Massachusetts

poleć serwis drukuj
Uczestnicy...

Festiwal Jesienny w Worcester

10-05-2017

Kolejny już doroczny Jesienny Festiwal przy parafii Matki Bożej Częstochowskiej przeszedł do historii. Festiwal odbył się w dniach 30 września i 1 października w salach pod kościołem.

Jak zwykle największą popularnością cieszyły się wspaniałe, domowe, polskie potrawy: gołąbki, pierogi z serem i kapustą oraz bigos. Nie zabrakło też stoiska z pączkami, babkami i innymi wypiekami. Jak co roku przy okazji festiwalu można było kupić stroiki bożonarodzeniowe i kosze podarunkowe. Swoje stoisko przygotowała też Szkoła St. Mary’s, kształcąca dzieci i młodzież w klasach od przedszkola do klasy 12, działająca przy parafii nieprzerwanie od roku 1915.

Wielkim zainteresowaniem cieszyło się również stoisko nazwane: „skarby ze strychu”, na którym można było znaleźć wiele ciekawych artykułów, a niekiedy i prawdziwych skarbów. Uczestnicy mogli również spróbować szczęścia w kilku loteriach.

Sukces tegorocznego festiwalu zawdzięczamy wielu osobom. Szczególne słowa uznania należą się paniom z organizacji Our Lady of Czestochowa Women’s Guild, które każdego roku nie szczędzą czasu i wysiłku, aby przygotować wystarczająco dużo smacznego jedzenia przyrządzanego według sprawdzonych przepisów i receptur. Na uznanie zasługuje także pomoc panów z organizacji St. Mary’s Boosters i wielu wolontariuszy, dzięki którym całe przedsięwzięcie było możliwe.

Na koniec odbyło się losowanie nagród. Zwycięzcy otrzymali swoje wygrane, ale nawet ci, którzy nic nie wygrali, wracali do domów szczęśliwi i z zaspokojonym apetytem oraz z poczuciem, że wspólnie zrobiliśmy znowu coś dobrego dla naszej polskiej społeczności w Worcester i mogliśmy podzielić się naszą polską kulturą i sztuką kulinarną ze wszystkimi gośćmi festiwalu. Następny festiwal za rok. Zapraszamy wszystkich w pierwszy weekend października 2018!

Ks. Ryszard Polek
Proboszcz parafii MB Częstochowskiej w Worcester


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,787.html

wróć

Fotorelacje

53. Polsko-Amerykański Festiwal w Amerykańskiej Częstochowie

Po raz 53. w Amerykańskiej Częstochowie odbył się Polsko-Amerykański Festiwal. Festiwal tradycyjnie trwał przez pięć dni, a zabawa rozłożona była na dwa pierwsze weekendy września. W tym roku przypadło to na dni 1, 2, 3 września (Labor Day Weekend) oraz na kolejny weekend – 8 i 9 września. Tegoroczny festiwal zgromadził na terenie Sanktuarium ponad 22,000 ludzi. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com