Massachusetts

poleć serwis drukuj
Częścią uroczystej...

Tradycyjne święto plonów w polskiej parafii św. Andrzeja Boboli w Dudley

10-05-2017

W niedzielę 24 września w kościele św. A. Boboli w Dudley została odprawiona uroczysta msza święta, podczas której parafianie w polskich strojach ludowych w procesji darów złożyli przed ołtarzem w symbolicznym geście tegoroczne plony. W ten sposób podziękowano Bogu za całoroczne owoce pracy. Natomiast niedzielne popołudnie parafianie spędzili na pikniku.

Jako proboszcz i ojciec tej parafii pragnę podzielić się z wami chlebem i okazać wam moją wdzięczność za okazaną mi pomoc w budowaniu naszej wspólnoty. Niech nasza rodzina parafialna zjednoczy się w ten dzień i zaprosi dzieci i młodzież, aby przekazać im tę piękną tradycję i uczyć ich, jak dzielić się darami otrzymanymi od Boga – te słowa za pośrednictwem biuletynu parafialnego skierował proboszcz polskiej parafii w Dudley ks. Krzysztof Korcz do swoich parafian, zachęcając ich do przyjścia na dożynki.

Ks. Korcz zadbał też, aby również osoby nie mówiące po polsku lub te, które nie znają polskich tradycji dożynkowych, miały okazję je poznać. W tym celu dzień wcześniej, w sobotę, została odprawiona msza św. w języku angielskim, podczas której zachowane były wszystkie elementy typowe dla obrzędów dożynkowych.

JS


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,786.html

wróć

Fotorelacje

53. Polsko-Amerykański Festiwal w Amerykańskiej Częstochowie

Po raz 53. w Amerykańskiej Częstochowie odbył się Polsko-Amerykański Festiwal. Festiwal tradycyjnie trwał przez pięć dni, a zabawa rozłożona była na dwa pierwsze weekendy września. W tym roku przypadło to na dni 1, 2, 3 września (Labor Day Weekend) oraz na kolejny weekend – 8 i 9 września. Tegoroczny festiwal zgromadził na terenie Sanktuarium ponad 22,000 ludzi. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com