Massachusetts

poleć serwis drukuj
Uczestnicy...

Festiwal Jesienny w Worcester

10-05-2017

Kolejny już doroczny Jesienny Festiwal przy parafii Matki Bożej Częstochowskiej przeszedł do historii. Festiwal odbył się w dniach 30 września i 1 października w salach pod kościołem.

Jak zwykle największą popularnością cieszyły się wspaniałe, domowe, polskie potrawy: gołąbki, pierogi z serem i kapustą oraz bigos. Nie zabrakło też stoiska z pączkami, babkami i innymi wypiekami. Jak co roku przy okazji festiwalu można było kupić stroiki bożonarodzeniowe i kosze podarunkowe. Swoje stoisko przygotowała też Szkoła St. Mary’s, kształcąca dzieci i młodzież w klasach od przedszkola do klasy 12, działająca przy parafii nieprzerwanie od roku 1915.

Wielkim zainteresowaniem cieszyło się również stoisko nazwane: „skarby ze strychu”, na którym można było znaleźć wiele ciekawych artykułów, a niekiedy i prawdziwych skarbów. Uczestnicy mogli również spróbować szczęścia w kilku loteriach.

Sukces tegorocznego festiwalu zawdzięczamy wielu osobom. Szczególne słowa uznania należą się paniom z organizacji Our Lady of Czestochowa Women’s Guild, które każdego roku nie szczędzą czasu i wysiłku, aby przygotować wystarczająco dużo smacznego jedzenia przyrządzanego według sprawdzonych przepisów i receptur. Na uznanie zasługuje także pomoc panów z organizacji St. Mary’s Boosters i wielu wolontariuszy, dzięki którym całe przedsięwzięcie było możliwe.

Na koniec odbyło się losowanie nagród. Zwycięzcy otrzymali swoje wygrane, ale nawet ci, którzy nic nie wygrali, wracali do domów szczęśliwi i z zaspokojonym apetytem oraz z poczuciem, że wspólnie zrobiliśmy znowu coś dobrego dla naszej polskiej społeczności w Worcester i mogliśmy podzielić się naszą polską kulturą i sztuką kulinarną ze wszystkimi gośćmi festiwalu. Następny festiwal za rok. Zapraszamy wszystkich w pierwszy weekend października 2018!

Ks. Ryszard Polek
Proboszcz parafii MB Częstochowskiej w Worcester


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,787.html

wróć

Fotorelacje

Zabawa karnawałowa Sobotniej Szkoły Języka Polskiego z Indian Orchard

W sobotę 10 lutego na parkiecie w Parku Piłsudskiego w Holyoke można było dostrzec zarówno eleganckie kreacje, jak i koszule w kratę i kowbojskie kapelusze. Motywem przewodnim zabawy zorganizowanej w tym roku przez Sobotnią Szkołę Języka Polskiego z Indian Orchard był Dziki Zachód i niektórzy z ochotą wczuli się w ten klimat. Fot. Jan Wójcik

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Luty
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        
02-24-2018
Film „Kobiety mafii” w Hawthorne Theatre
02-24-2018
Akcja „Bo lubię język polski” w PSS im. bł. ks. J. Popiełuszki w Derby
02-24-2018
Koncert charytatywny „Polonia razem dla Leny Cholewy”
02-24-2018
Polskie Derby w Albany
02-24-2018
Film „Przesłuchanie” w Film Noir Cinema
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com