Massachusetts

poleć serwis drukuj

Patriotyczna akademia w Worcester

11-27-2017

Fot....
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....

Z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości patriotyczną akademię przygotowali najmłodsi uczniowie Sobotniej Szkoły Języka Polskiego w Worcester – dzieci uczęszczające do przedszkola oraz kl. I i II.

Okolicznościowy program został zaprezentowany dwa razy – po raz pierwszy w sobotę 11 listopada w szkolnym audytorium, po raz drugi w niedzielę 12 listopada w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Worcester. Zgromadzeni w świątyni mieli okazję posłuchać, jak maluchy śpiewają piosenkę „Przybyli ułani” oraz recytują wierszyki. – Program musiał być dostosowany do wieku występujących dzieci. Poza tym dzięki temu, że był dość krótki, wszyscy wierni uczestniczący w niedzielnej mszy św. z uwagą go obejrzeli. Dzieci miały rekwizyty, małe biało-czerwone flagi, ubrane były na galowo, a zaangażowanie, z jakim wykonywały utwory, było naprawdę wzruszające. Ładnie to wszystko wyszło – podsumowuje dyrektor Sobotniej Szkoły Języka Polskiego w Worcester Hanna Olszewski. Informuje też, że już wkrótce będą miały kolejne ważne wydarzenia w życiu szkoły – 16 grudnia odbędzie się szkolna wigilia, a w styczniu dzieci wystawią jasełka.

JS

wróć

Fotorelacje

jubileusz 25-lecia kapłaństwa ks. Andrzeja Waśko w polskiej parafii Matki Bożej Pocieszenia na Williamsburgu

9 czerwca br. w sali parafialnej kościoła Matki Bożej Pocieszenia na Williamsburgu, NY odbyła się zabawa taneczna pod hasłem „Powitanie lata z Jubilatem". Podczas imprezy świętowano 25-lecie święceń kapłańskich ks. Andrzeja Waśko, wikarego w tej polskiej parafii. W programie zabawy był przewidziany m.in. taneczny korowód z jubilatem, o oprawę muzyczną zadbał zespól Sygnał, a wszyscy goście mogli liczyć na smaczny posiłek. Fot. Marcin Żurawicz

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com