Massachusetts

poleć serwis drukuj
Uczestnicy zabawy...

Andrzejki w Webster: zabawa do ostatniej nuty

12-04-2017

W sobotę 2 grudnia w Klubie PACC w Webster odbyła się zabawa andrzejkowa, zorganizowana przez parafię św. Józefa w Webster. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na remont systemu grzewczego w bazylice.

O oprawę muzyczną zadbał zespół To My Band i Adam Chrola. Oprócz doskonałej muzyki goście mogli liczyć też na smaczny, domowy obiad, przekąski oraz ciasta. Wśród domowych wypieków furorę zrobiły zwłaszcza sernik i sękacz. Jedną z atrakcji wieczoru była loteria, w której można było wygrać 25 koszy delikatesowych oraz inne cenne nagrody, m.in. telewizor, ekspres do kawy i telefon.

Uczestnicy zabawy nie kryli swego zadowolenia z imprezy. „Wspaniały wieczór! Pyszne jedzenie, świetna muzyka”, „Nogi same rwą się do tańca!” – odpowiadali goście zapytani o to, jak się bawią.

Proboszcz parafii św. Józefa ks. prałat Antoni Czarnecki wraz z wikariuszem ks. Grzegorzem Chodkowskim nie szczędzili słów wdzięczności osobom, które przyczyniły się do organizacji imprezy. – Wśród nich szczególne podziękowania należą się Kasi i Mariuszowi Kalinowskim, Urszuli Kokosiński, Bernadecie Rogalskiej, Marcie Pająk, Małgorzacie Kicilińskiej i Joannie Mroczka – wymienił prałat Czarnecki, dziękując również uczestnikom zabawy za tak liczne przybycie.

Zabawa andrzejkowa była tanecznym zwieńczeniem sezonu przed okresem adwentu, w którym tradycyjnie należy się powstrzymać od hucznych zabaw i skupić na oczekiwaniu w radosnym wyciszeniu cudu Bożego Narodzenia.  

HG/JS


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,821.html

wróć

Fotorelacje

Zabawa karnawałowa Sobotniej Szkoły Języka Polskiego z Indian Orchard

W sobotę 10 lutego na parkiecie w Parku Piłsudskiego w Holyoke można było dostrzec zarówno eleganckie kreacje, jak i koszule w kratę i kowbojskie kapelusze. Motywem przewodnim zabawy zorganizowanej w tym roku przez Sobotnią Szkołę Języka Polskiego z Indian Orchard był Dziki Zachód i niektórzy z ochotą wczuli się w ten klimat. Fot. Jan Wójcik

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Luty
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        
02-24-2018
Film „Kobiety mafii” w Hawthorne Theatre
02-24-2018
Akcja „Bo lubię język polski” w PSS im. bł. ks. J. Popiełuszki w Derby
02-24-2018
Koncert charytatywny „Polonia razem dla Leny Cholewy”
02-24-2018
Polskie Derby w Albany
02-24-2018
Film „Przesłuchanie” w Film Noir Cinema
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com