Massachusetts

poleć serwis drukuj
Częścią uroczystej...

Tradycyjne święto plonów w polskiej parafii św. Andrzeja Boboli w Dudley

10-05-2017

W niedzielę 24 września w kościele św. A. Boboli w Dudley została odprawiona uroczysta msza święta, podczas której parafianie w polskich strojach ludowych w procesji darów złożyli przed ołtarzem w symbolicznym geście tegoroczne plony. W ten sposób podziękowano Bogu za całoroczne owoce pracy. Natomiast niedzielne popołudnie parafianie spędzili na pikniku.

Jako proboszcz i ojciec tej parafii pragnę podzielić się z wami chlebem i okazać wam moją wdzięczność za okazaną mi pomoc w budowaniu naszej wspólnoty. Niech nasza rodzina parafialna zjednoczy się w ten dzień i zaprosi dzieci i młodzież, aby przekazać im tę piękną tradycję i uczyć ich, jak dzielić się darami otrzymanymi od Boga – te słowa za pośrednictwem biuletynu parafialnego skierował proboszcz polskiej parafii w Dudley ks. Krzysztof Korcz do swoich parafian, zachęcając ich do przyjścia na dożynki.

Ks. Korcz zadbał też, aby również osoby nie mówiące po polsku lub te, które nie znają polskich tradycji dożynkowych, miały okazję je poznać. W tym celu dzień wcześniej, w sobotę, została odprawiona msza św. w języku angielskim, podczas której zachowane były wszystkie elementy typowe dla obrzędów dożynkowych.

JS


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,786.html

wróć

Fotorelacje

jubileusz 25-lecia kapłaństwa ks. Andrzeja Waśko w polskiej parafii Matki Bożej Pocieszenia na Williamsburgu

9 czerwca br. w sali parafialnej kościoła Matki Bożej Pocieszenia na Williamsburgu, NY odbyła się zabawa taneczna pod hasłem „Powitanie lata z Jubilatem". Podczas imprezy świętowano 25-lecie święceń kapłańskich ks. Andrzeja Waśko, wikarego w tej polskiej parafii. W programie zabawy był przewidziany m.in. taneczny korowód z jubilatem, o oprawę muzyczną zadbał zespól Sygnał, a wszyscy goście mogli liczyć na smaczny posiłek. Fot. Marcin Żurawicz

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com