Massachusetts

poleć serwis drukuj

Barbara Kosmowska i Jerzy Kisielewski odwiedzili Salem

12-06-2017

Wicedyrektor...
Uczestników...
Darek Śliwa i...
Fot. E. Pitman
Fot. E. Pitman
Fot. E. Pitman

W niedzielę 5 listopada w Salem odbyło się spotkanie Polonii z polską pisarką Barbarą Kosmowską i z Jerzym Kisielewskim, dziennikarzem i pisarzem, synem Stefana Kisielewskiego. Dzień wcześniej goście z Polski wzięli udział w zabawie andrzejkowej zorganizowanej przez Polską Szkołę Dokształcającą im. Tadeusza Kościuszki.

To było spontanicznie zorganizowane spotkanie. Pani Basia i pan Jerzy przyjechali do nas po spotkaniu z Polonią w Bostonie. Byli gośćmi honorowymi naszej zabawy andrzejkowej i myślę, że dobrze się bawili. Spotkanie, które odbyło się w niedzielę, też oceniam jako udane. Osoby, które wzięły w nim udział, były bardzo zainteresowane książkami zarówno pana Kisielewskiego, jak i pani Kosmowskiej – relacjonuje pani Ela Pitman, wicedyrektor Polskiej Szkoły Dokształcającej im. T. Kościuszki w Salem.

Jak wynika z jej słów, uczestnicy spotkania z zaciekawieniem wysłuchali wystąpień obu autorów i wykorzystali okazję do zadawania pytań. – Zwłaszcza pan Jerzy popisał się talentem gawędziarskim – mówi z uśmiechem pani Ela, dodając, że po zakończonym spotkaniu ze strony obecnych na nim osób padło wiele pytań o to, czy wkrótce znów do Salem zostaną zaproszeni tak ciekawi goście. – Bardzo mnie cieszy taka reakcja uczestników i mam nadzieję, że w przyszłości uda nam się zorganizować równie interesujące spotkania – twierdzi Ela Pitman.

JS

wróć

Fotorelacje

Zabawa karnawałowa Sobotniej Szkoły Języka Polskiego z Indian Orchard

W sobotę 10 lutego na parkiecie w Parku Piłsudskiego w Holyoke można było dostrzec zarówno eleganckie kreacje, jak i koszule w kratę i kowbojskie kapelusze. Motywem przewodnim zabawy zorganizowanej w tym roku przez Sobotnią Szkołę Języka Polskiego z Indian Orchard był Dziki Zachód i niektórzy z ochotą wczuli się w ten klimat. Fot. Jan Wójcik

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Luty
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        
02-24-2018
Film „Kobiety mafii” w Hawthorne Theatre
02-24-2018
Akcja „Bo lubię język polski” w PSS im. bł. ks. J. Popiełuszki w Derby
02-24-2018
Koncert charytatywny „Polonia razem dla Leny Cholewy”
02-24-2018
Polskie Derby w Albany
02-24-2018
Film „Przesłuchanie” w Film Noir Cinema
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com