Massachusetts

poleć serwis drukuj
Uczestnicy...

Festiwal Jesienny w Worcester

10-05-2017

Kolejny już doroczny Jesienny Festiwal przy parafii Matki Bożej Częstochowskiej przeszedł do historii. Festiwal odbył się w dniach 30 września i 1 października w salach pod kościołem.

Jak zwykle największą popularnością cieszyły się wspaniałe, domowe, polskie potrawy: gołąbki, pierogi z serem i kapustą oraz bigos. Nie zabrakło też stoiska z pączkami, babkami i innymi wypiekami. Jak co roku przy okazji festiwalu można było kupić stroiki bożonarodzeniowe i kosze podarunkowe. Swoje stoisko przygotowała też Szkoła St. Mary’s, kształcąca dzieci i młodzież w klasach od przedszkola do klasy 12, działająca przy parafii nieprzerwanie od roku 1915.

Wielkim zainteresowaniem cieszyło się również stoisko nazwane: „skarby ze strychu”, na którym można było znaleźć wiele ciekawych artykułów, a niekiedy i prawdziwych skarbów. Uczestnicy mogli również spróbować szczęścia w kilku loteriach.

Sukces tegorocznego festiwalu zawdzięczamy wielu osobom. Szczególne słowa uznania należą się paniom z organizacji Our Lady of Czestochowa Women’s Guild, które każdego roku nie szczędzą czasu i wysiłku, aby przygotować wystarczająco dużo smacznego jedzenia przyrządzanego według sprawdzonych przepisów i receptur. Na uznanie zasługuje także pomoc panów z organizacji St. Mary’s Boosters i wielu wolontariuszy, dzięki którym całe przedsięwzięcie było możliwe.

Na koniec odbyło się losowanie nagród. Zwycięzcy otrzymali swoje wygrane, ale nawet ci, którzy nic nie wygrali, wracali do domów szczęśliwi i z zaspokojonym apetytem oraz z poczuciem, że wspólnie zrobiliśmy znowu coś dobrego dla naszej polskiej społeczności w Worcester i mogliśmy podzielić się naszą polską kulturą i sztuką kulinarną ze wszystkimi gośćmi festiwalu. Następny festiwal za rok. Zapraszamy wszystkich w pierwszy weekend października 2018!

Ks. Ryszard Polek
Proboszcz parafii MB Częstochowskiej w Worcester


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,787.html

wróć

Fotorelacje

Dożynki w Klubie Sobieski

1 października br. w Amerykańsko-Polskim Klubie Sobieski w Greenacres (4725 Lake Worth Rd) odbyły się dożynki. W programie imprezy był barwny korowód z wieńcami dożynkowymi, a także program artystyczny, przygotowany przez Teatr „Bez Wizy” oraz zespół taneczny „Polonia” z zaprzyjaźnionego klubu Polonez w North Lauderdale. Nie zabrakło tradycyjnego polskiego jedzenia, atrakcji dla dzieci, w tym zjeżdżalni wodnych, jak i zabawy przy muzyce, o którą zadbał DJ Irek Roszkowski. Fot. Grzegorz Zyzdryn

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Październik
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
10-23-2017
Projekcja filmu „Botoxx” w Scandinavia House
10-23-2017
Przystanek Historia w Szkole przy parafii św. Cyryla i Metodego
10-24-2017
Przystanek Historia w Instytucie Piłsudskiego w Nowym Jorku
10-24-2017
Wykład pt. „Poland at the Crossroads between Authoritarianism and Democracy”
10-25-2017
16. Festiwal Filmów Polskich w Chicopee
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com