Massachusetts

poleć serwis drukuj

Barbara Kosmowska i Jerzy Kisielewski odwiedzili Salem

12-06-2017

Wicedyrektor...
Uczestników...
Darek Śliwa i...
Fot. E. Pitman
Fot. E. Pitman
Fot. E. Pitman

W niedzielę 5 listopada w Salem odbyło się spotkanie Polonii z polską pisarką Barbarą Kosmowską i z Jerzym Kisielewskim, dziennikarzem i pisarzem, synem Stefana Kisielewskiego. Dzień wcześniej goście z Polski wzięli udział w zabawie andrzejkowej zorganizowanej przez Polską Szkołę Dokształcającą im. Tadeusza Kościuszki.

To było spontanicznie zorganizowane spotkanie. Pani Basia i pan Jerzy przyjechali do nas po spotkaniu z Polonią w Bostonie. Byli gośćmi honorowymi naszej zabawy andrzejkowej i myślę, że dobrze się bawili. Spotkanie, które odbyło się w niedzielę, też oceniam jako udane. Osoby, które wzięły w nim udział, były bardzo zainteresowane książkami zarówno pana Kisielewskiego, jak i pani Kosmowskiej – relacjonuje pani Ela Pitman, wicedyrektor Polskiej Szkoły Dokształcającej im. T. Kościuszki w Salem.

Jak wynika z jej słów, uczestnicy spotkania z zaciekawieniem wysłuchali wystąpień obu autorów i wykorzystali okazję do zadawania pytań. – Zwłaszcza pan Jerzy popisał się talentem gawędziarskim – mówi z uśmiechem pani Ela, dodając, że po zakończonym spotkaniu ze strony obecnych na nim osób padło wiele pytań o to, czy wkrótce znów do Salem zostaną zaproszeni tak ciekawi goście. – Bardzo mnie cieszy taka reakcja uczestników i mam nadzieję, że w przyszłości uda nam się zorganizować równie interesujące spotkania – twierdzi Ela Pitman.

JS

wróć

Fotorelacje

53. Polsko-Amerykański Festiwal w Amerykańskiej Częstochowie

Po raz 53. w Amerykańskiej Częstochowie odbył się Polsko-Amerykański Festiwal. Festiwal tradycyjnie trwał przez pięć dni, a zabawa rozłożona była na dwa pierwsze weekendy września. W tym roku przypadło to na dni 1, 2, 3 września (Labor Day Weekend) oraz na kolejny weekend – 8 i 9 września. Tegoroczny festiwal zgromadził na terenie Sanktuarium ponad 22,000 ludzi. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com