Massachusetts

poleć serwis drukuj
Na sali im. Jana...

Andrzejki Szkoły Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bostonie

11-27-2017

Zabawy andrzejkowe, organizowane przez Szkołę Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bostonie, na stałe wpisały się w kalendarz imprez lokalnej Polonii. Tegoroczna zabawa, która odbyła się w sobotę 18 listopada w Centrum Parafialnym przy kościele Matki Bożej Częstochowskiej, należała do wyjątkowo udanych.

Na sali im. Jana Pawła II bawiło się ok. 140 osób, wśród których pojawiło się wiele nowych twarzy. O doskonałą muzykę do tańca zadbał Dj Kaz. Wyrazy uznania należą się Komitetowi Rodzicielskiemu i rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie zabawy, zwłaszcza paniom, które pracowały w kuchni oraz tym, które zapewniły smaczne ciasta i przystawki. Podczas imprezy tradycyjnie uhonorowano też solenizantów, czyli obecnych na sali Andrzejów.

Atrakcją wieczoru była loteria fantowa, na której można było wylosować m.in. biżuterię marki Tiffany. Dochód z loterii przeznaczony będzie na pomoc dla rodziny śp. Angeli Kowalczyk, która odeszła po długiej chorobie 1 listopada br., zostawiając dwie małe córeczki, uczennice bostońskiej Szkoły Języka Polskiego – Zosię, która chodzi do kl. II, i Alianę z kl. IV. Inicjatywa organizatorów zabawy, aby właśnie na ten cel przeznaczyć pieniądze z loterii, spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem uczestników imprezy, którzy chętnie kupowali losy, nie tylko z myślą, że przyniosą im wygraną, ale przede wszystkim dlatego, że mogą w ten sposób okazać wsparcie.

JS


Więcej zdjęć na www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,819.html

wróć

Fotorelacje

jubileusz 25-lecia kapłaństwa ks. Andrzeja Waśko w polskiej parafii Matki Bożej Pocieszenia na Williamsburgu

9 czerwca br. w sali parafialnej kościoła Matki Bożej Pocieszenia na Williamsburgu, NY odbyła się zabawa taneczna pod hasłem „Powitanie lata z Jubilatem". Podczas imprezy świętowano 25-lecie święceń kapłańskich ks. Andrzeja Waśko, wikarego w tej polskiej parafii. W programie zabawy był przewidziany m.in. taneczny korowód z jubilatem, o oprawę muzyczną zadbał zespól Sygnał, a wszyscy goście mogli liczyć na smaczny posiłek. Fot. Marcin Żurawicz

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com