznie zorganizowane spotkanie. Pani Basia i pan Jerzy przyjechali do nas po spotkaniu z Polonią w Bostonie. Byli gośćmi honorowymi naszej zabawy andrzejkowej i myślę, że dobrze się bawili. Spotkanie, które odbyło się w niedzielę, też oceniam jako udane. Osoby, które wzięły w nim udział, były bardzo zainteresowane książkami zarówno pana Kisielewskiego, jak i pani Kosmowskiej – relacjonuje pani Ela Pitman, wicedyrektor Polskiej Szkoły Dokształcającej im. T. Kościuszki w Salem.

Jak wynika z jej słów, uczestnicy spotkania z zaciekawieniem wysłuchali wystąpień obu autorów i wykorzystali okazję do zadawania pytań. – Zwłaszcza pan Jerzy popisał się talentem gawędziarskim – mówi z uśmiechem pani Ela, dodając, że po zakończonym spotkaniu ze strony obecnych na nim osób padło wiele pytań o to, czy wkrótce znów do Salem zostaną zaproszeni tak ciekawi goście. – Bardzo mnie cieszy taka reakcja uczestników i mam nadzieję, że w przyszłości uda nam się zorganizować równie interesujące spotkania – twierdzi Ela Pitman.

JS

wróć

Fotorelacje

Bazar Bożonarodzeniowy w Amerykańskiej Częstochowie

Doroczny Bazar Bożonarodzeniowy został zorganizowany przez Polską Szkołę im. Matki Bożej Częstochowskiej przy Amerykańskiej Częstochowie. Bazar odbył się tradycyjnie już w sanktuaryjnej kafeterii. Można było na nim zakupić wiele polskich produktów i przedmiotów dekoracyjnych związanych z nadchodzącymi świętami. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Grudzień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
12-22-2018
Wieczór kolęd w wykonaniu lokalnych artystów w Polskim Centrum w Clearwater
12-23-2018
Doroczne Koncerty Bożonarodzeniowe zespołu kameralnego SLAVIC ARTS ENSEMBLE
12-24-2018
Wigilia w Klubie Polonez
12-24-2018
Wigilia w Klubie Polonia, Inc.
12-24-2018
Kolacja wigilijna w Polskim Centrum w Clearwater
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com